Digitální vinyl

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » čtv 09. led 2014 20:18:03

Seiko píše:
kemo87 píše: A to vadí? :hahahihi:
A to nevadí :) Doopravdy mne zvuk Black Sabbath - "13" velice překvapil, v sakra dobrém. Výborná dynamika, krásně plastické hloubky... A o tom, že v Loděnicích lisují jedny z nejkvalitnějších desek na světě (a možná nejkvalitnější z těch "spotřebních") není třeba diskutovat, to je ověřené z nezávislých zdrojů :good: Abych přidal i trochu offtopic - poštou mi dorazila druhá deska Dire Straits - "Communiqué", z Japonska, první lis, hraje jako nová. Radost poslouchat :music:
ˇ

Gratulace :good2: ... kolik to koštovalo ? Japonci bývají na našem trhu dost drazí ... Aspoň po diskusi s bazáristy a pohledem na jejich webshopy to tak je ... odpovídá alespoň poměr kvalita /cena ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od kemo87 » čtv 09. led 2014 23:34:33

Já jsem právě myslel že to myslíš ve špatném smyslu.

Ono totiž spousta lidí nad Loděnicí ohrnuje nos už jen tak z principu, a to zejména lidé z řad konce háje jak říká s oblibou Igor. Já osobně moc takový předsudky nemám rád. Buď to hraje a nebo ne, a je mi jedno jestli to lisovali v Japonsku nebo v Loděnici. Ono u tech nových desek stejně asi nejvíc mrší mastering. Co se týče kvality pressu, tak jsem o tom nedávno rozvedl takovou menší polemiku na jiném fóru, ale nikoho to moc nezajímalo. Nakonec jsem to hodil i na svůj skromný blog, takže pokud to nevadí tak tady si můžete přečíst takovej můj výkřik do tmy. Omlouvám se za sloh, nejsem zrovna spisovatel :) http://kemo87cz.blogspot.cz/2013/10/nek ... inylu.html
U nových Lp je to prostě sázka do loterie a občas se stane že prohraju.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Seiko » pát 10. led 2014 22:08:28

kemo87 píše: Já jsem právě myslel že to myslíš ve špatném smyslu. (Myšleno lisování v Loděnicích).
U nových LP je to prostě sázka do loterie, a občas se stane, že prohraju.
Proti lisování v Loděnicích nemám sebemenší námitky, myslím si, že dělají nejkvalitnější vinyly z těch vysokonákladových, řekněme spotřebních. Jak reedice zajímavých titulů z minulosti, tak nové tituly námi oblíbených skupin. Pokud není zmršený master ve studiu, pak výsledek na vinylu je výborný. Ti, kteří v Loděnicích převádějí master na pokyny pro rycí nůž, jsou sakra odborníci, a mají moji hlubokou úctu. Jiné věc jsou HighEndové tituly lisované na "virgin" vinylu - MFSL, MoFi - to je jiná kategorie za jiné peníze. Lisovalo se v Japonsku, teď snad poslední MoFi tituly i v Americe - ale - nesrovnávejme BMW s Rolls Roycem. Obojím dojedeme bez problémů do kýženého cíle, akorát v tom druhém případě zřejmě s větším komfortem. Pokud bychom dostali stejný titul z Loděnic a vydaný MoFi, věřím, že na aparatuře za dva melouny rozdíl uslyšíme. Jestli bude adekvátní pořizovací ceně aparatury a daného LP nechám na úvaze každého z nás.

Co se týče nových LP (myšleno jak nové tituly, tak reedice starých přes různé Music on Vinyl, či Back in Black) - bohužel tady prohrávám, osm z deseti nových lisů jsou dost hrozné, a někdy i úplně neposlouchatelné. Kdo má "Demonds & Wizards" od Uriah Heep na modrých vinylech, ví, o čem je řeč. Hrůza a děs, už se těším, až tohle prodám.

A k "výkřiku do tmy" - nic jiného, než, že je to pravda, a mám stejný názor, napsat nemůžu.

Pro Petra - ti Dire Straits mne vyšli na 1.250,- Kč i s poštovným. Jednou za měsíc si můžu udělat radost :) Jestli odpovídá poměr kvalita / cena... To neřeším. Levněji ji v tom stavu nekoupím, radost z poslechu vyváží i větší peníze za pořízení. Škoda, že to máš ke mně tak daleko, jinak bych Ti napsal, ať si přijedeš poslechnout :mir:

:cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » pát 10. led 2014 23:59:08

Seiko píše:
kemo87 píše: Já jsem právě myslel že to myslíš ve špatném smyslu. (Myšleno lisování v Loděnicích).
U nových LP je to prostě sázka do loterie, a občas se stane, že prohraju.
Proti lisování v Loděnicích nemám sebemenší námitky, myslím si, že dělají nejkvalitnější vinyly z těch vysokonákladových, řekněme spotřebních. Jak reedice zajímavých titulů z minulosti, tak nové tituly námi oblíbených skupin. Pokud není zmršený master ve studiu, pak výsledek na vinylu je výborný. Ti, kteří v Loděnicích převádějí master na pokyny pro rycí nůž, jsou sakra odborníci, a mají moji hlubokou úctu. Jiné věc jsou HighEndové tituly lisované na "virgin" vinylu - MFSL, MoFi - to je jiná kategorie za jiné peníze. Lisovalo se v Japonsku, teď snad poslední MoFi tituly i v Americe - ale - nesrovnávejme BMW s Rolls Roycem. Obojím dojedeme bez problémů do kýženého cíle, akorát v tom druhém případě zřejmě s větším komfortem. Pokud bychom dostali stejný titul z Loděnic a vydaný MoFi, věřím, že na aparatuře za dva melouny rozdíl uslyšíme. Jestli bude adekvátní pořizovací ceně aparatury a daného LP nechám na úvaze každého z nás.

Co se týče nových LP (myšleno jak nové tituly, tak reedice starých přes různé Music on Vinyl, či Back in Black) - bohužel tady prohrávám, osm z deseti nových lisů jsou dost hrozné, a někdy i úplně neposlouchatelné. Kdo má "Demonds & Wizards" od Uriah Heep na modrých vinylech, ví, o čem je řeč. Hrůza a děs, už se těším, až tohle prodám.

A k "výkřiku do tmy" - nic jiného, než, že je to pravda, a mám stejný názor, napsat nemůžu.

Pro Petra - ti Dire Straits mne vyšli na 1.250,- Kč i s poštovným. Jednou za měsíc si můžu udělat radost :) Jestli odpovídá poměr kvalita / cena... To neřeším. Levněji ji v tom stavu nekoupím, radost z poslechu vyváží i větší peníze za pořízení. Škoda, že to máš ke mně tak daleko, jinak bych Ti napsal, ať si přijedeš poslechnout :mir:

:cool:
Škoda, že jedu do Stodůlek v podělí už na 11-tou a vracet se budu asi kolem poledne ... Jinak bych Tě vzal za slovo ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od libor » sob 11. led 2014 19:34:16

Seiko píše: Abych přidal i trochu offtopic - poštou mi dorazila druhá deska Dire Straits - "Communiqué", z Japonska, první lis, hraje jako nová. Radost poslouchat :music:
Tak díky za tipa, stáhnuto ve flacu, poslechnuto (přes DAC :hahahihi: ) a fakt dobré. Takže jak na to narazím někde na LP, určitě koupím...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Seiko » sob 11. led 2014 20:51:28

libor píše: Tak díky za tipa, stáhnuto ve flacu, poslechnuto (přes DAC :hahahihi: ) a fakt dobré. Takže jak na to narazím někde na LP, určitě koupím...
Mám dvě (ta druhá je německá). Obě jsou ve stavu "jako nové". Nebudu naznačovat... :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od libor » sob 11. led 2014 22:07:37

Našel jsem jednu i zde...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » sob 11. led 2014 22:21:24

Seiko píše:
libor píše: Tak díky za tipa, stáhnuto ve flacu, poslechnuto (přes DAC :hahahihi: ) a fakt dobré. Takže jak na to narazím někde na LP, určitě koupím...
Mám dvě (ta druhá je německá). Obě jsou ve stavu "jako nové". Nebudu naznačovat... :cool:
Jen klidně naznač - já ji bych ji vzal - kolik za ni ? Teda jestli ji nemáš z Japonska :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od libor » sob 11. led 2014 22:26:45

Petr.116 píše:
Seiko píše:
libor píše: Tak díky za tipa, stáhnuto ve flacu, poslechnuto (přes DAC :hahahihi: ) a fakt dobré. Takže jak na to narazím někde na LP, určitě koupím...
Mám dvě (ta druhá je německá). Obě jsou ve stavu "jako nové". Nebudu naznačovat... :cool:
Jen klidně naznač - já ji bych ji vzal - kolik za ni ? Teda jestli ji nemáš z Japonska :hahahihi:
Já byl první hele!!! :shout:

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od kemo87 » sob 11. led 2014 22:28:00


Odpovědět

Zpět na „Vinyly“