Digitální vinyl

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od mirek » sob 24. srp 2013 14:12:33

Chci-li nový magnetofon zakoupiti,musím hodný býti a Alenku mou nezlobiti!
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od libor » sob 24. srp 2013 21:59:46

Aáááále, copak se rýsuje za nový magnetofon? .-)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » sob 24. srp 2013 22:01:51

To on je Míra hodnej do foroty, co kdyby se něco rýsovalo, že ? Zejména když se pak jedná o něco za 50.000,- a podobné ceny, to nestačí bejt hodnej tejden ... :jazycek2:
Nicméně pánové - tohle je o vinylech ... děláme z toho bordel :fool3:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od mirek » pát 30. srp 2013 11:12:37

Při nákupu vinylových desek doporučuji orientovat se na desky vyrobené procesem Direct Metal Mastering, označené logem DMM.Výslednou kvalitu těchto produktů si již posoudí každý sám.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Seiko » pát 30. srp 2013 21:10:27

Procesem DMM (Direct Metal Mastering) se nyní dělají takřka všechny matrice "matky" na výrobu LP. Jen pár vydavatelství doteď trvá na vyrytí "matky" do šelaku (povětšinou se jedná o vážnou hudbu, vydavatelství tvrdí, že desky mají vyšší dynamiku, zda to dá technicky zdůvodnit, neposoudím). Logo DMM se používalo na konci osmdesátých a začátku devadesátých let - tehdy to byla novinka. Přijde mi, že desky ryté DMM mají trochu nižší základní šum v drážkách a tichých pasážích. Nic to ale neříká o master nahrávce, ze které se deska dělá. Pokud to je digitální ořezaný paskvil, tak to žádný vinyl nezachrání - velice často se tak děje u LP lisovaných v současné době. Původní vydání byla digitálem nedotčena a zvuk podle toho (naštěstí) vypadá. Myslím tím dobu do roku 1990.

Kvalitně dělá LP vydavatelství MoFi (Mobile Fidelity), dříve se jmenovalo MFSL. U ostatních vydavatelství, která teď dělají LP, je to sázka do loterie. Těžko se člověk dozví, z jakého masteru se deska dělala. Obvykle to zjistí, až ji položí na gramofon a uslyší, jak hraje. Byť nové vydání Želvy od Olympiců nevyvolá u audiofilů nadšení, pořád hraje tisíckrát lépe, než nové vydání titulu Demonds and Wizards od Uriah Heep vydané na dvou modrých vinylech (Back on Black 2010). Zvuk je tam zkreslený, dynamika prapodivná, celkový výsledek strašný. Bratranec si pořídil toto 2LP a poté, co si ho pustil, si myslel, že má zničenou jehlu na přenosce. Bohužel mám tohle vydání taky, a nejsem takový masochista, abych si ho pustil podruhé. :dash:

Pokud chce mít člověk jistotu, že deska bude hrát dobře, pak nezbývá, než kupovat původní vydání, nejlépe lisovaná v Japonsku. Samozřejmě, ani desky lisované v Anglii, USA, Německu, Švýcarsku a Holandsku (hlavně první vydání) nemají zvukově chybu. Akorát - sehnat je ve stavu "jako nové" bývá problém. Občas se to povede, pak radost z poslechu vyváží i vyšší cenu.

Radu na to, jak koupit dobrou desku u nových titulů, nemám. Těžký zvukový průšvih je poslední deska Pavla Bobka - Vic nehledám... (nahrávaná v Nashvillu), velice dobře hraje poslední LP Vlasty Třešňáka - Alter Ego, je to vyloženě titul od titulu.

Holt, život posluchače vinylových desek není jednoduchý :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od kemo87 » čtv 09. led 2014 15:56:33

Já zase z nových mohu doporučit od Vangelis soundtrack k filmu Blade Runner (Audio Fidelity, press USA, červenej virgin vinyl). Ten zní opravdu parádně.
Na moje ucho nezní vůbec špatně ani Black Sabbath - 13 a Jimi Hendrix - People, Hell And Angels.

Naopak z nových je megaprůser Dead Can Dance - Anastasis (PIAS, EU, černá klasika) . To se ani nedá slovy popsat, to se musí slyšet. Hlavně že to má 180g, tomu příšernýmu masterignu by nepohlo ani kdyby ta deska vážila tunu.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » čtv 09. led 2014 16:14:58

kemo87 píše:Já zase z nových mohu doporučit od Vangelis soundtrack k filmu Blade Runner (Audio Fidelity, press USA, červenej virgin vinyl). Ten zní opravdu parádně.
Na moje ucho nezní vůbec špatně ani Black Sabbath - 13 a Jimi Hendrix - People, Hell And Angels.

Naopak z nových je megaprůser Dead Can Dance - Anastasis (PIAS, EU, černá klasika) . To se ani nedá slovy popsat, to se musí slyšet. Hlavně že to má 180g, tomu příšernýmu masterignu by nepohlo ani kdyby ta deska vážila tunu.
Ale BS - "13" je z GZ Loděnice ... Hendrix nevím, kde byl, lisován ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » čtv 09. led 2014 16:15:15

kemo87 píše:Já zase z nových mohu doporučit od Vangelis soundtrack k filmu Blade Runner (Audio Fidelity, press USA, červenej virgin vinyl). Ten zní opravdu parádně.
Na moje ucho nezní vůbec špatně ani Black Sabbath - 13 a Jimi Hendrix - People, Hell And Angels.

Naopak z nových je megaprůser Dead Can Dance - Anastasis (PIAS, EU, černá klasika) . To se ani nedá slovy popsat, to se musí slyšet. Hlavně že to má 180g, tomu příšernýmu masterignu by nepohlo ani kdyby ta deska vážila tunu.
Ale BS - "13" je z GZ Loděnice ... Hendrix nevím, kde byl, lisován ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od kemo87 » čtv 09. led 2014 19:45:28

A to vadí? :hahahihi:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Seiko » čtv 09. led 2014 20:06:47

kemo87 píše: A to vadí? :hahahihi:
A to nevadí :) Doopravdy mne zvuk Black Sabbath - "13" velice překvapil, v sakra dobrém. Výborná dynamika, krásně plastické hloubky... A o tom, že v Loděnicích lisují jedny z nejkvalitnějších desek na světě (a možná nejkvalitnější z těch "spotřebních") není třeba diskutovat, to je ověřené z nezávislých zdrojů :good: Abych přidal i trochu offtopic - poštou mi dorazila druhá deska Dire Straits - "Communiqué", z Japonska, první lis, hraje jako nová. Radost poslouchat :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“