Digitální vinyl

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od libor » sob 11. led 2014 22:28:31

S499.1023 píše:Co znamená to EX a VG?
první je hodnocen obal, za lomítkem stav desky..
Nm - v podstatě nové, hodnotím to jen u desek, co jsem rozbalil a jednou-třikrát přehrál
Ex+ - jako nové
Ex - při bližším zkoumání známky použití
Vg+ - známky použití, ale odpovídající věku, u vinylů rozhodně bez vlivu na zvuk
Vg - víc vidět známky použití, nemělo by to mít vliv na zvuk
Vg- - zřejmé známky použití, může se stát, že deska bude lupat a přeskakovat

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Seiko » ned 12. led 2014 11:45:40

libor píše: první je hodnocen obal, za lomítkem stav desky..
Nm - v podstatě nové, hodnotím to jen u desek, co jsem rozbalil a jednou-třikrát přehrál
Ex+ - jako nové
Mnozí prodejci píšou, že hodnotí desky pouze pohledem pod ostrým světlem. O tom, jak bude deska hrát, to nic neřekne :totedane: Moje osobní zkušenost s deskama označenýma EX je, že při přehrávaní praskají :diablo: Nejhorší akceptovatelný stav (pokud vím, že budu chtít desku poslouchat) je pro mne NM. :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od kemo87 » ned 12. led 2014 12:10:41

No on je taky problém, že ač je to prakticky uznávaný a dobře popsaný standart, tak každej hodnotí trochu jinak. Někdo kriticky a druhý spís benevolentně. Mám tu perfektní desku od polských SBB, kterou jsem vyhrábnul v antikvariátu, a ačkoliv pohledově vypadala naprosto perfektně a bez škrábance, tak se prostě nedá poslouchat.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Petr.116 » ned 12. led 2014 12:23:53

libor píše:Tak díky za tipa, stáhnuto ve flacu, poslechnuto (přes DAC :hahahihi: ) a fakt dobré. Takže jak na to narazím někde na LP, určitě koupím...
Petr.116 píše:... já ji bych ji vzal - kolik za ni ? Teda jestli ji nemáš z Japonska :hahahihi:
libor píše: Já byl první hele!!! :shout:
To tu teda nevidím ... Ty jsi pouze napsal, když na ni NĚKDE narazím ... O Jirkovi jsi nemluvil ... Zatímco já "že bych ji vzal ..." Jsi dvojka :lol: (Tedy pokud jste se nedomlouvali přes SZ) ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Digitální vinyl

Příspěvek od Seiko » ned 12. led 2014 21:03:31

Trochu přesnější překlad hodnocení LP:

SS - Still sealed je originál zatavená ve fólii
M - Mint je nehraná,
NM - Near Mint můžou být vidět drobné škrábanečky od vytahování z obalu (pod sakra ostrým světlem, papírový vnitřní obal, ne polyetylen), hraje jak nová
EX - Excellent je hraná, v pořádku, ale jestli při hraní nepraská, nikdo neví…
VG+ Very Good+ je hraná, sem tam drobné lupnutí
VG Very Good je hraná, šum a praskot mezi skladbami, drobný praskot ve skladbách, na desce je vidět používání
VG- Very Good- je hraná, šum a praskot mezi skladbami i v písničkách je výraznější, na desce je velmi vidět používání
G - Good je hraná, ještě nepřeskakuje, ale poslouchat se moc nedá....
F - Fair je horší, než Good, může přeskakovat, a na gramofon ji dá jen otrlý
P - Poor je kus do sbírky a nedávat na gramofon....

Někteří prodejci píšou, že hodnocení EX nepoužívají (místo toho dávají VG+++, třeba). Ať se na to dívám z kterékoli strany - pokud koupím LP s hodnocením EX, nebo horším, tak je to vždy, co se týče zvuku, sázka do loterie. A pak se dohadovat s prodávajícím a každý trvat na svém stanovisku - obvykle to k akceptovatelnému výsledku pro obě stany nevede :scare:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“