Návrat vinylů ...

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Návrat vinylů ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 23. zář 2014 18:13:08

Saomozřejmě to není nic nového, ale mám radost, že se krámy opět plní tímto milým médiem.

Například když jsem teď v sobotu vlezl v polské Wroclawi do Média Marktu https://www.mediamarkt.pl/wroclaw-pl-dominikanski,m-42 (zvenku to vypadalo podobně jako náš Datart, nebyly tam jen média, ale i růzá domácí elektronika včetně té bílé ...) byl jsem velice potěšen regálem "Plyty analogowe".

Regál velice stručně projet kamerou http://www.ps-service.cz/media/mediamarkt.mp4 ... omluvte, prosím, to cukavé video - spěchal jsem, jel jsem moc rychle a podle toho to vypadá ... navíc každý štůsek obsahoval další tituly i kapely, což projet nešlo ... to bych ty desky musel vytahovat :hahahihi:

Prodavač u pultu (jinak to byla samoobsluha) mne při pohledu na dvoje Dire Straits v ruce přivítal našeným "Good choice !" :good: ... pak jsme si popovídali o koncertu Queen v roce 1986 v Budapešti (on o nich začal, protože Queeni jsou jeho jednička) a když jsem se mu pochlubil mým rozhovorem s Brianem Mayem v hotelu, nadšením mu svítily oči.

Jinak ceny dobré - např. DS http://www.mediamarkt.pl/wroclaw-pl-dom ... at_id=7857 (měli i SACD) ... kurs cca 6,70 Kč za PLN
A navíc v den mé návštěvy akční sleva 20% ! No nenakupujte ... :music:


Jo, je to moc dobře, že se to vrací. Ještě kdyby si všichni dali úkol vyhrabat staré originály a bez jakéhokoliv (!) masteringu je vyrobili znovu. Tím myslím, aby přijeli do GZ Loděnice a dali jim to vyrobit. Ať je kvalita co nejlepší :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Návrat vinylů ...

Příspěvek od monte22 » úte 23. zář 2014 20:29:49

Není to ani tak dlouho, kdy jsem se hádal ne některém foru, že vinyl přežije. Všichni tvrdili, že budoucnost je multimediální formáty atd. Já psal, když už koupím muziku, tak ji musím cítit v ruce. Ne kupovat chiméru na netu a někde uložit na discu. To bylo nadávek a posměšků :lol:

Návrat vinylu má ale jednu nevýhodu, společnosti zas ucítili klondike a ceny jsou přemrštěné ! Před pěti lety se kupovaly desky na Ebay do pěti EUR, naše za dvacku.....

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat vinylů ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 23. zář 2014 21:03:13

monte22 píše:Není to ani tak dlouho, kdy jsem se hádal ne některém foru, že vinyl přežije. Všichni tvrdili, že budoucnost je multimediální formáty atd. Já psal, když už koupím muziku, tak ji musím cítit v ruce. Ne kupovat chiméru na netu a někde uložit na discu. To bylo nadávek a posměšků :lol:

Návrat vinylu má ale jednu nevýhodu, společnosti zas ucítili klondike a ceny jsou přemrštěné ! Před pěti lety se kupovaly desky na Ebay do pěti EUR, naše za dvacku.....
No ale do socíku se kvůli tomu vracet nebudeme ... :hahahihi: To raději zaplatím ... ono by to chtělo trochu víc konkurence v distribuční síti ... jenže vydavatel si dá monopol a je vymalováno :negative:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“