Uhlíkový kartáček ...

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 22. zář 2014 8:31:51

Řadu let používám klasický uhlíkový kartáček na čištění povrchu desek ... (kromě praní, samozřejmě).
http://analogis.eu/Pflege.html
Používám takový klasický - jako je na obrázku firmy Analogis ten Brush1. Teď mi odešel a musím pořídit nový.
https://www.alza.cz/aq-brush-1-d500914.htm

Koukal jsem, že existuje i jakási kombinace karbon/samet ... dražší ...
http://www.alza.cz/aq-brush-2-d500915.htm?IDP=2040
http://articulo.mercadolibre.cl/MLC-422 ... static-_JM

Má to smysl ? :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od Seiko » pon 22. zář 2014 9:53:10

Můj názor je karbon bez sametu. Samet by musel být napojený na vysavač, jinak roztírá prach po desce... :dash:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od monte22 » pon 22. zář 2014 14:14:26

Se sametem je daleko účinnější, pak naslinit dva prsty a samet vyčistit ... :lol:, bez sametu propouští prach.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od monte22 » pon 22. zář 2014 15:52:58

Kluci, kolikrát mi připadáte, jako z jiného světa. Jak může zatláčet prach do drážek ? To na něm sedíš ? Kartáčky se drží jemně, netlačí se, jen svoji váhou. Mám několik kartáčků i bez sametu a funguje tak, že vlákno vytáhne prach z drážky a ten se zachytí na samet ..

Možná slovo samet nejde používat, spíše mikrovlákno Analogis Brush 2 Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 22. zář 2014 18:20:02

monte22 píše:Kluci, kolikrát mi připadáte, jako z jiného světa. Jak může zatláčet prach do drážek ? To na něm sedíš ? Kartáčky se drží jemně, netlačí se, jen svoji váhou. Mám několik kartáčků i bez sametu a funguje tak, že vlákno vytáhne prach z drážky a ten se zachytí na samet ..

Možná slovo samet nejde používat, spíše mikrovlákno
Asi tě nepotěším, ale přidám se k Jirkovi i Igorovi. Všecky ty textily to do drážky opravdu zatlačí. Nezapomeň, že většina sametem a podobnými materiály obalených předmětů má na okraji více či méně zaoblený tvar, tudíž to pod úhlem LISUJE do drážky těsně před sebou. Ta nečistota, která přijíždí k sametu, má snahu se schovat tam, kam může ... volnou cestu má do drážky. Pod sametku už to jde hůř. I vlastní váha toho kartáčku stačí, aby se to stalo. To je, jako bys tvrdil, že když hrneš zem buldozerem, že se zemina raději cpe pod radlici, než do všech děr ještě před radlicí :lol:

Za mne jsem taky přesvedčen, že ty ke všemu ještě předražené kombinované nástroje nic nepřinesou. Spíše naopak.

Tímto způsobem skončil kdysi veliký HIT všech hifistů - antistatická utěrka. Z rádoby "hitu" se časem stal největší sr.áč a likvidátor desek ... :hahahihi:

Aby nedošlo k omylu - mluvím o kartáčcích se sametem ... ne o těch, co mají jen ta uhlíková vlákna ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od monte22 » pon 22. zář 2014 18:46:33

Tento kartáček jsem si koupil poprvé někdy kolem roku 1998. Od té doby už několik, jen se změnou firmy. Nikdy jsem nezpozoroval zašpinění drážek ani na jehle u mých originálních nových desek. Pračku používám jen při koupi jeté, třeba z Ebay.

Můj názor je, jsou to nejlepší kartáčky. Samo, ať si každý koupí co chce. Osobně budu čistit uvedeným kartáčkem mých už 1400 milánků dál :good: . Jde jen o to, Petr se ptal jaký je, je vynikající.

Petře, když jsi ho ještě nikdy neměl, proč mluvíš o buldozeru, asi ruském :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 22. zář 2014 19:14:50

monte22 píše:Tento kartáček jsem si koupil poprvé někdy kolem roku 1998. Od té doby už několik, jen se změnou firmy. Nikdy jsem nezpozoroval zašpinění drážek ani na jehle u mých originálních nových desek. Pračku používám jen při koupi jeté, třeba z Ebay.
Můj názor je, jsou to nejlepší kartáčky. Samo, ať si každý koupí co chce. Osobně budu čistit uvedeným kartáčkem mých už 1400 milánků dál :good: . Jde jen o to, Petr se ptal jaký je, je vynikající.
Petře, když jsi ho ještě nikdy neměl, proč mluvíš o buldozeru, asi ruském :hahahihi:
Ale to byla jen taková metafora - představa nějaké mechanické analogie :) Snažil jsem se si představit, jak to může fungovat tak, jak výrobce uvádí a tvrdí, že "funguje". Fyzikální představa tedy moc přesvědčivá není ... Když jsem napsal buldozer, myslel jsem hrnutí - ne rytí ... A musíš uznat, že to má logiku. Když hrnu něco, hrnu to před sebou a sem tam něco uteče mimo boky předmětu, co tlačí a případně do děr dole. Nehledě na to, že celá "teorie" má ještě jednu díru - protože je kartáček dost hustý, opravdu hrne hlavně před sebou - dozadu na samet se logicky dostane jen nepatrná část - tedy to, co projde mezi karbonovými vlákny. Takže přidaná hodnota (zvýšená účinnost) je minimální, pokud je vůbec nějaká.
Začínám nabývat dojmu, že je to podobné jako s HIGHENDem ... drahé je pro zastánce tohoto hnutí lepší bez ohledu na fyziku. Podobně je to s psychoakustikou zvuku atd. :hahahihi:
Tím jsem ale nic nemyslel a ani se nechci nikoho dotknout. Já jsem opravdu chtěl znát zkušenost někoho s podobným předmětem a posoudit tak efektivitu té cenové pumelenice :) Zbytek jsou jen úvahy a představy.
BTW: koupil jsem si opět http://analogis.eu/Brush1.html (229,- Kč) :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od monte22 » pon 22. zář 2014 19:53:37

Pravě jsem si pustil Pavlos Dog a líp si prohlédl dosednutí kartáčku, hlavně (sametu). Tak je milimetr nad deskou a nedotýká se desky. Jelikož na něm prach bývá, pravděpodobně zachycuje rozvířený mikro-prach.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 22. zář 2014 20:26:11

monte22 píše:Pravě jsem si pustil Pavlos Dog a líp si prohlédl dosednutí kartáčku, hlavně (sametu). Tak je milimetr nad deskou a nedotýká se desky. Jelikož na něm prach bývá, pravděpodobně zachycuje rozvířený mikro-prach.
To by tak odpovídalo ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

rossi01
Příspěvky: 2
Registrován: ned 01. úno 2015 22:03:44

Re: Uhlíkový kartáček ...

Příspěvek od rossi01 » ned 01. úno 2015 22:18:30

Tak k čemu se došlo :)

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“