Abigail...

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Odpovědět
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Abigail...

Příspěvek od libor » pon 23. čer 2014 15:02:58

Dnes v noci jsme se shromáždili,
abychom k věčnému spánku uložili Abigail La Fey,
která, jak teď víme, se narodila mrtvá
sedmého dne července roku 1777.
Abigail musí být přibita ke své rakvi sedmi stříbrnými hřeby,
po jednom skrz každé rameno, ruku a koleno,
a poslední ze sedmi nechť je prohnán jejími ústy.
Tak už nemůže nikdy povstat a působit opět zlo …
"Kdo začne?" "Já, O´Brian z černých jezdců..."

Počátkem roku 1845, kdy i přes varování záhadnými Černými jezdci, přijíždějí temnotou a deštěm Miriam Nathias a Jonathan La Fey na zděděné a dávno neobývané Panské sídlo, kde jsou živé snad i temné stíny na zdech. První noc, když Miriam tvrdě spí, navštíví Jonathana duch hraběte La Feye, vezme jej do podzemní krypty, kde mu ukáže sarkofág mrtvé Abigail, jejíž duch se začíná zmocňovat Miriam, a vypráví mu její příběh. 7. července 1777 hrabě La Fey objevil nevěru své manželky, čekající nemanželské dítě, což nemohl přenést přes srdce, takže manželku srazil ze schodů, čímž si srazila vaz a budoucí dítě z ní vyšlo mrtvé. Nenáviděnému bastardovi dal pak hrabě jméno Abigail a aby muselo odpočívat v hanbě, tělo mumifikoval, aby nikdy nenalezlo novou budoucnost.
A protože Abigail a s ní i netušené zlo se začalo probouzet v Miriam, přemluvil duch Jonathana, aby se Abigail zbavil jednou provždy tak, jako on své manželky, tedy shozením Miriam ze stejných schodů. Příštího dne Jonathan zjistil, že je Miriam skutečně těhotná, a tak se rozhodl, že ducha poslechne. Jenže na úpatí onoho schodiště byla Miriam (nyní již ovládaná Abigail), rychlejší a pádem ze schodiště se zabijí Jonathan. Miriam pak ve strašných bolestech porodí a poslední co uvidí, je dvojice žlutých očí. A proto se sedm Černých jezdců, sloužících hraběti La Fey v době, kdy se Abigail narodila poprvé, vrací z onoho světa, aby ukončili i druhý porod … obřad, rakev a sedm stříbrných hřebů už je připraveno…


=============================================================================================

Miluji koncepční alba, kdy celé album dává dohromady jeden příběh. Za nejlepší zahraniční koncepční album považuji Pink Floyd/The Wall a za druhé nejlepší pak toto King Diamond/Abigail z roku 1987. (Z českých pak musím zmínit zejména geniální album Progres2/Mozek, případně i Dialog s vesmírem od stejné kapely). King Diamond, coby mistr falzetu vydává v roce 1987 toto album nazvané Abigail, kterým definitivně prorazil se stejnojmennou kapelou po svém odchodu z Mercyful Fate. Je třeba říct, že i další alba Kinga Diamonda byly koncepční - podobné horrorové příběhy, jako toto první, ale tyto další alba toto první už nepřekonaly.

Dlužno dodat, že později (v roce 2002) vychází album Abigail II - Revenge, kde se ukáže, že černý jezdec O´Brian nedokázal Abigail podruhé zabít a vychoval ji jako svou dceru. Patnáctiletá Abigail (povšiměte si: 2002-1987=15) se tedy v tomto albu vrací, aby se pomstila a šířila opět velké zlo...

Tato (dvoj) deska vyšla u nakladatelství RoadRunner Records, stejně jako první. Jde o remaster z roku 1997 (zvukově je to k nerorzeznání od originálu, který mám ve flacu) na dvou 180gr. LP. Právě ji odpaňuji a zároveň nahrávám na DATku na novou kazetu pro opakovaný poslech. Deska přišla po víc jak měsíci od závazné objednávky a stála 629.- kč

PS: Jirka-Seiko říkal, že si člověk má udělat jednou měsíčně radost novou deskou. Tak to zkouším :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Abigail...

Příspěvek od Seiko » pon 23. čer 2014 18:16:05

To jsou věci... Až pojedeš do Prahy, vezmi LP, prosím, s sebou. Stahovat z internetu se mi to nechce, neb jednak nestahuji, jednak moje FUP není na tohle přátelské. Poslouchat z Youtube uráží moje citlivé uši. Díky :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Abigail...

Příspěvek od libor » pon 23. čer 2014 18:23:24

Samozřejmě vezmu. Taky jsem zvědavý, jak to bude hrát na Luxman C02 a Symbolech :-)

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Abigail...

Příspěvek od Seiko » pon 23. čer 2014 19:35:52

S499.1023 píše:FUP? To se ještě u slušnějších providerů používá? To už nemám pěkných pár let ani u jinak zločinného Kyslíku :D.
Firemní mobil, toho času kyslík (tři měsíce), jinak se na net nepřipojuji. Hezké je, že poté, co mi napíšou, že mám vyčerpaný limit, se rychlost připojení nesníží - i tak stojí za prd, ale na bežné použití vystačí. U Vodafone to lítalo, jak F1, ale po vyčerpání FUP jsem měl problém připojit se na cokoli. Teď si vyber, co je "uživatelsky přátelštější", když to platí firma a můj měsíční účet se pohybuje teď okolo 300 Kč včetně volání. U Vodafone byla za stejné služby platba okolo 750 Kč měsíčně. Co je vlastné pro uživatele přínosnější... Nepreferuji nikoho, neb nemám sebemenší rozhodovací pravomoc. Nestojí mne to z vlastní kapsy ani halíř :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“