Mark-Knopfler-Privateering

Všechno o těchto nádherných médiích, které se k radosti nás všech zase vracejí
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od Petr.116 » stř 25. pro 2013 11:40:43

Ahoj všichni :drinking:

tak tu sedím, relaxuji a poslouchám krásnou věc. Mark Knopfler je jako skvělé víno - čím starší, tím lepší.
Pokud chcete zapomenout na svět a užít si na chvíli skvělou muziku ... dejte si na Váš gramofon tento poklad. Je to skvělé dvojalbum ...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Privateering

Existuje na vinylu i na CD :hahahihi:

Přivezu na sraz ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od Petr.116 » pát 27. pro 2013 17:52:42

Tak hlásím, že jsem právě koupil toto skvělé dvojalbum ... pokud sedí stav v Brně, tak je to poslední místo v ČR, kde to jde sehnat ... svítí tam stav Brno 1 ks (je tam i Praha 1 ks, ale to je ten můj ... ještě se to neupdatovalo)
http://www.bontonland.cz/knopfler-mark- ... 36a491f2e6 :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od libor » ned 29. pro 2013 19:19:27

Teď jsem si to doposlechl. Není to špatné, určitě to stojí za více puštění, ale musím varovat, že na rozdíl od očekávaného rockového zvuku jako Dire Straits je to spíš takový kombinovaný jazz a blues :nuda:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od Seiko » ned 29. pro 2013 21:00:14

libor píše:Teď jsem si to doposlechl. Není to špatné, určitě to stojí za více puštění, ale musím varovat, že na rozdíl od očekávaného rockového zvuku jako Dire Straits je to spíš takový kombinovaný jazz a blues :nuda:
Vím, že si teď sakra naběhnu a budu ukamenován. :mir: Jestli Dire Straits, tak první, druhou, nebo šestou desku. Pátá je z větší části pop (s pár smysluplnými skladbami), čtvrtá je divná (jediná snesitelná skladba je Private Investigations) a třetí jsem dodnes nepochopil, jakoby se Knopfler ocitl ve vakuu po odchodu bratra z kapely. Málokdy napíšu radikální názor, tuhle kapelu znám od první desky v okamžiku kdy vyšla, a dost jsem se nemohl srovnat s tím, že Knopfler (bohužel správně po finanční stránce) pochopil, jak má psát muziku, aby do konce života neměl finanční problémy. Druhá deska Dire Straits je jejich "opus magnum" a mám obavu, že zajímavější věc z jejich "dílny" se už neobjeví :dash:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od libor » ned 29. pro 2013 21:05:59

Od Dire Straits mám TOHLE LP a líbí se mi hodně (nevím kolikáté je) a pak pochopitelně Brother in Arms (to taky nevím kolikáté je). Ostatní si zkusím stáhnout a poslechnout, zajímavý názor Seika musím prozkoumat :good:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od Petr.116 » ned 29. pro 2013 23:55:51

Jj, ale Mark je muzikant No.1 a blues z jeho kytary a samozrejme i zpev ... jsou taky super !
Nechci a ani nejde srovnavat Dire Straits s Markem solo.
Spolecne ale je jedno : skvela muzika ! :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od libor » pon 30. pro 2013 7:28:24

Petr.116 píše:Jj, ale Mark je muzikant No.1 a blues z jeho kytary a samozrejme i zpev ... jsou taky super !
Nechci a ani nejde srovnavat Dire Straits s Markem solo.
Spolecne ale je jedno : skvela muzika ! :music:
No, upřímně, čekal jsem něco trošku jiného. Není to samozřejmě špatný a určitě si to pustím vícekrát, ale z poslední dobou "objevených" věcí mě mnohem více nadchlo třeba album Sade - Promise. To bych chtěl na LP časem sehnat.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od Seiko » pon 30. pro 2013 10:44:08

libor píše: Od Dire Straits mám TOHLE LP a líbí se mi hodně (nevím kolikáté je) a pak pochopitelně Brother in Arms (to taky nevím kolikáté je). Ostatní si zkusím stáhnout a poslechnout, zajímavý názor Seika musím prozkoumat :good:
To TOHLE LP je první, Brothers in Arms je páté :yes: Že je Mark Knopfler špičkový kytarista netřeba snad ani konstatovat, ostatně, desky Boba Dylana na kterých hrál - "Slow Train Coming" a "Infields" - je radost poslouchat :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od libor » pon 30. pro 2013 11:17:00

Seiko píše:To TOHLE LP je první, Brothers in Arms je páté :yes: Že je Mark Knopfler špičkový kytarista netřeba snad ani konstatovat, ostatně, desky Boba Dylana na kterých hrál - "Slow Train Coming" a "Infields" - je radost poslouchat :music:
Ale psal jsi že pátá je pop - "Dire Straits, tak první, druhou, nebo šestou desku. Pátá je z větší části pop (s pár smysluplnými skladbami),"... ?

Jinak díky za tip na "Slow Train Coming" a "Infields" večer si to zkusím najít a poslechnout. :good2:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark-Knopfler-Privateering

Příspěvek od Petr.116 » pon 30. pro 2013 17:41:57

Seiko píše:
libor píše: Od Dire Straits mám TOHLE LP a líbí se mi hodně (nevím kolikáté je) a pak pochopitelně Brother in Arms (to taky nevím kolikáté je). Ostatní si zkusím stáhnout a poslechnout, zajímavý názor Seika musím prozkoumat :good:
To TOHLE LP je první, Brothers in Arms je páté :yes: Že je Mark Knopfler špičkový kytarista netřeba snad ani konstatovat, ostatně, desky Boba Dylana na kterých hrál - "Slow Train Coming" a "Infields" - je radost poslouchat :music:
Jeste snad toto::
Mne se na Markovi libi i jeho neuveritelna skromnost ... staci si prohlednout par videi ... muj sen je videt ho nekde v klubu .... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Vinyly“