Quadral Phonologue Montan mk.II

Sekce, týkající se reproduktorů a reproduktorových soustav všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » pon 16. čer 2014 14:05:37

Zní to logicky, ale System 8000 s jeho páčkama, VU metrama a podobnejma retro vychátavkama prostě tak nějak patří do tý ložnice. A mimochodem s Grundig boxama si evidentně sedí. Ložnice je v současné době vyřešená a jsem tam s tím pravdu spokojen jak zvukově tak esteticky. Když budu mít ale trochu času, tak to možná zkusim. Von je ten zmetek německej papírově o 5W výkonnější než Pincek :hahahihi: .

Spíš přemejšlim že pošetřím a pořídím ke Quadrálům nějakou vintage prdu... Něco pěknýho a zároveň silnýho jak bejk. Nechci do toho ale dávat víc jak 10 000 pač jsem hnojačkář a socka, víme?

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » pon 16. čer 2014 15:32:23

No to je hezoučké, ale papírově to má stejný výkon jako Pincek. Já myslel že potřebuju tak 100W při 8 ohmech, nebo to celý chápu špatně? Nicméně je to přesně podle mého gusta.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » pon 16. čer 2014 20:35:58

No, takhle nějak jsem to myslel. Proto říkám papírově, pač si nemyslim že by to bylo úplně určující. Co to "ale"...?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od Petr.116 » pon 16. čer 2014 20:40:49

S499.1023 píše:Já myslím, že na papírovém výkonu až tak nezáleží. Ale je fakt, že ta Aiwa má jen jeden pár koncových tranzistorů na kanál.
Jeden pár koncáků stačí na hoooodně slušný výkon, když ty tranzistory za něco stojí ... Luxman L-410 má taky 1 pár/kanál a hraje to super. L-430 má zdvojené konce, ale není to nezbytné ... pokud se netaví bedny na doraz (nebo se to netlačí při velkém výkonu do 4 ohmů atd.).
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 18. čer 2014 20:36:33

Fyziologie: Zapíná se zpravidla tlačítkem označeným jako "ludness", "bass boost", "low boost". Funguje tak, že k odbočce (odbočkám - ale to málokdy, většinou je jen jedna) se do série s logaritmujícím rezistorem zaradí ještě kondenzátor (což zajistí odpovídající pruběh na hloubkách), připadně další kondenzátor, který přemostí vstup regulátoru s odbočkou (zajistí zvednutí výšek). Vypnutím "Loudness" se jede lineárně (pokud jsou zároveň vyřazeny i korekce a kdejaký filtry). Takhle to má naprostá většina zesilovaču.

Dawsoo a pásková výška: byly doby, kdy dawsoo frčel na páscích a to celkem megalomansky. Doma používal Bohlender-Graebener RD40, což je 102cm pásek pro Line-Array, který jede již od 300Hz. :playboy: Taky byl iniciátorem kombinace Monacor SPH-102kep + RBT-95, kterou používám zase já. :)
MaBat je něco jinýho...ten jde cestou kompresního driveru v horně a skutečně pásky nemusí.
Já chtěl taky v monacorech ten pásek vyměnit za nějakou klasickou kalotu...nebo ring radiator XT-19 od Vify...ale ten pásek má tak krásně jemný a vzdušný projev, že jsem se rozhod ho v tý kombinaci nechat a směrovku oželet.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » čtv 19. čer 2014 12:18:05

Igore, tak co to "ale"? :)

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » čtv 19. čer 2014 13:10:04

Situace se má asi tak...

Moji kandidáti z řad Pioneeru:
Z řady Elite tu máme A77X, A88x, A90 a přápadně A91D

A90
Obrázek

A77x (potažmo i A88x)
Obrázek

A90D/A91D Urushi
Obrázek

Obrázek

Pak tu máme silnější brášky mojí A656 a to jsou A757, A777 a A878

Obrázek

Další možností jsou starší SA série, které jsou ale pravděpodobně mimo můj finanční rámec, a papírově jsou o něco slabší. Schálně uvádím papírově, protože fakt nemám s touhle sérii zkušenosti. Každopádně jsou to nádherné stroje...

Obrázek

Nebráním se ale jiným značkám. Jediné co nechci je Sony a Technics. Má to jednoduchý a možná trochu tvrdohlavý důvod....nemám ty značky rád. Takže pokud má někdo ještě nějaké tipy, tak sem s nimi. S nákupem stejně počítám ke konci roku, a nechci to uspěchat. Chci si prostě pořídit pěkný starší a silný zesik, který chci mít už delší dobu.

Igor: A co je těm ostatním?

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » čtv 19. čer 2014 13:42:39

Tak o tom jsem snad ani nezauvažoval, že bych se do toho štoural sám. To bych ti to taky mohl vrátit první jako touster a druhý jako horské slunce. Hotovej mekgajver...

Proč to nesvěříš Tomovy? Ono mě to sice přijde takový blbý, mu tam furt něco strkat, když vím jak se na tom s volným časem. Jenže zase to po něm nechci nijak expresně, a co mi říkal tak ho to dokonce baví se v něčem štourat.

Sony si to u mě zazdilo s kauzou ohledně Playstationu 3. Jeden mladej kluk přišel na to, jak upravit firmware v týthle konzoli tak, aby šla použít jako osobní počítač, nebo velmi levná výpočetní jednotka pro výpočetní centra. Šel na to nahrát linux, a kupovali to ve velkým univerzity, který jim spojili do sítě třeba 100 a měli vlastní velmi levný superpočítač například pro různé simulace a výpočty. Milé Sony potom vynálezce tohohle hacku tahalo za odměnu po soudech, i když si spousta lidí koupilo PS3 jen za tímto účelem, takže jim vlastně našel nové trhy. Mám dokonce pocit, že o novějších kusů nějak zarazili tyhle úpravy, že už to ani nešlo. Nevidím důvod, proč bych si to nemohl koupit jen kvůli hardwaru, a proč by mi měl někdo bránit to používat jinak, než je púvodně zamýšleno. Tahle politika se mi příčí a proto sabotuju všechno co je od Sony.
Naposledy upravil(a) kemo87 dne čtv 19. čer 2014 13:49:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » čtv 19. čer 2014 13:54:57

No já ani nikoho jiného kromě Toma neznám. Bohužel je to jako autoservis, kde mám vyzkoušeného spolehlivého člověka a jinam to prostě nedám, pač nevim co tam dělá za diletanty. Tohle je to samé...

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Quadral Phonologue Montan mk.II

Příspěvek od kemo87 » pát 20. čer 2014 10:19:12

Seiko...kam se poděl tvůj příspěvek ohledně zesilovačů? Zrovna jsem ti chtěl odpovědět a ono je to fuč....

Asi takhle Jirko...Mě se dělené zesilovače opravdu moc libí. Pokud máš nějaký tip, sem s ním. Už nějakou dobu se na bazoši válí SPEC 1 a 2 :good2: . No jo, jenže to bych musel prodat auto, a ještě vyslat ženu na dálnici někam k hranicím s německem...

Odpovědět

Zpět na „Reproduktory a reproduktorové soustavy“