TUNER GRUNDIG T 4

Sekce, týkající se tunerů a ostatních přijímačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » stř 28. srp 2013 22:49:10

TheLastUnicorn píše:A Libor je zase rejpal, který když může strčit klackem pod žebro, tak to udělá. :tytyty: Ale už jsme si snad všichni zvykli. :hahahihi:
Chtělo by to na pivo :drinking: , tady doma je to tak leda na :dash: jinými slovy - sraz je nezbytný ! :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Seiko » čtv 29. srp 2013 22:12:18

Zpátky k tunerům... Bydlím v Jinonicích na tak blbém místě, že jsem nebyl schopen chytit čistě Radio Beat. Byť mám anténu na VKV na střeše. Nebudu snad ani psát, že tuner byl Technics ST-G570. Nakonec to vyřešil Revox B 760, sic je ručička na sílu signálu v půlce stupnice, ale zvuk je čistý. :playboy:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » čtv 29. srp 2013 22:55:34

Seiko píše:Zpátky k tunerům... Bydlím v Jinonicích na tak blbém místě, že jsem nebyl schopen chytit čistě Radio Beat. Byť mám anténu na VKV na střeše. Nebudu snad ani psát, že tuner byl Technics ST-G570. Nakonec to vyřešil Revox B 760, sic je ručička na sílu signálu v půlce stupnice, ale zvuk je čistý. :playboy:
Takový prachy jsem tehdy neměl ... teď jsem koukal na eBay - ještě dnes jsou to pecky ... ale holt za kvalitu se platí ... :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Seiko » pát 30. srp 2013 19:31:04

Tehdy jsem je taky neměl, teď už je taky nemám. Ještě, že bylo "mezidobí". Pořizoval jsem B 760 lehce pod 400 Euro, spíše se sběratelských důvodů. Jak jsem se díval na Ebay, teď by se dal se štěstím pořídit okolo 300 Eur, otázka je, zda při současném repertoáru a kvalitě signálu aktuálních stanic to má vůbec smysl. Rádio poslouchám velmi zřídka, ale když už, tak aspoň, ať hraje co nejlíp... :)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Petr.116 » pát 30. srp 2013 19:43:01

Seiko píše:Tehdy jsem je taky neměl, teď už je taky nemám. Ještě, že bylo "mezidobí". Pořizoval jsem B 760 lehce pod 400 Euro, spíše se sběratelských důvodů. Jak jsem se díval na Ebay, teď by se dal se štěstím pořídit okolo 300 Eur, otázka je, zda při současném repertoáru a kvalitě signálu aktuálních stanic to má vůbec smysl. Rádio poslouchám velmi zřídka, ale když už, tak aspoň, ať hraje co nejlíp... :)
Obávám se, že díky hluchotě a nezájmu současného managementu většiny rozhlasových stanic to už skoro smysl ztrácí (čest všem existujícím výjimkám) ... což je ale dost tragédie, protože tolik vinylů nebo jiných kvalitních zdrojů se zatím na trh nevrátilo a co budeme na ty vymazlené stroje nahrávat ? :brek:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od Seiko » pát 30. srp 2013 21:43:48

Z rádia už asi ne :nuda:

Asi z SACD a DVD-Audio, naštěstí se semtam nějaký zajímavý titul objeví. Sic není levný, na druhé straně pak dobrý důvod pro nahrávku na magnetofon :hahahihi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

ADUS46
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13. čer 2014 7:56:23

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od ADUS46 » pát 13. čer 2014 9:18:01

Dobrý den, když už jsme u tunerů Grundig, myslím tím starého dobrého Grundiga, než to předal do Portugalska a dále, mám příspěvek.Jsem starý dědek a o hifi se zajímám od šedesátých let minulého století.Za tu dobu mi prošlo rukama a ušima mnoho tunerů.Krásné roky byly, když bylo volné pásmo 87,5 až 108 MHz a byl možný dálkový příjem německých a rakouských stanic.Ze všech tunerů jsem skončil u Grundig RT100 ze šedesátých let.Byla to vlajková loď Grundiga Vstupní díl fety,mezifrekvence klasické LC trafa, žádné Muraty atd.Prodal jsem všechny ty Sony,Denony,Onkyo atd.Poslouchám FM rozhlas na tento stroj, s vynikající citivostí - ta je sice nanic v dnešní džungli špatně vysílajících stanic - ale s výbornou selektivitou.Hraju přes stařičký zesilovač Klein-Hummel
ES 20 a stanice Vltava jde docela poslouchat.Na výrobky starých německých firem na př.Saba,Dual,Schaub-Lorenz.Arena, K+H,Basf,Siemens atd nedám dopustit.

E001
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05. dub 2014 14:55:25
Bydliště: Bratislava

Re: TUNER GRUNDIG T 4

Příspěvek od E001 » pon 03. lis 2014 19:40:31

Toto vlákno ma zaujalo, lebo riešim tiež problematiku kúpy tunera. Som presvedčený stereofonista a tie receivery s výstupom 5+x kanálov s výkonom 5x150W a príkonom 80W ma neoslnili. Mám tuner SONY ST - J 300 a okrem toho že neviem uložiť naladené stanice, aj keď si poslednú naladenú stanicu zapamätá, mám na výstupe v signále dáke interferencie. Mám aj receiver STR- JPE 375, ale pre môj vkus som musel meniť nastavenie pomeru predných a zadných reprákov a pod, proste viac nastavovania, ako počúvania. Tak som sa chcel opýtať skúsenejších:
1, Starnutie súčiastok / kondíky/ - samozrejme v zdrojovej časti niet čo riešiť - ale čo v prijímači? Bojím sa, že ho rozladí a čo po tom?
2, Samozrejme chcem zostať verný značke - teda SONY. Je veľký rozdiel v kvalite medzi staršou Espritovou radou, napríklad citlivosť, odstup šumu a pod. po rokoch používania ?
3, tá najzávažnejšia na záver: Má zmysel v dnešnej smutnej dobe všetkého digitálneho tuner, keď všetko nájdem na nete :fool2: a do éteru idú iba tie nuly a jedničky za sekundu?
4, Rádio Devín vysiela občas priame prenosy - je to tiež zdigitalizované? a kdesi som čítal, že majú horšiu prenosovú rýchlosť, ako SRO1.
SONY je SONY.

Odpovědět

Zpět na „Tunery a ostatní přijímače“