Gramofony THORENS

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od libor » pát 25. říj 2013 10:38:28

Tak mě se Thorensy nelíbí celkově :stop: A za ty peníze bych si koupil mnohem raději TOHLE a ještě by mi 100 éček zbylo. Za ty peníze by to mohlo mít motor oddělený od chassis a lepší vzhled :) Ale proti gustu.... špatnej určitě nebude :)

BTW: Tlačítko "upravit" mizí po cca 15 minutách od napsání příspěvku.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od Petr.116 » pát 25. říj 2013 12:11:06

libor píše:BTW: Tlačítko "upravit" mizí po cca 15 minutách od napsání příspěvku.
Díky za upozornění. Už by to mělo být OK.

Já už jsem to teď přenastavil. Já si té funkce nejprve nevšiml - bylo tam nastaveno v obou případech 10 minut (teď jsou tam 0, takže funkce vypnuta). Byla to defaultní nastavení, která u velkých fór, kde jsou mraky uživatelů mají smysl. Umožňují sice po odeslání příspěvku ještě 10 minut jeho editaci (člověk i přes náhledové okno něco přehlédne nebo zapomene napsat atd.), ale účinně blokují škodiče, kteří napíšou třeba nějakou jedovatost a po kritice ji smažou nebo upraví a dělají, že oni nic. V takovém případě to časové omezení smysl má.



Tady jsme ale rozumní kluci, takže jsem to vypnul. Čas ukáže ... a kdyby se nám sem nějakej XXX snažil přijít škodit, mám jiné výkonné prostředky, jak ho zlikvidovat, aby úroveň fóra netrpěla ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od libor » pát 25. říj 2013 12:55:05

Talíř je motor :-)

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od libor » pát 25. říj 2013 15:48:20

S499.1023 píše:No právě :-).
To je právě na delší debatu. Chvění u motoru dělá rotor. Čím víc pólů, tím pravidelnější chod atd. u direct-drive ten rotor ale neváží pár gramů až dekagramů, ale váží třeba tři kila, i více - podle váhy talíře. A kde je ta hranice, kdy začne direct-drive být hlučnější, než belt-drive? Samozřejmě je to dáno upevněním motorku, tuhostí řemínku, otáčkami atd. Vezmeš Thorense na sraz, na prohlídnutí jak je to konstrukčně uděláno? Odpružené rameno s talířem má i NC470 a není to žádná hitparáda teda... (samozřejmě je jasné, že Thorens a NC470 jsou opačné konce řady...)

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od libor » stř 30. říj 2013 13:58:38

Nevím jestli se můžu zeptat, aby mě někteří neosočili z toho že jsem rejpavej - protože to není vůbec pravda, ale zeptám se - co zkreslení u středu desky dané špatným úhlem přenosky k tečně - to nechceš do budoucna řešit? :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od Petr.116 » stř 30. říj 2013 14:25:23

libor píše:Nevím jestli se můžu zeptat, aby mě někteří neosočili z toho že jsem rejpavej - protože to není vůbec pravda, ale zeptám se - co zkreslení u středu desky dané špatným úhlem přenosky k tečně - to nechceš do budoucna řešit? :)
To je Libore nesmysl. Zkreslení není jen u středu desky - to záleží na tom, jak nastavíš raménko s vložkou a celou geometrii. Když je to udělané optimálně, tak k nulové chybě snímacího úhlu dojde ve dvou bodech průchodu deskou a chyby se rozdělí na část pod osou (- odchylka) a část nad osou (+ odchylka). Dá se to i teoreticky a přesně spočítat, když spočítáš průběh chyby v závislosti na poloze vložky na desce a pak vyšetříš pomocí diferenciálního počtu tzv. extrém funkce.
Z toho vycházejí výstupy jako nutný přesah hrotu přes střed otáčení a úhel zalomení raménka. Jedina při splnění všech těchto podmínek pak je chyba skutečně minimalizovaná.

To co píšeš, platí, jen kdyby bylo rovné raménko a nulovou chybu (přesná tečna k drážce) by mělo na kraji desky. Skutečnost je daleko lepší - viz výše a pokud vše dobře navrhneš (slušní výrobci už dodávají i šablony, takže je to raz dva), jsou ty chyby zanedbatelné.

Netřeba řešit. :good:

Trvalou nulu má pouze tangenciální systém. Ale je vysoce náročný na přesnost servosystému a jeho stav.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od kemo87 » sob 02. lis 2013 15:12:41

Mě na těch Thorensech fascinujou ty obří ovládací tlačítka, to snad žádnej jinej gramec nemá. Ideální pro jednooký lidi, co mají zkreslené prostorové vidění. :)

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 20. led 2014 20:44:23

Fakt nevím, kde ty lidi nechali rozum...známýmu takhle přišel z Holandska Pioneer PL-518. Ramínko to naštěstí přežilo, ale plexi bylo rozflákaný. :dash:

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od kemo87 » čtv 23. led 2014 10:08:56

Štvete mě. Na popud mistní diskuze jsem začal ve volném čase v práci mezi výpočty, prohlížet ty Thorensy a libí se mi čím dál víc. Už přemýšlím kde se dají sehnat ve slušném stavu za rozumný peníz....fakt mě štvete.

Jak jsou na tom originální raménka, kdybych zrovna nechtěl jít cestou SME? Třeba tohle u TD147 mkII?

Obrázek

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Gramofony THORENS

Příspěvek od kemo87 » čtv 23. led 2014 13:51:26

Tak já byl vždycky na ošklivý věci....MC600Q, VW T3....
Kromě ženskejch samozřejmě :cool: .

Tam jde o to že ty Thorensy nejsou zrovna z levného kraje, takže jestli by mi to třeba rok vydrželo, než bych došetřil na SME3009. To rameno se mi zdá pohledově docela vymakaný, stejně jako mám pohledově dobrej pocit i z ramene u toho Duala co mám od tebe. Kde je ale realita, v tom se moc nevyznám. Každopádně jestli dospěju k tomu, že bych do Thorensu šel, tak si asi slušně vydrancuju peněženku, vzhledem i k ostatním komponentům do kterých neustále vrážim peníze .

Docela se mi právě libí ty ovládací prvky ve tvaru slzy. Navíc naprosto miluju přimeřeně tlusté (né půl metru :D) talíře s leštěným obvodem, to je prostě žrádélko. Naopak moc nemusim nízké talíře, talíře s úkosovým bokem a taliře se strobo značkami po boku. Tak pokud víš o něčem lepším s takovýmhle talířem, trochu slušným ramenem a pokud možno soklem s dřevěnou dýhou,t ak jsem hlava otevřená. Stejně to nebude hned, asi si nejdřív dodělám NC440 a pohraju chvilku s ní.

Kluci z konce lesa (a taky Libor, že :D) opičovávají i P1101....

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“