AT12S

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

AT12S

Příspěvek od kemo87 » čtv 05. čer 2014 9:37:13

Tak se teda taky pochlubim, jako Igor..

Od jednoho nejmenovaného dobrotince jsem dostal přenosku AT11E. Jedná se o starší MM přenosku(údajně se začala vyrábět v roce 1973) s eliptickým hrotem. Později jsem ale narazil na velmi zajímavou možnost upgradu, protože do tělíčka AT11 pasují i hroty AT12. Zakoupil jsem teda v USA (v evropě je nesehnatelná, a nebo předražená) NOS hrot ATN12S s hrotem Shibata. Včera jsem zaplatil výkupné celnímu úřadu, takže už jí mám konečně doma. Získal jsem teď velmi slušnou přenosku, která je uživateli hodnocená stejně, ale většinou lépe než AT440MLa s hrotem Microline, která je ale dražší než moje varianta. Doufám že si nejmenovaný dárce nevyškube vlasy :lol: ...Díky Igore.

První dojmy z poslechu jsou zatím velmi dobré. Jako první hardcore test jsem vzal Svět Hledačů, který můj otec v mládí vysoustružil krystalkou. Ta deska je absolutně neposlouchatelná. S Shibatou byla stále neposlouchatelná, ale výsledek je hodně lepší než s eliptikou. Tady jsem byl opravdu velmi překvapen. Na ostaních starších, mírně jetých deskách už byl rozdíl menší, ale slyšitelný. Podstatné zlepšení slyším na výškách, menší na středech. Basy zůstaly +/- stejné. Tady ovšemn nevim, jestli se nejedná o psychoakustiku, pač mozek je proste děsná potvora, no. Jinak přenoska je kompatibilní s CD-4. Je to spíš jen zajímavost, protože praktické využití je 0.
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) kemo87 dne čtv 05. čer 2014 11:23:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: AT12S

Příspěvek od kemo87 » čtv 05. čer 2014 11:23:45

A teď mi dokaž že jsem to napsal :cool: .

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“