Lapálie s Actidampem

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Lapálie s Actidampem

Příspěvek od kemo87 » čtv 09. led 2014 9:27:12

Zdravím analogáři.
Včera jsem si koupil phono Actidamp mkII verze 2 (na jedné desce, ala mk.IV) s tím že se posunu na nový level. Zesilovač mám Pioneer A-656 mk.I a gramo NC470. Po připojení se zdálo vše v pořádku až na velmi tichý brum o vyšší frekvenci, který nebyl na bednách vůbec znát. Když jsem ale gramo poslouchal na sluchátkách tak už je brum velmi otravný. Myslel jsem že to NCčkem, takže jsem přitáh l z ložnice Duala, jenže ten brumil také. Potom jsem zkusil Duala připojim přímo na integrovaný phono v Pioneeru a bylo po brumu. Když jsem na Dualu a AD zkoušel zemnění, tak nebyl žádný rozdíl mezi tím, když jsem Duala uzemnil na AD, nebo na Pioneera. U obou se to výrazně ztišilo oproti neuzemněnému gramu, ale ten nepříjemný brum o vyšší frekvenci je tam pořád. Poté jsem zkusil zkratovat vstupy AD a brum přestane. Jsem z toho zoufalý, ale je mi jasné že to bude asi něco se zeměma. Jenže co? Prosím poraďte.

Příkladám foto vnitřku AD. Je mi divné, že tam není žádnej zemnící šroubek. Zem s PCB je modrým kablikem spojena pomocí vydličky se šroubkem, kterým je PCB upevneno v eloxované krabiččce. Možná že tam někde bude problém. Díky.

https://www.dropbox.com/s/bxslv2je3b1g6 ... 212032.jpg

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Lapálie s Actidampem

Příspěvek od libor » čtv 09. led 2014 9:52:14

Nevím, ale zkus vymontovat tu desku z té krabičky a položit tak, aby kabely od zdroje nevedly pod celou deskou, zda to pomůže. Moc se mi nelíbí ty tři vodiče se střídavým napětím těsně u vstupních kabelů... Ten kostřící bod uprostřed má být spojený s kostrou a se zemnícím šroubkem. nedávno jsem přesně tohohle actidampa dodělal, a problém jaký popisuješ nemám. Obrázky ZDE a téma k tomu ZDE...

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Lapálie s Actidampem

Příspěvek od kemo87 » čtv 09. led 2014 10:06:18

Jak říkám, takhle jsem to koupil, takže je to možné. Zkusím to udělat jak jsi řekl a uvidí se...zatim díky.
Navíc by to teda chtělo do zadního panelu udělat dírku a přidělat zemnící šroubek.

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“