Revox B795

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Revox B795

Příspěvek od mirek » sob 21. pro 2013 10:19:18

Třeba není až tak velký krasavec ale má to co je pro snímání zvuku podstatné a to je právě tangenciální rameno.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. pro 2013 10:32:16

mirek píše:Třeba není až tak velký krasavec ale má to co je pro snímání zvuku podstatné a to je právě tangenciální rameno.
Díky :hahahihi: Já to tam nepsal, protože jsem myslel, že to všichni vědí :jazycek2:
To je jako v životě ... ne každá kráska je "plně funkční" :lol: Technik většinou upřednostňuje funkčnost ... Ostatně, když se udělají "pretěky" strojů a na talíře se položí některý z pokladů Marka Knopflera, je jasno ...
Nehledě na to, že když při poslechu špičkové reprodukce přivírám slastně oči ... detaily designu nevnímám. Obráceně to nejde :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. pro 2013 12:10:22

S499.1023 píše:Ale howno. Až přitáhnu na sraz zcela konvenčního Duala nebo Thorense s dobrou vložkou, tak žádné technické výhody tangenciálního ramene slyšet nebudou.
Klidně wěřím :hahahihi: Majo by Ti v tuto chvíli ale stejně řekl, že pojem krásy je relativní ...
Já za sebe Ti taky potvrdím, že se mi můj drážkovaný talíř s raménkem P1101 líbí víc. V tom máš určitě pravdu, že konvenční pivotované raménko je krásné (není-li to hnusná rovná tyč, ale nějaké parádní S raménko SME a podobných kvalitních výrobců ...) ... a když je hezký i talíř, tak to nemá chybu. To byl asi i důvod, proč moje žena nechtěla ani slyšet, že by PS 4500 šlo do světa ... takže vývoj stabilizace otáček pokračuje a holt budu mít stroje 2.
A až se mi stářím bude třást ruka, určitě ocením tlačítkové ovládání servomotorku u tangenciálu. No a až dostane nový barevný povrch ...

BTW: pak ale v Brně musíme udělat soutěž netopýrů - někdo třeba rozdíly slyšet bude ... :hahahihi: :music:

A navíc - kdo by se zbytečně sr.al s antiskatingem, že ? :hahahihi: :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Revox B795

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 21. pro 2013 12:49:19

Ten test by hlavně musel být tzv. "slepý", aby nikdo z účastníků neviděl, který přístroj zrovna hraje. Musela by se použít stejná přenoska, předzesilovač a konec. Konvenční gramofon by musel mít samozřejmě přesně nastavenou VTA a snímací úhel, ne jen tak od oka našroubovanou přenosku. Pak věřím, že rozeznat klasiku od tangenciálu bude pro normálního "nenetopýra" velice obtížné, nebo nemožné. :)
Je velmi jednoduché rozpoznat tangeciál od klasiky, pokud je normální gramofon špatně seřízen (což je obvykle většina) a zkreslení u konce desky (obvykle) se již pohybuje v jednotkách procent, což je moc dobře slyšet. U tangenciálu to nehrozí (pokud je Ok). Dobře seřízená klasika se však pohybuje pod hodnotou 0,7%...což je skreslení slušnějšího magnetofonu při toku 250nWb/m s lepším páskem. A tam to asi taky nikdo z nás neřeší... :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. pro 2013 13:39:08

TheLastUnicorn píše:Ten test by hlavně musel být tzv. "slepý", aby nikdo z účastníků neviděl, který přístroj zrovna hraje. Musela by se použít stejná přenoska, předzesilovač a konec. Konvenční gramofon by musel mít samozřejmě přesně nastavenou VTA a snímací úhel, ne jen tak od oka našroubovanou přenosku. Pak věřím, že rozeznat klasiku od tangenciálu bude pro normálního "nenetopýra" velice obtížné, nebo nemožné. :)
Je velmi jednoduché rozpoznat tangeciál od klasiky, pokud je normální gramofon špatně seřízen (což je obvykle většina) a zkreslení u konce desky (obvykle) se již pohybuje v jednotkách procent, což je moc dobře slyšet. U tangenciálu to nehrozí (pokud je Ok). Dobře seřízená klasika se však pohybuje pod hodnotou 0,7%...což je skreslení slušnějšího magnetofonu při toku 250nWb/m s lepším páskem. A tam to asi taky nikdo z nás neřeší... :hahahihi:
Souhlas - snad ještě doplnit, že většina klasik má špatně seřízený antiskating - toto zařízení je v závislosti na použité metodě dost citlivý problémový bod ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Revox B795

Příspěvek od Seiko » sob 21. pro 2013 21:19:13

S499.1023 píše:Ale howno. Až přitáhnu na sraz zcela konvenčního Duala nebo Thorense s dobrou vložkou, tak žádné technické výhody tangenciálního ramene slyšet nebudou.
Tak, tak, moje slova. Ohledně zvuku bychom museli být "netopýři", a jak psal Marian - při slepém testu nevěřím, že bychom měli šanci. Gramofon od Revoxe jsem si pořizoval pro doplnění přístrojů stejné značky (nakonec jsem dovezl tři B791 a jednu B795, jeden mám a zbylé řádně slouží u známých). Co se mi na něm líbí, je ta primitivní genialita - neřeším odstup, rezonance, antiskating. Vzhled - na poloprofesionální techniku těžko klást stejná měřítka, jako na spotřebák :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. pro 2013 21:37:38

Seiko píše:Gramofon od Revoxe jsem si pořizoval pro doplnění přístrojů stejné značky (nakonec jsem dovezl tři B791 a jednu B795, jeden mám a zbylé řádně slouží u známých). Co se mi na něm líbí, je ta primitivní genialita - neřeším odstup, rezonance, antiskating. Vzhled - na poloprofesionální techniku těžko klást stejná měřítka, jako na spotřebák :cool:
No a to jsou zase i moje slova ... Nekoupil jsem Revoxe kvůli vzhledu, ale přesně kvůli uvedeným parametrům ... sice montáž vložky není na chvilku, ale taky ji nehodlám furt měnit. Ale tichý, přesný a stabilní direct drive společně s krátkým raménkem bez rezonancí a nulová chyba snímacího úhlu ... to byly důvody, které mne přesvědčily. :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Revox B795

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 22. pro 2013 9:53:51

No a pro mě je vcelku důležitý i vzhled. Sice jsem technik, ale taky mě musí bavit se na ty přístroje koukat. Mám zkušenosti, že sebelepší věc, která vypadá odpudivě (ale nemluvím o B790/795 - ty nejsou hnusný, jejich vzhled je jen svérázný a "technický") není zvukově hodnocena tak, jak by zasloužila. Stejně jako jídlo...je důležitý, jak vypadá. :) Vkus je jak už jsem řekl individuální...jednomu se líbí minimalismus, druhý má rád vzhledově složitější věci...jeden rád dřevo, druhý kov, třetí plast...ale vždycky to musí mít nějakou hlavu a patu...a oslovovat určitou skupinu zákazníků. :cool:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » ned 22. pro 2013 10:46:27

Koukám, že zvuk Jirkova Revoxu s DL-110 Vás všechny (opravuji - nás všechny) totálně rozhodil a omámil, ale a teď byste nejraději, aby se ten špičkový zvuk (daný zejména technikou) linul z úúúplně jinak (méně technicky) vypadajících zařízení :hahahihi:

Jo - já mám taky rád propracovaný elegantní vzhled ... jinak bych ty nové bedny stloukl hřebíkama z desek +- autobus nařezaných na cirkulárce (jak psal Libor) a polepil je tapetou :lol: apod.

To, že se s tím tak se.ru, je dáno zejména minimem času, ale taky tím, že chci, aby to nebylo odfláklé a trochu to vypadalo. To o bednách.

Pokud jde o B795ku - taky se mi nijak extra nelíbí. Proto jsem rád, že až bude trocha času, že ji rozeberu na prvočinitele a protože ta Revox šedá mne taky moc nebere a nejsem sběratel a nelpím na originálním vzhledu, bude vypadat úplně jinak. Skoro si myslím, že ten pocit ze vzhledu dělá ta šedá - která ještě po letech díky vlastnostem barvy vypadá tak, jak vypadá.

A vsadím se o pivo, že až B795ka nebude hnusně šedá, ale třeba elegantně černá (samozřejmě pěkný kovový přední panel s originál nápisy zůstane ...), tak silně prokoukne. To, že tam bude místo klasického ramene TGC raménko, ale ty šedé boční plošky budou taky černé ..., to je v pohodě ... :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » ned 22. pro 2013 22:36:21

Tak jsme s Jirkou vyměnili Revox (AKG) originální vložku za Denon DL-110 (díky Jirko !) a seřídili vše potřebné.



Na závěr jsme udělali (v rychlosti a přes staré bedny - bude to chtít s více ušima a přes lepší bedny v Brně) pár testů:



a) test přes Cambridge Audio 651P - výstup do AUX vstupu Luxman L-410

b) test přes Jirkův Luxman C-02 preamp (vstup MC HO) - výstup do AUX vstupu Luxman L-410 - a asi Vás nikoho nepřekvapí, že tam ta Step-Up trafa opět "byla slyšet"

c) přímý vstup MC v L-410 jsme z nedostatku času nezkoušeli - to udělám já později ...

Jak píšu - bude to ale chtít detailnější testy v Brně - různé vzorky + víc posluchačů.

Skutečně to vypadá, že budeme asi muset udělat něco s programem dalšího srazu a jeho časovou optimalizací. S příjezdem toho moc neuděláme, ale zahájíme dříve a dohodneme k salonku SO-odpoledne ještě NE-dopoledne (event. ještě chvíli po obědě).
Těch pár hodin navíc finančně uneseme a bude to přínos pro efektivitu akce :music:

Bude opravdu co testovat a porovnávat - nové stroje Igora a Maja, testy různých variant preampů (Liborův, můj a ty built-in v Luxmanech ... atd. atd.). Doufám, že po srazu číslo 5 nezačneme všichni shánět STEP-UP trafa eventuálně
Luxmany C-02 .... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“