Revox B795

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » ned 22. pro 2013 23:51:04

Jo a úplně jsem zapomněl napsat, že jsem po úspěšném vyladění Revoxíka otevřel lahvinku dobrého vína - poslouchám u toho muziku z r. 1984 a je mi dobře ... :music: :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Revox B795

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 23. pro 2013 9:32:15

O L-02 já uvažoval už dávno, jako o doplňku k L-410. Takže si ho možná někdy koupím (pokud bude nějaký k dispozici v blízkým okolí). Ale za každou cenu ne a předražený step-up trafa už vůbec ne. V zásadě bude zprovoznění + repase Dualu 604 (pokud dorazí a vcelku) a nákup DL-110 to poslední, co pro analog udělám. :)

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Revox B795

Příspěvek od libor » pon 23. pro 2013 18:13:06

Jestli je Revox pěkný nebo ne je na delší diskusi... mě se třeba nijak zvlášť nelíbil ani B77 dokud jsem ho neviděl naživo, a hlavně vevnitř. Revoxí věci na mě dýchají seriozností, perfekcionalitou, precizní výrobou a promyšlenou konstrukcí. A to mě tak uchvátilo (díky Mirku) že jsem si -zatím- jeden kus pořídil. To, že jsou to zároveň špičkové výrobky je už jen vyústěním předešlých vlastností. Samozřejmě jsou jiné věci, lesklejší, naleštěnější, blýskavé, ale nedýchá z nich to, co z Revoxích věcí. A že na to přišel i profesionál Petr mi jen dává za pravdu. Kupodivu mě se Revoxí gramofony i líbí. Neotřelá konstrukce, zajímavá technika. Sice bych raději trošku jiný typ než pořídil Petr, ale zvukově bude naprosto stejný. A - tohle není slovo do pranice - mě se líbí více MC600Q než PS4500 - to jsou ty subjektivní dojmy, jak říká Jednorožec.

A ještě k minulým příspěvkům - hnusná rovná tyč - nenašel jsem v současné nabídce SME žádnej hák, jen rovná, případně kuželová ramena. Asi je přestali vyrábět, proč?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » pon 23. pro 2013 18:52:48

libor píše:Jestli je Revox pěkný nebo ne je na delší diskusi... mě se třeba nijak zvlášť nelíbil ani B77 dokud jsem ho neviděl naživo, a hlavně vevnitř. Revoxí věci na mě dýchají seriozností, perfekcionalitou, precizní výrobou a promyšlenou konstrukcí. A to mě tak uchvátilo (díky Mirku) že jsem si -zatím- jeden kus pořídil. To, že jsou to zároveň špičkové výrobky je už jen vyústěním předešlých vlastností. Samozřejmě jsou jiné věci, lesklejší, naleštěnější, blýskavé, ale nedýchá z nich to, co z Revoxích věcí. A že na to přišel i profesionál Petr mi jen dává za pravdu. Kupodivu mě se Revoxí gramofony i líbí. Neotřelá konstrukce, zajímavá technika. Sice bych raději trošku jiný typ než pořídil Petr, ale zvukově bude naprosto stejný. A - tohle není slovo do pranice - mě se líbí více MC600Q než PS4500 - to jsou ty subjektivní dojmy, jak říká Jednorožec.

A ještě k minulým příspěvkům - hnusná rovná tyč - nenašel jsem v současné nabídce SME žádnej hák, jen rovná, případně kuželová ramena. Asi je přestali vyrábět, proč?
Asi cena ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Revox B795

Příspěvek od libor » pon 23. pro 2013 19:22:06

Myslíš, že na tom je něco tak technologicky náročného, aby to číňan za dolar nevyrobil?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B795

Příspěvek od Petr.116 » pon 23. pro 2013 19:28:51

libor píše:Myslíš, že na tom je něco tak technologicky náročného, aby to číňan za dolar nevyrobil?
Tak zahnutý je dražší, než rovný ... :

a) o vývoj a výrobu přípravku na ohyb

b) o vlastní ohyb

c) vysvětlit lidem, jak se to ohýbá

d) kontrola, zda a jak to uhnuli

:hahahihi: :hahahihi: :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Revox B795

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 23. pro 2013 21:20:38

Nechte už toho...
Add revox...o jeho kvalitách nepochybuju a ve všem mi připomíná naftový Mercedes W124...včetně toho, že téměř každý jeden kus je vydojená hujda. Co z toho, že vydrží 1 000 000km, když každá už má na krku 2 000 000km. Proto bych ani jedno z toho už nechtěl. Sorry...myslete si, co chcete.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Revox B795

Příspěvek od Seiko » pon 23. pro 2013 22:34:36

TheLastUnicorn píše:Nechte už toho...
Add revox...o jeho kvalitách nepochybuju a ve všem mi připomíná naftový Mercedes W124...včetně toho, že téměř každý jeden kus je vydojená hujda. Co z toho, že vydrží 1 000 000km, když každá už má na krku 2 000 000km. Proto bych ani jedno z toho už nechtěl. Sorry...myslete si, co chcete.
Ve většině případů máš plnou pravdu. O to větší radost jsem měl, když jsem narazil na PR 99 s původníma hlavama, na nich se zrcátkem cca 2 mm (odehráno +/- 2000 hodin), který potřeboval jen jediné - nastavit na pásky, co používám. Co se týče gramofonů - používali je (nebo snad ještě používají) v Loděnicích na kontrolní poslech desek - běžely nonstop. Reference byly takové, že hrají pořád :) Tím netvrdím, že se věci neopotřebovávají - nejsou perpetuum mobile. Ale stačí mít štěstí na málo hraný kus. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“