Sumiko Blue Point No. 2

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » sob 23. lis 2013 2:03:55

Tak jsem koukal po této vložce a pár jsem našel :

1) http://www.turntableworld.co.uk/ask-a-q ... tb28?p=627 ... v přepočtu asi 5907,- bez dopravy (dle kurzu). napsal jsem jim, za kolik by šla poslat z Británie do ČR včetně dopravy ...

2) u nás se jeví nejlépe asi zde : http://www.astrasat.cz/37_74_78_80-MC-vlozky/ 6.907,- Kč

U této vložky je ověřená výhoda, že si skvěle rozumí s preampem Cambridge Audio 651P (reference Mirek)

Teď už v mém případě zbývá ověřit (jak ?) , jak by chodila v P1101 ... :music:

Neříkám, že to kupuju ... ale vypadá to zajímavě. Asi (?) bude lepší než DL-110, ale ta DL-110 se už taky prodávíá za podobné ceny ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od libor » sob 23. lis 2013 3:11:38

Když Sumiko a vyšší cenu, proč ne rovnou Sumiko BP Evo III? Má ještě lepší parametry (separace 35dB) a taky je na pohled neuvěřitelně pěkná - radost koukat když hraje. S Cambridge si rozumí také naprosto skvěle...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » sob 23. lis 2013 3:27:30

libor píše:Když Sumiko a vyšší cenu, proč ne rovnou Sumiko BP Evo III? Má ještě lepší parametry (separace 35dB) a taky je na pohled neuvěřitelně pěkná - radost koukat když hraje. S Cambridge si rozumí také naprosto skvěle...
Nekradu ... poctivě se živím (a nejen sebe), tak neblbni :hahahihi: Přece nemůžu všecko nacpat do AUDIA ... už i takhle toho bylo dost.
Ty asi nejen špatně slyšíš, ale i špatně vidíš :mir: Přece z mých vyhrabaných linků asi každej vidí, že tlačím cenu dolů, ne? Pokud si někdy (ne teď !) koupím Sumiko, tak tuhle - hraje skvěle a zbude mi na pár desek. Ostatně začátkem prosince jdu na burzu vinylů ... a teď spát. Jsem utahanej a zejtra spousta práce. Chtěl jsem jít po půlnoci spát a koukej ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » sob 23. lis 2013 14:53:50

Takže mi z Británie http://www.turntableworld.co.uk/ odpověděli asi takto - asi to bude zajímat více lidí:

Doposud to do ČR nešlo ... ale na základě mého dotazu (požadavku) to tento víkend upraví tak, aby prodfej do ČR šel. Pokud jde o dopravu, napsali mi, že do 200 liber mají dopravu 25 liber, takže doporučují "něco malého" ještě koupit a přes 200 už bude doprava grátis!

Tak jsem na Vás chlapi myslel a napadlo mne hned, že kdyby se někdo přidal, ušetříme šílený prachy.
a) cena za ks je 179 liber
b) doprava za 1 ks je 25 liber - tedy 204 celkem ... cca 6712 Kč hrubý kurs dle valutového přepočtu (v praxi by měl být devizový kurs, což vychází trochu lépe, ale pro odhad to stačí)

Když koupíme aspoň 2 ks, bude tudíž každý za 179 liber, což je asi 5589 Kč - úspora cca 823 Kč na každém kusu
Samozřejmě třeba Libor, Jirka nebo někdo jiný si třeba může koupit tu dražší za 265 Liber ... neboli já bych koupil ty 2 vložky (nemusí být stejné ... ) a poslal někomu tu druhou ... jen by to šlo jednou dopravou ...

Tak co? Má někdo zájem? V ČR je nejlevnější za 6909 + doprava, další nabídka 6990 a ostatní jsou daleko přes 7000 Kč !
A je to z EU, takže žádná onanie na celnici a prachy navíc ...

:bomba:

Parametry:
http://www.croak.co.za/Sumiko%20Oyster%20Series.html ... Parametry skvělé a těch 1,8 g se mi taky líbí !
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Seiko » sob 23. lis 2013 15:38:22

Taky bych byl rád tak bohatý :lol: Vzhledem k tomu, že mám odzkoušeno, že Denonka se dá pořídit do 2.500,- Kč (chce to jen trochu trpělivosti na Ebay), navíc jsem Sumiko BP Evo III měl doma a poslouchal jsem ji (hrála pro moje uši velice podobně), tak nepředpokládám, že zvuk Sumiko Blue Point No. 2 bude až tak rozdílný. Ale - nechť si každý volí vlastní cestu, kolik se mu zdá rozumné za přenosku utratit :hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » sob 23. lis 2013 15:51:27

Seiko píše:Taky bych byl rád tak bohatý :lol: Vzhledem k tomu, že mám odzkoušeno, že Denonka se dá pořídit do 2.500,- Kč (chce to jen trochu trpělivosti na Ebay), navíc jsem Sumiko BP Evo III měl doma a poslouchal jsem ji (hrála pro moje uši velice podobně), tak nepředpokládám, že zvuk Sumiko Blue Point No. 2 bude až tak rozdílný. Ale - nechť si každý volí vlastní cestu, kolik se mu zdá rozumné za přenosku utratit :hi:
Já nejsem tak bohatý, jen jsem u Mirka tu SUM slyšel ... (Libor taky). Ale k Denonce ...: Ty jsi ji fakt viděl v současnosti za tyhle prachy (2.500,- Kč) ? To asi jedině "jetá", ne ? Já ať koukám kamkoliv, tak je to podstatně výš ... možná jsem slepej ... Za podobné ceny to jde z USA ... jenže k tomu doprava, clo a Plzeňská :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » sob 23. lis 2013 20:41:45

S499.1023 píše:Vy tady řešíte vložky za 6 litrů a já se místo toho rozhlížím po Ebayi po nějaké vintage NOS MC vložce do 100,- EUR a že jich tam je... Mmch., tady se začaly houfně začaly nakupovat Luxmany a Cambridge (hlavní antihájendista Petr pořídil rovnou oboje) ale uvažoval někdo třeba nad Actidampem, Openampem, NAD-em?
Asi není důvod k omluvě, ale jen vysvětlení: Když mám dobrou referenci, že to chodí (a zatím dle testů Cambridge nezklamal ani mne), tak se mi bastlit nechce ... mám teď tolik práce, že ještě nemám dodělané ani bedny, doladěné a repasované 3 magiče ... No a Luxman byl moje srdcovka, co jsem ho u Maja slyšel prvně v Brně - ano, umím postavit ledacos a i mne to baví, ale někdy jdu a koupím ... To, že jsem koupil oboje, jsem tu už vysvětlil - gramec bude s CA651P daleko od L-410, tak to řeším takto ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 23. lis 2013 21:07:19

Já jeden actidamp mám. :) Sumiko Blue Point kupovat nebudu, již ta Denonka se mi zdá k NC500 obrovský luxus. A vzhledem k tomu, že pro mě není gramofon primární (většinou stejně frčím na CD), tak do něj nemíním investovat nějak moc peněz. :hahahihi:
Igor: Mě taky napadlo koupit nějakou vintage MC...jinak mám otázku: Co si myslíš o TD280 MKII? Má to nějaký smysl? Líbí se mi.... :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » sob 23. lis 2013 21:20:11

TheLastUnicorn píše: ... Sumiko Blue Point kupovat nebudu, již ta Denonka se mi zdá k NC500 obrovský luxus.
Tak já ji ještě nekupuju, to byla jen taková úvaha ... teď jsem zjistil, že £179 je bez VAT ... takže s daní to je na těch obvyklých 7 kkč ... oni na tom webu trochu klamou tím, že ty ceny mají bez VAT ...

Takže u mne pokud změna, tak asi DL-110 (pokud se koupí zu gramotnou cenu ...) :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Seiko » ned 24. lis 2013 13:26:21

Petr.116 píše: Ale k Denonce ...: Ty jsi ji fakt viděl v současnosti za tyhle prachy (2.500,- Kč) ? To asi jedině "jetá", ne ? Já ať koukám kamkoliv, tak je to podstatně výš ... možná jsem slepej ... Za podobné ceny to jde z USA ... jenže k tomu doprava, clo a Plzeňská :scare:
Jak jsem psal - jednu jsem pořizoval za 79 € (nahráno cca 100 hodin), druhou za 129 € - byla "Kup teď" (novou, dobře, je to teď cca 3.400 Kč, díky ČNB, ale to jsme pořád daleko od 6.000...). Obě byly z Německa a doma hrají k mojí spokojenosti. Je pravdou, že se na Ebay za tyto ceny moc často nevyskytují, proto jsem psal něco o trpělivosti. Potenciálně tak leden, únor příštího roku, bude po vánocích, teď budou ceny vyšší. A i kdybych teď kupoval z Ameriky: http://www.ebay.de/itm/Denon-DL-110-Mov ... 1e7ca853eb tak cena i se clem vyjde okolo 4.500 Kč, to sic levné není, ale pořád levnější, než u českých prodejců - vydřiduchů. :diablo:

Ještě jsem objevil: http://www.ebay.de/itm/350904124650?ru= ... 26_rdc%3D1, tady je to i se clem cca 3.600 Kč. :)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“