Sumiko Blue Point No. 2

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Petr.116 » čtv 05. pro 2013 1:00:34

Tak jsem náhodně narazil na dalšího total spokojence se Sumiko BP2
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =36&t=4894
... zajímalo by mne, jestli opravdu tak dobře přehrává desky v různém stavu. Zdá se mi to autorovo (eficak) tvrzení nadnesené ... :negative:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od Seiko » čtv 05. pro 2013 17:29:01

Petr.116 píše: ... zajímalo by mne, jestli opravdu tak dobře přehrává desky v různém stavu. Zdá se mi to autorovo (eficak) tvrzení nadnesené ... :negative:
Různých přenosek mám doma dost a hroty mají taky všech možných druhů. Od Shibaty, přes SAS, eliptiku, hypereliptiku, sférický... Řekl bych, že na všech hrotech praskají desky tak nějak stejně, u přenosek s lepší dynamikou projevu je i ten praskot dynamičtější. :) Akorát - desky mám ve stavu povětšinou zánovním (nebo nové), bazary navštěvuji zřídka, a pokud už tam koupím desku, musí vypadat "jako netknutá". Ve skladbách desky nepraskají (pokud tam není lupaneček jako výrobní vada), mezi skladbami taky ne. Nějaké drobné lupnutí v zaváděcí drážce bývá mnohdy z výroby. :music:
Desky ohrané na krystalce nezachrání ani svěcená voda (praskot a zkreslení), jediné zlepšení dobrou přenoskou by mohlo být tehdy, pokud byly desky hrány přenoskou s relativně větším průměrem špičky jehly, pak by spodní část drážky mohla být relativně v pořádku. Ale praxe mi zatím ukazuje, že která deska nepraskala, nepraská i nadále, a když je ohraná a praská, pak sebelepší hrot velké zázraky neudělá. :playboy:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Sumiko Blue Point No. 2

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 05. pro 2013 23:03:20

Souhlasím s Igorem - efičáka nelze brát vážně...a taky s Jirkou, že pokud deska praská, tak bude praskat vždycky a s libovolnou přenoskou. :)

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“