Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 12:01:32

Tak pánové, za chvíli je tu PPL s očekávaným CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P ( Barva: Černá ).

Dnes jsem tak ještě přemýšlel o tom zda a jaký bude v porovnání s MC/MM preampem v L-410 a došel jsem k technickému závěru, že:

i kdyby byl stejný (očekává se, že bude lepší), tak zůstane a z jeho výstupu to půjde do lINE vstupu L-410. Protože mi to totiž umožní
ponechat PS-4500 na konzoli na zdi bez nutnosti významně filtrovat hluky odspoda pod gramofonem ... a technika ostatní (všechny MGF, zusilovač a tuner) - a asi i desky - se budou přemisťovat do dřevěné prosklené audio skříně (sloup), která bude cca 2 m od gramofonu.

Díky preampu CAMBRIDGE těsně u PS-4500 to pak není problém takhle zapojit. Jinak by musel bát Luxman těsně u gramofonu.

Detaily ze zkoušky CA 651 P až po otestování :music: (bohužel zatím přes Technicse ... Luxman je na cestě z Hamburku) :hahahihi: :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 13:05:36

S499.1023 píše:A když bude Luxman výrazně lepší, než Cambridge?
No pak bych měl problém ... musel bych dát PS4500 do skříně (nerad) a ladit odpružení a případná MG pole od Luxmana ... nebo by musela konzola s PS-4500 být na stěně poblíž music centra. Ale podle TLU to asi nehrozí ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 19. lis 2013 15:47:06

Ten Luxman má phonoamp o třech fetech a opampu...lepší imho nebude. :)
Jinak našel jsem doma teslácká vajíčka 3AN67007 (oddělovací audiotrafíčko s převodem 1:1 pro linkový zesilovač, které jsem vyšmelil kdysi se sinclairem za nějakou starou veteš) a jedno jsem rozebral. Zkusím jedno vinutí odmotat a dostat se na impedanci těch 300 ohm (jaký vyjde DC odpor, to nevím...asi dost malý)...a to bych pak zkusil použít jako step-up trafo. :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 17:17:08

TheLastUnicorn píše:Ten Luxman má phonoamp o třech fetech a opampu...lepší imho nebude. :)
Jinak našel jsem doma teslácká vajíčka 3AN67007 (oddělovací audiotrafíčko s převodem 1:1 pro linkový zesilovač, které jsem vyšmelil kdysi se sinclairem za nějakou starou veteš) a jedno jsem rozebral. Zkusím jedno vinutí odmotat a dostat se na impedanci těch 300 ohm (jaký vyjde DC odpor, to nevím...asi dost malý)...a to bych pak zkusil použít jako step-up trafo. :)
To ale pak musíš ještě hoodně dobře magneticky odstínit, abys z toho neudělal hledač vedení ve zdi a podobně :hahahihi:

kdybys potřeboval - trocha INFO - hodí se vždycky :)
http://www.jensen-transformers.com/datashts/44kdx.pdf
http://www.jensen-transformers.com/an/A ... hapter.pdf
http://www.jensen-transformers.com/an/ts_guide.pdf
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od libor » úte 19. lis 2013 17:41:00

No a jak to hraje s Shurkou? Neříkej žes to ještě nezapnul

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 17:51:14

libor píše:No a jak to hraje s Shurkou? Neříkej žes to ještě nezapnul
Sice mi to nebudeš věřit, ale já nemůžu jako Ty furt sedět u PC, sledovat diskusi a hrát si :hahahihi:
Musím pracovat ... To víš, že jsem zvědavej, ale teď zrovna na dálku řeším odstávku systému STK - budou dělat údržbu SILNO v areálu ...
a pak jdu plavat, abych byl fit a neskučel jako někdo :hahahihi: :hahahihi: :hahahihi: To víš, takovej důchodce o sebe musí pečovat :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od libor » úte 19. lis 2013 17:54:32

Jasně, já se celej den flákám a jen přemýšlím co sprostýho ti sem napíšu :hahahihi: Teď jsem dojel z práce a mám toho dost a to je teprve úterý. Poslední dobou je toho nějak moc, asi by to chtělo odreagovat.... co Silvestra na Myslivně? :D

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od libor » úte 19. lis 2013 18:04:43

TheLastUnicorn píše:Ten Luxman má phonoamp o třech fetech a opampu...lepší imho nebude. :)
Jinak našel jsem doma teslácká vajíčka 3AN67007 (oddělovací audiotrafíčko s převodem 1:1 pro linkový zesilovač, které jsem vyšmelil kdysi se sinclairem za nějakou starou veteš) a jedno jsem rozebral. Zkusím jedno vinutí odmotat a dostat se na impedanci těch 300 ohm (jaký vyjde DC odpor, to nevím...asi dost malý)...a to bych pak zkusil použít jako step-up trafo. :)

Step-up transformátory vyrábí u nás na míru p. Beran viz ZDE O víkendu jsem mu psal dotaz na cenu, zatím nemám odpověď, ale na netu jsem našel že chce cca 1900/ks. Kdybych je měl možnost slyšet a porovnat a bylo by to lepší, koupil bych si je.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 19. lis 2013 19:18:20

petr: To vajíčko má vlastní stínící kryt...asi jsi ho ještě neviděl, ale vypadá stejně jako většina těch step-up traf, takže není třeba žádný dekly. :)

Libor: O MG Beran jsem už tady v nějakým vlákně psal. 1900Kč/ks a dodací doba týden-dva. To si raději koupím celý Luxman C02 a jsem na tom líp, páč když sečtu náklady na součástky včetně zdroje, nějakou hezkou krabičku a trafa beran, tak to vychází stejně...a Luxman je kompletní preamp, navíc krásný...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651 P

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 20:38:18

libor píše:Jasně, já se celej den flákám a jen přemýšlím co sprostýho ti sem napíšu :hahahihi: Teď jsem dojel z práce a mám toho dost a to je teprve úterý. Poslední dobou je toho nějak moc, asi by to chtělo odreagovat.... co Silvestra na Myslivně? :D
Já jsem mával :mir: - asi jsi neviděl ...

Na Silvestra jsem na YdykseB (už mne ty televizní Silvestry v bačkorách ser.ou ) ... a zpátky možná pojedu přes Trenčín domů :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“