MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » ned 10. lis 2013 20:56:51

Tak jsem teď četl zajímavý článek o testování těchto vložek na http://www.audiokarma.org/forums/showth ... p?t=388470 a z článku plyne to, co jsem si myslel: strašně závisí na kvalitě předzesilovače.
Shure M97xE dopadla velmi dobře a autorem očekávané potíže se nedostavily.
" ... The difference between the Shure and Denon now come down to taste. The Denon is open and air with very precise detail but at the expense of “thinning” the overall sound. The Shure is a little more two dimensional, but really fills on the bass and mid-range. ..."

Asi to bude chtít odzkoušet - pečlivě zkontrolovat RC zátěž MM vložky atd atd. A udělat testy s nějakým kvalitním (třeba i více různých typů) externích preampů. Jak se píše v článku, některé integrované preampy se chovají divně ...
Shure M97xE má požadavek na zátěž: 47 kilohms, 200 - 300 picofarads/channel, including tone arm and amplifier input capacitance
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » ned 10. lis 2013 21:09:04

Tak ono je obecně známé, že MC hraje líp než MM. Že si z toho sednu tak na prdel jsem ale netušil. Už vím, proč nahrávky mých desek od Mirka mi hrajou podstatně líp než desky doma :music:

Předzesilovač - má jistě vliv. Chtělo by to minimálně Actidampa nebo lépe nějakého Cambridge. To co máš v Technicsu, stejně jako v jiných zesilovačích téhle kvalitativní řady, stojí za pendrek na MC i na MM.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » ned 10. lis 2013 21:15:47

libor píše:Tak ono je obecně známé, že MC hraje líp než MM. Že si z toho sednu tak na prdel jsem ale netušil. Už vím, proč nahrávky mých desek od Mirka mi hrajou podstatně líp než desky doma :music:

Předzesilovač - má jistě vliv. Chtělo by to minimálně Actidampa nebo lépe nějakého Cambridge. To co máš v Technicsu, stejně jako v jiných zesilovačích téhle kvalitativní řady, stojí za pendrek na MC i na MM.
No nepaušalizoval bych:



parametry:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » ned 10. lis 2013 21:18:15

Papír snese všechno :-) Už několikrát jsi se a i já se mohl přesvědčit, že papírové parametry byly skvělé, ale zvuk stál za :dash: Ale já ti iluze brát nechci, o ty se musíš připravit sám :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » ned 10. lis 2013 21:21:39

Já to ve finále myslel tak, že pořídím (nebo i půjčím) DL-110 (mám druhý headshell P1101) ... a vyzkouším nějaký kvalitní preamp. Tím vyloučím vše ...
Ale ten článek si přečti ... jak říkáš, papír snese vše ... já třeba nevím, jakou měl ten Luxman vstupní RC pro MM :)
teď ještě jednou změřím kapacitu mého kabelu od přenosky (vč. raménka) až po konektory na výstupu do zesíku ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » ned 10. lis 2013 21:26:44

Kdyby ses k té DL110 dostal za rozumnou cenu, ozvi se prosím, že bysme třeba vzali dvě... dík

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » ned 10. lis 2013 21:33:46

Kounul jsem se na uvedený článek o testování přenosek, co dal link Petr. Zarazilo mne, na jakém receiveru bylo testováno - Harman Kardon 3390. Našel jsem si jeho recenzi a v ní se uvádí:

"High-quality phono input - Join the resurgence of vinyl lovers by utilizing the HK 3390 system’s high-quality phono input which connects to any record players with an MM (moving magnet) cartridge. The phono MM feature gives you a fantastic reason to dig up those old 45’s." - ejhle, on ten přístroj nemá vstup pro MC přenosku... :lol:

Hmmm, zapojovat MC přenosku do MM vstupu je doopravdy zajímavé pro srovnávání se zvukem MM přenosky. To, že je Denon DL-110 MC typu "high output" ještě neznamená, že ji dám do vstupu na MM (byť teda marketingové "kecy" to o této přenosce říkají - že je to možné). Ano, a mám i odzkoušeno, že pokud ji dám na režim MM, tak hraje velice podobně, jako dobrá Shure. Akorát zmizí dynamika a přesné podání nástrojů, jinak nic... No, vždyť to vlastně nevadí :)

Zatěžovací impedance pro MM přenosku je cca 47 kohm, pro MC přenosku (podle typu) je 50, 100 nebo 300 ohmů (tak to má Luxman C-02). Dělat srovnání bez správného předzesilovače (jak bylo v článku) - co si mám o tom myslet. Radši nic. :cool:

P.S. Připrav si headshell a domluvíme se, kdy se u Tebe zastavím s přenoskou. Poslechneš na svojí aparatuře a sám si uděláš obrázek :)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od libor » ned 10. lis 2013 21:46:04

Seiko píše:P.S. Připrav si headshell a domluvíme se, kdy se u Tebe zastavím s přenoskou. Poslechneš na svojí aparatuře a sám si uděláš obrázek :)
Tak to je slovo do pranice, co Petře?



BTW: Mně by zajímal i rozdíl mezi tou Denon DL110 a tou Sumiko Blue Point EvoIII (snad jsem to napsal správně). Jestli je tam takový velký zvukový skok jako jsme slyšeli na sraze mezi MM a MC... že by člověk jako raději přišetřil... :dash:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » ned 10. lis 2013 22:11:15

Sumiko Blue Point EvoIII jsem měl doma půjčenou - rozdíl zvuku minimální (pro běžné uši, nejsem netopýr). U MC přenosek nečekej velké zvukové rozdíly mezi jednotlivými typy. Jediný kvalitativní skok při poslechu pouze (!) vážné muziky jsem slyšel při použití MC ortofon Jubilee (jejím nástupcem je Ortofon Cadenza Bronze) ve spojení se step-up trafem Ortofon Verto (zvedne úroveň z přenosky, impedančně přizpůsobí k zapojení do MM vstupu). Rocková muzika ale na této kombinaci nešla poslouchat, zvuk byl takový "rozsypaný". Koukni se po internetu, kolik tahle kombinace stojí, doporučuji u toho sedět a vzít si předem prášky na uklidnění... :lol:
Naposledy upravil(a) Seiko dne ned 10. lis 2013 22:36:41, celkem upraveno 1 x.
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » ned 10. lis 2013 22:14:34

Seiko píše:P.S. Připrav si headshell a domluvíme se, kdy se u Tebe zastavím s přenoskou. Poslechneš na svojí aparatuře a sám si uděláš obrázek :)
To by bylo skvělé - to se někdy domluvíme ... děkuju. Ale asi bude vtipné to nechat, až budou fungovat nové bedny. Bez toho by to bylo zatíženo další chybou - stávající jsou rozjeté kmitočtově ... K těm parametrům Tvého Luxmana - neuvádí se tam kromě R-input (47k) taky C-input ? To jen tak pro úplnost ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“