MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Sekce, týkající se gramofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 14. úno 2014 16:08:28

Tak DL-110 dorazila už i mě. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » pát 14. úno 2014 17:27:29

TheLastUnicorn píše:Tak DL-110 dorazila už i mě. :hahahihi:
Dobrá věc se podařila :good2: Gratulace :hahahihi: jen jsem zvědav, kdy se nám začnou šikmit oči:
... japonské zesilovače, magnetofony, vložky :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » pát 14. úno 2014 18:08:27

S499.1023 píše:A mně DL-110 nedorazila, protože jsem si ji ještě neobjednal. Nejsem si totiž jistý, zda jsme měli všichni masově nakoupit první MC vložku, kterou jsme slyšeli. Takže nejprve budu pokusničit s MCC-120, pak si k ní v případě pozitivních dojmů dokoupím low output generátor DN-110 a teprve pak se budu rozhodovat, co do Thorense. Ale nejprve musím zkusit i nějakou drahou MM vložku. Kdyby to přece bylo tak jednoznačné pro toho Denona, tak by drahé MM vložky nikdo nekupoval, ni?
Ani s těma šikmýma očima bych to neviděl tak kriticky - mám jeden ze dvou kotoučáků evropský, oba CD přehrávače evropské, všechny bedny evropské :hahahihi:
Vždyť jsi říkal, že už jsi v dobrém slova smyslu zlikvidoval černé fondy ... to je dobrá a přitom relativně laciná vložka zajímavá i pro Tebe, ne ?
:hahahihi: :jazycek2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » pát 14. úno 2014 19:39:03

S499.1023 píše:A mně DL-110 nedorazila, protože jsem si ji ještě neobjednal. Nejsem si totiž jistý, zda jsme měli všichni masově nakoupit první MC vložku, kterou jsme slyšeli. Takže nejprve budu pokusničit s MCC-120, pak si k ní v případě pozitivních dojmů dokoupím low output generátor DN-110 a teprve pak se budu rozhodovat, co do Thorense. Ale nejprve musím zkusit i nějakou drahou MM vložku. Kdyby to přece bylo tak jednoznačné pro toho Denona, tak by drahé MM vložky nikdo nekupoval, ni?
:hahahihi:
Jestli to nebude tím, že ne každý má pro MC vložku vhodný předzesilovač. A bez přímého srovnání (nejlépe na vlastní aparatuře) se rozdíl ve zvuku sice hezky popisuje, leč uši jsou uši :) Maje nějaké MM přenosky nejvyšší třídy, rozdíly ve zvuku mezi nimi jsou v detailech. Stejně tak jsem poslouchal více MC přenosek různých cenových kategorií - i tam jsou rozdíly ve zvuku mezi nimi v detailech :cool: Jen ten skok rozdílu ve zvuku mezi MM a MC není detail (a znova podotýkám - bez vhodného předzesilovače je to "o ničem") :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 14. úno 2014 20:58:50

Ta DL-110 mě přesvědčila zvukově i cenou. Nic levnějšího asi neseženu...a teď mám doma i Ortofon MC20 Super. Nezdá se mi, že by to bylo o moc lepší, než ta levná denonka...alespoň ne na mým železe. Chtěl jsem předtím 2M Red. Nejsem zase takový fanatik, nejdu to zkoumat a ani už vyhazovat peníze. Poslední pulrok jsem přezkoumal zase nějaký magnetofony, abych se utvrdil, že mezi střední a nejvyšší třídou není zvukově rozdíl, že uchometricky nejlepší magnetofon (Teac X-2000) bych si nikdy nekoupil...a několik dalších věcí. Budu se asi držet tý střední třídy. Na Dualu bych rád dodělal ty výstupy, udělal nový kabinet a s gramofonem mám vystaráno. Já se budu soustředit hlavně na dodělání beden...abych měl na další sraz (na ten dubnový to už nestihnu) zase co přivézt...teď totiž nemám co. tak přivezu alespoň měřící náčiní a ukážu, jak to měření vlastně probíhá. :)

Igor: Mám spravený ten Tvoj Philips...chodí krásne, na 4520 až nezvykle dobre a hlavne nemá problémy s hlavami. Stala sa mi ale jedna strašná vec...ten magneťák bol na niekoľkých miestach poliaty čímsi lepkavým. Asi to naleptalo nápisy, lebo keď som to vzal teplou vodou a hubkou, tak tá potlač začala ísť vo veľkom štýle dolu. :brek: Nikdy predtým sa mi nič podobné nestalo...
Tak...a teraz ma môžeš ukrižovať. :-(

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » pát 14. úno 2014 21:33:48

TheLastUnicorn píše:Ta DL-110 mě přesvědčila zvukově i cenou. Nic levnějšího asi neseženu...a
Já bych se k Tobě a k Jirkovi přidal a protože jsem teď už měl možnost poslechnout DL-110 na nových bednách (pár desek včetně Black Sabath -13), za ty prachy to nemá chybu ... zbytečné vrtat kapsu a shánět něco jiného. :hahahihi:

BTW: kde máš Tvoje srazovky ? Tys je prodal ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Seiko » pát 14. úno 2014 21:43:24

Rád si nechám (a pokud je to ještě dobře, tak hurá!) poradit. Pár známých, co se zabývají profesionální technikou (v rozhlase, Revoxy a jinou sakra dobře hrající techniku mají v malíčku) mi na téma, jakou přenosku koupit do gramofonu, jednoznačně doporučili Denon DL-110, s tím, že poměr zvuk/cena vyráží dech. :) Teda, pokud si koupím jakoukoli dražší MC přenosku, tak budu taky spokojený, ale chudší o nezadnedbatelnou částku. Nechal jsem si poradit, a nelituji :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 14. úno 2014 22:59:30

Srazovky samozřejmě mám, ty nejsou na prodej. Brávám si je sebou na služební cesty (když jedu na víc dnů), na různý akce a tak. :) Ale rád bych, aby Libor slyšel monacory tak, jak mají být...páč tehdy na něm nezanechali dobrý dojem...a taky mu chci dokázat, že bassreflex není špatný... :lol:

Jirko, já dlouho váhal, zda tu DL-110 koupit. Taky jsem až poslední, kdo si jí opatřil. Ale po testech, které jsem udělal doma na několika přenoskách - teď jsem díky opravám revoxů B790 měl zase nějaké přenosky doma, mmj i zmíněnou MC20 Super, ale jen jsem se utvrdil v tom, že se ta DL-110 vyplatí. A že ve svých finančních možnostech toho zase tak moc nenaspekuluju. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od Petr.116 » sob 15. úno 2014 0:05:50

TheLastUnicorn píše:Srazovky samozřejmě mám, ty nejsou na prodej.
Já se ptal na srazovky jen proto, že mne napadlo (ale to je asi pro Tebe už moc do kufru ... k těm Monacorům atd.) porovnat zvuk srazovek a jejich modifikace, co jsem dělal já ... ale to záleží na Tobě - když se Ti to nebude chtít tahat, nevadí. Hlavně, když bude šance změřit ty moje finální ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: MC Denon DL-110 vs Shure M97xE

Příspěvek od kemo87 » sob 15. úno 2014 0:18:55

TheLastUnicorn píše:...a taky mu chci dokázat, že bassreflex není špatný... :lol:
Tak tady máš druhýho adepta :D
Já teda vim, že pokud se to udělá dobře, tak není špatný. Z dřívějších špatných zkušeností mě to ale podvědomě odrazuje.

Odpovědět

Zpět na „Gramofony“