Preamp Luxman C02

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » čtv 20. črc 2017 23:03:31

Tak ten den vypadal všelijak, ale nakonec se to povedlo. Můj vysněný předzesilovač se STEP-UP transformátory na vstupech - LUXMAN C02 se v příštích dnech (doufám) začne posunovat Evropou ke mně.
Snad dorazí vcelku ...

Luxman-C02
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » stř 02. srp 2017 17:23:20

Už je konečně tady :good:

Ty minulé fotky byly od prodejce ... tyto jsou už moje (v rychlosti foceno telefonem):















„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » úte 11. pro 2018 23:42:52

Jedno upozornění:

ve schématu Luxman C02 (servisní manuál) je chybně nakresleno zapojení step-up trafa:



Tak jsem to označil a dávám majitelům tohoto skvostu k dispozici ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

THE BEATLES
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 30. říj 2014 20:46:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od THE BEATLES » sob 09. bře 2019 11:55:21

Jakej k tomu mas koncovej zesilovac.
stefi

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » stř 17. dub 2019 15:10:49

Luxman L-410. To sice není "jen" koncák, ale dohromady to šlape super. Nikde není psáno, že by třeba k C02 musela být M02 apod.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

VasekW
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17. led 2017 23:59:11
Bydliště: Pelhřimov

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od VasekW » úte 09. črc 2019 22:06:39

Zdravím majitele C-02-jek. Při bádání uvnitř své C-02-jky jsem narazil na podivný, v servisním manuálu nedokumentovaný obvod ve vstupním obvodu preampu gramo. Takže odkrytujte své C-02-jky a odšroubujte vpravo vzadu u cinčů pro gramo vstup 2 šroubky, držící držák step up traf a odklopte ho. Vyfoťte kousek plošného spoje schovaného pod trafy a fotky sem dejte. Zajímá mne, zda je to jen u mého kusu nebo v celé výrobě tohoto typu předzesilovače.
Protože sem moc často nechodím, tak mi fotky můžete poslat na SZ, nebo na: vaclavvondrak(zavináč)seznam.cz.

Přeji Vám hezký poslech,
Vašek

Upraveno - admin.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » pát 12. črc 2019 23:59:58

Tento obvod je trochu (laicky) diskutován zde. Nepříliš technicky, jak už tomu na "HiFi" fórech bývá, že ... :lol:

Výrobce nejspíše PCB upravil (viz ty propojky v textu dál) a alternativně v různých situacích používal VF filtr, který měl zabraňovat pronikání rozhlasového rušení a jeho následné detekci na vstupu preampu. A pokud nepoužil ten nakreslený na schématu (viz kousek schéma na mé fotce v úvodu vlákna), z nějakého důvodu nahradil propojky J104-J106 vhodným třívývodovým keramickým filtrem, který ty považuješ za něco proti něčemu. Ano, vůči úrovni dokumentace mám taky výhrady (viz ta chyba schématu v úvodu vlákna).

Ve schématu je jeden filtr řádně zakreslen (v rozpisce komponent prvky chybí). Zda jsou komponenty fyzicky a v které verzi i na PCB, jsem se do mé C02 zatím nedíval. Nicméně označení hvězdičkou naznačuje, že se montoval alternativně v případě problémů. Ale to už je odhad. Až bude více času, podívám se do zařízení (na špatně čitelné ČB fotce PCB to moc poznat není), zda je tam taky ... Zatím jsem doma z dovolené jen asi 5 hodin a čas rozebrat C02 tedy nebyl. Až bude, dám sem kompletní fotku PCB a schéma, aby bylo jasno.
A pokud v mém kusu ty komponenty budou, změřím přenosovou charakteristiku obvodu ...

Jo a s fotkou poradím ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

VasekW
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17. led 2017 23:59:11
Bydliště: Pelhřimov

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od VasekW » sob 13. črc 2019 21:10:15

Prokousal jsem se pomocí překladače alespoň druhou stránkou na tom odkazu na německé fórum. A v podstatě tam v příspěvku číslo 70 a v dalších problém vyřešili, součástku nakonec po jistém úsilí konečně správně identifikovali, a doporučili to, co jsem udělal i já. Zachoval jsem alespoň feritové perly na "průběžných vývodech" a ten na kostru jsem nechal ve vzduchu.
Páni tam zřejmě hráli na MM přenosky, proto pro ně byl ten přínos ve zvuku po úpravě dramatický. Ono zatížit MM přenosku kapacitou 2200p je tedy skoro drsné! I když je tam myslím zmínka i o MC přenosce a vlivu na ní. I u mne, mám takový pocit, došlo ke zlepšení zvuku na výškách. Ale to necháme až na změření toho filtru, jestli to bude mít nějaký vliv na MC. Sice nějakou měřicí desku mám, ale nemám zatím čas na provedení měření :-(.

Tu třetí stránku konference si nechám na zítřek, co tam ještě řešili ...

Vašek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » ned 14. črc 2019 1:08:17

Jj, s počkáním na výsledky měření souhlasím. Do té doby dělat jakékoliv závěry nemá smysl.

Tady je moje verze (je to originál bez těch filtrů ...):









výrobní číslo C02



model PCB preampu



Testy přenosu až jindy ... není čas.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

VasekW
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17. led 2017 23:59:11
Bydliště: Pelhřimov

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od VasekW » ned 14. črc 2019 22:17:27

Tak Ty to máš v pohodě Petře, krásná přímá cesta bez překážek,
já to měl osazené jako Ti chlapci na té německé konferenci (koupil jsem ho z Německa). Fotky ode mne zde asi nemá cenu dávat, měl jsem to přesně tak, jako jsou fotky v příspěvcích 58 a 60 a 67.

Zde je odkaz přímo na přeloženou konfu pro neznalce němčiny jako jsem já. Další stránka se Vám automaticky přeloží když dole kliknete na "další":
https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search

Já dnes přečetl jak tu třetí stránku konference, tak i první, proč to vlákno vlastně vzniklo, a mohu dát za pravdu tamním diskutérům. On ten velký "šlůsující" kondenzátor na vstupu Gramo, ci jim tam namontovali "záškodníci" u Luxmana, dělal hrozné věci. Dnes v poledne, než mi vychladla nalitá polévka, jsem to schválně na chvilku zapnul a vyzkoušel rozdíl mezi volbou MC high a MM. Nepoznal jsem na první poslech rozdíl, takže úspěch stejný jako psali ti němci po provedené úpravě. Ten rozdíl mezi MC a MM zvukem si pamatuji velmi dobře, protože několikrát jsme dělali poslechové testování mého REVOXe s tou upravenou DENON DL-110 spolu s C-02, a vždy při přepnutí na MM korekci (kromě nutné úpravy srovnání hlasitosti) prakticky zmizely výšky a částečně středy. Podobně jako by se před reprobedny roztáhla tlustá deka.
Tak to se to tedy prezentovalo, jak je MC vstup se step-up trafy lepší, než přes MM volbu. Vstávají mi z toho zbytky vlasů hrůzou na hlavě ;-).

Vypadá to, že některé kusy koupené z různých končin budou mít uvnitř to "kurvítko". Tak nezbyde majitelům, než se do nich podívat, a vše napravit.
Jirkovi to jistě řekneš, a o ostatních majitelích Luxmanů asi víte také ...

Pro dnešek končím a přeji dobrou noc,
Vašek

Zamčeno

Zpět na „Zesilovače“