LUXMAN L-410

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » čtv 28. lis 2013 10:20:06

TheLastUnicorn píše:Já ten můj stolek koupil v akci...stál pár šupů, ale už si nepamatuji kolik. To jsem byl jednou s mladou jen tak v Asku a jsem ho tam zahlíd...a říkám "hele, to by se mi celkem hodilo. Vypadá to celkem bytelně, mohlo by to udržet i 20-ti kilový kotoučák a 13-kilový zesilovač"...tak jsem si ho koupil.
Ale stejně bych raději pěknou prosvětlenou skříňku se sklem vepředu a možností zamknutí. :hahahihi:
Ještě mne tak napadá otázka: nepřenáší se Ti na gramofon nějaké chvění z Akaie ? Protože je potřeba uvažovat i situaci, kdy běží oba - nahrávání z desky na pásek ... ono to originál tlumení gramce je nic moc. Je sice fakt, že mechanika AKAIe je klidná (a ta Tvá police je dost tuhá) ... ale ...

Já teda plánuju zachovat (jen to udělám líp) umístění gramofonu samostatně na konzoli na zdi a ostatní technika bude v té prosklené vitríně, polici nebo jak tomu budeme říkat. A protože není vyloučeno, že mezi těmi dvěma body bude cca 2-3 metry audio kabelu, proto použiju Cambridge preamp (bude bydlet hned u grama na polici) a z něj už na linkové úrovni signálu a přijatelné impedanci není ta vzdálenost problém.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 28. lis 2013 11:04:24

Libor: Pokud si všimneš, tak regulátor BASS je sice o dvě pozice doprava, ale tlačítko aktivace korekcí je v poloze "OFF", takže korekce byli vyřazeny. Ta fotka je postarší...Ty cívky jsou hnusný, to je fakt... :hahahihi:
Bedny: Jo, jsou to 4-pásma..zdola nahoru: Infinity IMG902-7298, Tesla ARO689 s PP, Tesla ARZ3604 a výška je Monacor RBT-95. Byl to takový pokus, který jsem prodal. Výhybka obsahovala 11 cívek, byla složitá jak elektrárna, drahá a výsledek mně moc nenadchl...bylo to úplně nemastný-neslaný, bez života. Sic neunavující a neutrální...ale tupý. Do podobný koniny by mě už nenavezl nikdo. :)

Petr: Nevím, nikdy jsem žádný přenos hluku z akaie na gramo nepozoroval...jedině při přetáčení...Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » čtv 28. lis 2013 11:20:21

TheLastUnicorn píše:Libor: Pokud si všimneš, tak regulátor BASS je sice o dvě pozice doprava, ale tlačítko aktivace korekcí je v poloze "OFF", takže korekce byli vyřazeny. Ta fotka je postarší...Ty cívky jsou hnusný, to je fakt... :hahahihi:
Bedny: Jo, jsou to 4-pásma..zdola nahoru: Infinity IMG902-7298, Tesla ARO689 s PP, Tesla ARZ3604 a výška je Monacor RBT-95. Byl to takový pokus, který jsem prodal. Výhybka obsahovala 11 cívek, byla složitá jak elektrárna, drahá a výsledek mně moc nenadchl...bylo to úplně nemastný-neslaný, bez života. Sic neunavující a neutrální...ale tupý. Do podobný koniny by mě už nenavezl nikdo. :)

Petr: Nevím, nikdy jsem žádný přenos hluku z akaie na gramo nepozoroval...jedině při přetáčení...Obrázek
No mne to pak napadlo taky - on je v režimu, kdy jede jen capstan motor vcelku klidnej ... :) Ale ten gramec bude na polici na zdi lepší, protože ta prosklená skřínka je krásná myšlenka - taky ji chci - ale když si uvědomím, jak jsou ty magiče na výšku vysoké (a já do budoucna uvažuju o 3: B116 HT, B116 QT a AKAI GX-630DB), k tomu L-410 a tuner ... tak si tu výšku zkus představit (to jedině široká skřínka na šířku 2 MGF). Žena má představu, že tam budou i vinyly :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 28. lis 2013 11:24:49

Jj, ani s volume vytočeným doprava jsem nepozoroval žádný zvýšení hluku během reprodukce prázdné drážky...prostě to dělám tak, že během reprodukce z desky nepřetáčím pásky. :hahahihi:
Zase nejsem až tak ortodoxní hifista, abych dával pod gramo 100kg těžký kámen atd. :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » čtv 28. lis 2013 11:27:37

Petr.116 píše:... Ale ten gramec bude na polici na zdi lepší, protože ta prosklená skřínka je krásná myšlenka - taky ji chci - ale když si uvědomím, jak jsou ty magiče na výšku vysoké (a já do budoucna uvažuju o 3: B116 HT, B116 QT a AKAI GX-630DB), k tomu L-410 a tuner ... tak si tu výšku zkus představit (to jedině široká skřínka na šířku 2 MGF). Žena má představu, že tam budou i vinyly :scare:
Jo a pračka OKKI-NOKKI ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » čtv 28. lis 2013 12:17:41

Vykašli se na ty B116ky, a předělej si jednu 630 na půlstopu - hlavy máš.
TheLastUnicorn píše:Bedny: Jo, jsou to 4-pásma..zdola nahoru: Infinity IMG902-7298, Tesla ARO689 s PP, Tesla ARZ3604 a výška je Monacor RBT-95. Byl to takový pokus, který jsem prodal. Výhybka obsahovala 11 cívek, byla složitá jak elektrárna, drahá a výsledek mně moc nenadchl...bylo to úplně nemastný-neslaný, bez života. Sic neunavující a neutrální...ale tupý. Do podobný koniny by mě už nenavezl nikdo. :)
Dík za popis. Ale udělané sjou pěkně - než jsi objevil Warnex, bylo to parádní :good2: :drinking:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » čtv 28. lis 2013 13:00:21

libor píše:Ale udělané sjou pěkně - než jsi objevil Warnex, bylo to parádní :good2: :drinking:
Já bych se vsadil, že ta barva na bedně (W) má lepší akustické vlastnosti, než totálně odrazný povrch dýhy ... Nicméně: až udělám povrchovku beden já, tak Ti poreferuju o pracnosti ... myslím si, že je určitě snazší válečkovat, než dýhovat.
Ale mohu se mýlit. Mně se Warnex líbí ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » čtv 28. lis 2013 13:04:11

Petr.116 píše:... myslím si, že je určitě snazší válečkovat, než dýhovat.
Ale mohu se mýlit. Mně se Warnex líbí ... :music:
Tak válečkovat barvu, která je žmolkatá, nebude až takový problém, skryje a odpustí kdeco. Ten Wurth jsem natíral štětkou a taky to vypadalo jak od porfíka. Udělat lesklý klavírní lak by bylo už úplně jiné umění. A dýha - to je asi nejvyšší škola.

Mě se Warnex nelíbí. (Kdyby byl hezkej, nestříkaji ho jen na podvozky ale na celá auta :lol: ) Ale to víš, já jsem ten estét :good:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 28. lis 2013 13:25:03

Petr: Ten tuner používáš? :)

Libor: To na těch bednách nebyla dýha, ale obyčejný lamino. Koupil jsem olaminovaný desky, slepil je dohromady a bylo... :lol: Monacory ale budou z 22mm mdf a s pravou dýhou...jen jsem se ještě nerozhodl kterou...ale líbil by se mi třeba tmavější padouk, teak fládr, wenge nebo emerický ořech. :)
K Warnexu...pro bedny určeny k přenášení je to daleko lepší, než dýha. A bílý sloupky měly být od začátku bílý, takže tam byl Warnex jasná volba. Jinak samozřejmě mám taky rád ušlechtilý materiály, jako dýha. To si ale nechám udělat u truhláře, protože dýha je drahá a já si na to fakt netroufám. :yes:
Na klavírní lak musíš být profesionální lakýra, mít drahou pistoli, pořádný kompresor a čistou místnost s odsáváním. Máme sice člověka, co nám občas dělá lakýrnický práce a je fakt hoooodně dobrej, ale 200€ za lakování dvou sloupků nedám, i když by se černý klavír k těm žluťákům hodil. :)
No jo...estét...s MC600Q... :lol:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » čtv 28. lis 2013 14:05:29

S499.1023 píše:Petr: Pračka na desky je hifi komponent? Pračka na desky patří někam do koupelny, ni?
Tak ta pračka je jeden z nejdražších komponentů co tam má... tak co by si ji nevystavil :lol: :music: :mir:

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“