LUXMAN L-410

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 01. pro 2013 9:47:16

Ještě dokončit bedny, zapojit cambridge, vyčkat na DL-110 a je hotovo. :)

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » ned 01. pro 2013 10:08:37

TheLastUnicorn píše:Ještě dokončit bedny, zapojit cambridge, vyčkat na DL-110 a je hotovo. :)
Kdepak... potom přijdou postříbřený kabely z bezkyslíkaté mědi, žulové kostky, antivibrační hroty, stříbrné směrové pojistky, stíněné kabely na 220V... :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » ned 01. pro 2013 10:47:42

libor píše: Kdepak... potom přijdou postříbřený kabely z bezkyslíkaté mědi, žulové kostky, antivibrační hroty, stříbrné směrové pojistky, stíněné kabely na 220V... :lol:
:dash: :fool: :fool2: :fool3:
TheLastUnicorn píše:Ještě dokončit bedny, zapojit cambridge, vyčkat na DL-110 a je hotovo. :)

Naprostý souhlas ! :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » ned 01. pro 2013 11:19:07

Petr.116 píše:
TheLastUnicorn píše:Ještě dokončit bedny, zapojit cambridge, vyčkat na DL-110 a je hotovo. :)

Naprostý souhlas ! :drinking:
Ještě nedávno jsi tvrdil (a dohledat to jde) že velkej magneťák je na prd, NABy jsou pro snoby, nejlepší je Shurka a takový špičkový a profesionální zesilovač Technics jako ty tady nemá nikdo :scare: :lol: :lol: :lol:

Je to vývoj, mě to neva :music: :good:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » ned 01. pro 2013 11:38:34

libor píše:...Ještě nedávno jsi tvrdil ...
Člověk časem zmoudří - a to jedině zkušenostmi :hahahihi:
Ale tak jak to píšeš, jsem to netvrdil - jako vždycky je Tvoje zábavná interpretace poněkud (asi záměrně, což chápu - sranda muší bejt ...) nadnesená a po novinářsku komplet překroucená :hahahihi: :tytyty:

All - teď vážně:
Pokud jde o ten zvuk - skutečně je úplně někde jinde (navíc měkký zvuk Luxmana je velice příjemný) ... Teprve ráno jsem to mohl trochu "osolit" ... a srovnat si zvuk známé desky (Jihn Fogerty - Centerfield) s tím, jak ji znám ze dřívějška. Super !!

Vzal jsem to přes Cambridge Audio na vstup AUX - tak to v budoucnu bude ... CA jede super. Přesnost RIAA, šum nikde, separace kanálů skvělá ... líbí se mi to.

Teď pořádně vynikla veškerá negativa mojí staré rozházené výhybky a jejich prezence na výškách a basy jsem musel dotáhnout na korekcích. Dost ten zážitek odpovídá simulační křivce od Maja (kde byly zadány hodnoty mé aktuální fujtajbl "výhybky").

Už se těším na nové bedny. Nebudu Luxíka moc výkonově trápit na starých 4 ohmech, obzvláště když v pravém kanálu jsou ty ISC náhrady původní Toshiby.

Takže to je tak asi vše, kluci... Jo LUXMAN je LUXMAN :music: :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Dalibor » stř 11. pro 2013 7:55:23

Petr.116 píše:Zuhelnatělý cuprextit pod odpory R824b,R825b,R826b odfrézován do pravoúhlého tvaru, vyrobeno mini PCB pro ty 3 odpory, osazeno, zapojeno. Vypadá to celkem dobře. Viz fotky L410REP :)
Pěkná práce :yes:
.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 16. pro 2013 12:22:24

Dneska jsem rozdělal Luxmana kvůli GO. První šel ven modul phonoampu - ne že bych šel dělat na phonostage nějaký úpravy, ale přepínač vstupů měl občas menší problémy na jednom kanálu. Přepínač jde bez problémů vypájet (po předchozím vypájení přepínače impedance pro MC) a rozebrat. Lišta se stříbrnými kontakty byla na některých místech úplně zčernalá a zoxidovaná. Odstranil jsem opatrně jedzce na lištách, vzal přípravky na čištění od Petra a měkký zubní kartáček. Nejprve tím mastnějším jsem kontakty nastříkal, nechal chvíli působit, pak to nastříkal i na kartáček a pořádně jím ty kontakty vykefoval, až kým nevypadali jako nový. Pak opláchnul tím druhým přípravkem a znovu namazal tím prvním. Složil a zapájel zpátky. :) Doporučuji udělat. :)
Další přijdou na řadu elektrolyty na hlavní desce...a pak doplnění koncovýho stupně o druhý pár koncových tranzistorů...a pak závěrečný nastavení. :hahahihi:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 23. pro 2013 21:53:07

Luxman zrepasovaný...všechny elyty nový, bipoláry nahrazeny svitky, koncový stupeň doplněn o další pár tranzistorů, klidový proud zvýšen na 150mA... a musím říct, že je to slyšet.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 23. pro 2013 23:13:54

TheLastUnicorn píše:Luxman zrepasovaný...všechny elyty nový, bipoláry nahrazeny svitky, koncový stupeň doplněn o další pár tranzistorů, klidový proud zvýšen na 150mA... a musím říct, že je to slyšet.
Takže de facto L-430 :good2: gratulace !

... a neujíždí ten kliďák a nehřeje se to moc ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 23. pro 2013 23:20:01

Vůbec. Po 5 minutách to drží stabilně a varíruje tak do 0,8mA nahoru a dolů. Co se teploty týče, čekal jsem, že to bude fakt horký...no ale je to jen o málo teplejší, než s původníma 80mA. Žádnej problém. :)

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“