LUXMAN L-410

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 21:50:50

Teď se tu ztratil Liborův příspěvek ... já zrovna psal, že jasně, že jsem se upsal a že má pravdu a najednou to zmizelo ... Ano C828 a C829 ..
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 22:43:17

TheLastUnicorn píše: ...filtrační kýbly do Luxmana, asi je budu taky brát:
http://www.ebay.de/itm/1x-Snap-In-Elko- ... 4842bb8ce9
Tyhle 2 velké černé vedle trafa ?
http://myoldvintagehifi.blogspot.cz/201 ... chive.html (na stránce je něco o L-410 ...) Vejdou se tam na výšku atd. ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 23:07:12

Petr.116 píše:
TheLastUnicorn píše: ...filtrační kýbly do Luxmana, asi je budu taky brát:
http://www.ebay.de/itm/1x-Snap-In-Elko- ... 4842bb8ce9
http://www.hifi-forum.de/viewthread-185-7554.html#1 jo - to vypadá dobře ... koupím je ... dík :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » úte 19. lis 2013 9:25:57

Jak jsme se včera bavili o té barvě na podvozky, tak jsem myslel toto:
wurth1.jpg
wurth2.jpg
Přijde mi výsledek s Warnexem hodně podobný.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 19. lis 2013 9:34:43

Petr: Nevěřím, že ten kondenzátor je po 30-ti letech OK i když je to ELNA. Kapacitu v pořádku mít může, ale ESR už asi ne. Defacto chci vyměnit veškerý elyty, taky vyměnit bipoláry na výstupu phonostage a ve ZV koncáku za svitky, doplnit druhý pár koncových tranzistorů a nakonec zvednout kliďák ze 60 na 120mA. Od posílení konce si slibuju především menší výstupní odpor a tím pádem vyšší DF. :)

Libor: Jo, to je ten bitumen, co mám na přední stěně monacorů...tak tohle nemá s warnexem nic společnýho. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 9:53:03

TheLastUnicorn píše:Petr: Nevěřím, že ten kondenzátor je po 30-ti letech OK i když je to ELNA. Kapacitu v pořádku mít může, ale ESR už asi ne. Defacto chci vyměnit veškerý elyty, taky vyměnit bipoláry na výstupu phonostage a ve ZV koncáku za svitky, doplnit druhý pár koncových tranzistorů a nakonec zvednout kliďák ze 60 na 120mA. Od posílení konce si slibuju především menší výstupní odpor a tím pádem vyšší DF. :)

Libor: Jo, to je ten bitumen, co mám na přední stěně monacorů...tak tohle nemá s warnexem nic společnýho. :hahahihi:
TLU: už jsem je (2 ks) včera večer objednal a zaplatil ...

LIBOR: bitumeny jsou asfalty a tohle je disperze :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » úte 19. lis 2013 11:49:06

Petr.116 píše: LIBOR: bitumeny jsou asfalty a tohle je disperze :hahahihi:
Už jsem to pochopil, ten Wurth je jen na lepší bedny, Monacor a tak, a Warnex je na Tesly... :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 13:09:59

S499.1023 píše:Petr.116, pon 18. lis 2013 20:56:16:
Já myslím, že libor řeší to, že jsi Techniče sveřepě obhajoval tím, že je to špičkový stroj a ne tím, že jsi nic jiného nesehnal . Mmch. SU-A 800 je stroj z devadesátek, takže jsi ho určitě nekupoval v "Domácích potřebách" ani v "Tuzexu" ale spíše někde v CPT a tou dobou už rozhodně šlo koupit i Luxmana (pravda, za jiný peníz). Každopádně i v těch samých krámech, kde prodávali Techniče, šlo koupit o třídu lepší Soňáky nebo Yamahy, ovšem u nás měl Technič naprosto neoprávněnou gloriolu nějakého "highendu" (Technics přitom uměl jen gramofony a magnetofony).
Já nevím, jak se ten krám se smíšeným zbožím na Spořilově jmenoval - snad najdu prodejku ...DP to už asi nebyly. Nicméně cituji stanovisko TLU ze staré diskuse na téma této řady " ... Tahle modelová řada je zvukově velmi dobrá. Problém nastane tehdy, odejde-li některý z těch hybridů. Dost typů se již nevyrábí a pak je problém se k tomu dostat jinak, než přes e-bay...a ceny nejsou zrovna příjemné. I proto jsem hledal zesilovač s tranzistorovýma koncema. A musím říct, že jsem s mou L-410kou plně spokojen, i když to není hájend."

Takže tak. :hahahihi:

Jo a ještě - Cambridge je v provozu u Mirka s vynikajícími referencemi. :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » úte 19. lis 2013 13:47:01

Tak teď koukám, že to DHL z Hamburku předala v Chebu české tzv. EXCHANGE POST. Proč to dali ČP dost nechápu ... Já myslel, že to DHL doručí až ke mně ... mají třeba i dceřinou PPL, ale pošta - to jsem zvědat na ten stav ... :scare:
Celkem to ale frčelo :dance:
Mo, 18.11.2013 13:32 Uhr Die Auftragsdaten zu dieser Sendung wurden vom Absender elektronisch an DHL übermittelt.
Mo, 18.11.2013 17:50 Uhr Hamburg, Deutschland Die Auslands-Sendung wurde im Start-Paketzentrum bearbeitet.
Di, 19.11.2013 03:34 Uhr Radefeld, Deutschland Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben.
(Homepage / Online Sendungsverfolgung: http://www.ceskaposta.cz/en/nastroje/sl ... .y=5&go=ok)
Di, 19.11.2013 03:34 Uhr Radefeld, Deutschland Die Auslandssendung wurde im Export-Paketzentrum bearbeitet.
Di, 19.11.2013 10:02 Uhr Tschechien Die Sendung ist im Zielland eingetroffen.
Di, 19.11.2013 13:44 Uhr Tschechien Die Sendung hat das Import-Paketzentrum im Zielland verlassen

Detaily TRACE u nás:
Vstup zásilky na SPU dne 19.11.2013.
Výstup zásilky z SPU dne 19.11.2013.
Zásilka přepravována k dodací poště. TAK SNAD TO NEROZBIJOU ...
=======================================
A ještě chvilku a ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » stř 20. lis 2013 11:23:04

TheLastUnicorn píše:Petr: Tip na filtrační kýbly do Luxmana, asi je budu taky brát:
http://www.ebay.de/itm/1x-Snap-In-Elko- ... 4842bb8ce9
Moc díky za tip - dnes je Němci expedujou (jen to tu asi rychle nebude ...:
napsali :
"... Hello. Thanks for your message. We will ship out the capacitors today. You should receive them within the next week. Für weitere Rückfragen stehe ich Ihnen gerne zur Verfügung. If you need more information, please do not hesitate to contact me.Mit freundlichen Grüßen / Best regards, ..."

Tak jsem poprosil o rychlé poslání a sledovací číslo a přišlo:

" ... Thanks for your message. We also hope you will receive the goods soon. Next time, you maybe order the goods as an DHL-parcel (which is trackable and must faster).
Für weitere Rückfragen stehe ich Ihnen gerne zur Verfügung. If you need more information, please do not hesitate to contact me. Mit freundlichen Grüßen / Best regards, ...."

Což je zvláštní, protože pokud jsem něco nepřehlédl, tak tam forma poslání volitelná nebyla - ale třeba jsem slepej ... :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“