LUXMAN L-410

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 1:37:53

S499.1023 píše:Máš skladovat tojra a ne CZK a kurs by ti byl u peredele :-). Srazovky hrají super ve své třídě, ale Tannoy Westminster Royal, ba ani VMA II nepřehrajou - buď realista.
Já vím, ale sranda muší bejt .... :jazycek2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 1:43:55

Libor: dělal jsem si samozřejmě srandu ... Ale teď už jdu do pelechu, páč ráno jedu za Prahu (ne v moje ráno, ale v 7:30) pro toho AKAIe cestovatele ... :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » pon 18. lis 2013 1:54:15

Petr.116 píše:ad mladej: A kdy, před kolika moc lety to bylo, dědku ?
jaj, dávno, synku, moc dávno... to tráva byla zelenější ... když tenkrát v květnu přišli sem.... :lol: :lol:
Petr.116 píše:Nota bene: já bejt Tebou si nestěžuju ... My dědci investujeme, aby bylo na čem testovat a Ty si počkáš na výsledek a pak levně koupíš to nejnutnější
Tak počkej, počkej... já se taky musím podílet na vývoji, nerad bych skončil u NC450 a beden s repráky z TV :lol: akorát nemůžu tak moc naplno jako ty, páč nemám ten druhý příjem :lol:
Petr.116 píše: A sem tam nám ten výzkum zpestříš nějakým tím rejpnutím, abychom věděli, že jsi zdravej a ve svý kůži
Kdybych byl zdravej a ve svý kůži, už tu mám asi ban :lol:
Petr.116 píše:V tom si myslím, že se možná mýlíš - chtělo by to přepínací test (protože i ty 2 pásma hrajou super ...). Ale řekl bych, že 3 pásma musí hrát líp. Přece jen to dělení kmitočtů je vůči reprákům laskavější. Ale to je relativní - taky jde o to, jaké jsou repráky samotné ...
Myslím, že bychom to mohli na dalším srazu zkusit :
TLU by přivezl oboje (bude-li chtít) a já moje. Tím pádem by se dala udělat přímá komparace SRAZOVKY TLU vs MOJE (porovnat technologie a vliv jemných rozdílů v konstrukci (ty rozhodující jsou minimální) příp. vliv použitého materiálu (DTD 18 mm vs MDF 25 mm).
To by bylo všechno super, a bylo by toho dost na dvoudenní sraz. Otázka je, jestli nás TLU nepošle do (konce) háje, s takovou za chvíli bude mít svaly jak kulturista :scare: Taky je otázka, jestli nám ty sloupky jeho mladá půjčí :hi:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » pon 18. lis 2013 8:42:35

Jestli v dýze nevím, ale sloupky možná ano. Jen mám strach, že originál je jen jeden - TLU. Kopie se nemusí vždy podařit - ani u sloupků, ani u třípásem. :scare:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 18. lis 2013 20:27:41

Už nejsem jedinej, co má tady L-410. :brek:
Bedny...srazovky i sloupky jsou dobrý, protože za třetinový náklady jsou schopny přehrát novou spotřebku za 20kKč. Žádný jiný ambice nemají. Určitě ne se srovnávat s VMA-II, kde už samotný měniče jsou trochu jinde. :music:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 20:35:23

libor píše:Jestli v dýze nevím, ale sloupky možná ano. Jen mám strach, že originál je jen jeden - TLU. Kopie se nemusí vždy podařit - ani u sloupků, ani u třípásem. :scare:
Když se dělá kopie profesionálně, tak se povést musí ... Ale nesmí se to dělat cirkulárkou :lol:
A navíc - když ještě nejsme u brodu, nesundáváme si kalhoty :good2: Musíš být optimista ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 20:36:35

TheLastUnicorn píše:Už nejsem jedinej, co má tady L-410. :brek:
Aspoň bude mít Tvůj L-410 bráchu :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » pon 18. lis 2013 20:44:02

TheLastUnicorn píše:Už nejsem jedinej, co má tady L-410. :brek:
Vidíš, a to se nedávno prsil, že žádnej zesilovač měnit nechce, a když už, tak JEDINĚ POSTAVIT A NE KOUPIT! :lol: Velice chvályhodné je, že koupil velmi dobře (a ne jako minule :jazycek2: ) :good:

Petr.116 píše:... Ale nesmí se to dělat cirkulárkou
A proč by nemohlo?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 18. lis 2013 20:56:16

libor píše: koupil velmi dobře (a ne jako minule :jazycek2: ) :good:
Minule bylo před několika desítkami let a Domácí potřeby neprodávaly Luxmana - Bože můj :fool3:
Petr.116 píše:... Ale nesmí se to dělat cirkulárkou ...
libor píše: A proč by nemohlo?
Tak to jednou zkus tou cirkulí a pochopíš - přesnost na desetinu mm a absolutní kolmost hran z NC stroje v garáži nevybastlíš. Už vidím ten přehřátej vlnící se kotouč :lol: :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od libor » pon 18. lis 2013 21:02:23

Petr.116 píše:Minule bylo před několika desítkami let a Domácí potřeby neprodávaly Luxmana - Bože můj
Tys Techniče kupoval v Domácích potřebách? :scare:
Petr.116 píše:Tak to jednou zkus tou cirkulí a pochopíš - přesnost na desetinu mm a absolutní kolmost hran z NC stroje v garáži nevybastlíš. Už vidím ten přehřátej vlnící se kotouč
No u beden z MDF který se pak budou natírat barvou na podvozky to cirkulou klidně říznu. Ono to není tak strašný, už jsem pár věcí řezal (vč. lamina) a nedopadlo to nejhůř :potlesk: Ale 25mm bych tím neuříz, to je už moc tlustý (ale 18ku jo).

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“