LUXMAN L-410

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » pon 23. pro 2013 23:37:30

TheLastUnicorn píše:Vůbec. Po 5 minutách to drží stabilně a varíruje tak do 0,8mA nahoru a dolů. Co se teploty týče, čekal jsem, že to bude fakt horký...no ale je to jen o málo teplejší, než s původníma 80mA. Žádnej problém. :)
A je to tedy čistá L-430 (pokud jde o konec), takže se to dá osadit podle schema L-430 ? Přiznám se, že jsem zatím do schéma L-430 nekoukal ... asi jsem se měl nejdřív kouknout a pak se ptát ... :yes:

A ty ses koukal přes gener a škopek na průběh signálu s malou úrovní ? Protože si myslím, že už na těch 80 mA nemohlo být okem přechodové zkreslení pozorovatelné ... nebo jo ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 23. pro 2013 23:45:21

Jo, stačí to doosadit podle schéma L-430. Tzn. doplnit bázový rezistory konců, emitoráky, rezistory pro snímání nadproudu a samotný tranzistory. To přechodový zkreslení je na škopku neviditelný i při 40mA a možná i míň. :) Zvukovo to samozřejmě kopla dál ta výměna kondů a trochu to doplnění o další pár tranzistorů. Posunutí biasu je jen taková třešnička, že když už, tak už. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » úte 24. pro 2013 0:17:17

TheLastUnicorn píše:Jo, stačí to doosadit podle schéma L-430. Tzn. doplnit bázový rezistory konců, emitoráky, rezistory pro snímání nadproudu a samotný tranzistory. To přechodový zkreslení je na škopku neviditelný i při 40mA a možná i míň. :) Zvukovo to samozřejmě kopla dál ta výměna kondů a trochu to doplnění o další pár tranzistorů. Posunutí biasu je jen taková třešnička, že když už, tak už. :hahahihi:
Jen pro zajímavost - ty vyměňované kondy měly sníženou kapacitu, svoďák nebo velký Rs ? Myslím ellyty ... Protože kdyby snížené C, tak by Ti teď (v závislosti na zapojení, samozřejmě ...) mohly vylézt basy ... Třeba na pozici vazebáků, blokace někde v emitorech (pokud to tam je .. ) atd.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 24. pro 2013 9:31:43

No když koukneš do schéma, tak je L-410 v podstatě stejnosměrně vázaný a na žádným vstupu vazební elyt nenajdeš. Jenom na výstupu phonoampu a ve ZV koncáku je osazen bipolár...to jsem vyměnil za svitek spíš kvůli lepšímu přenosu výšek. Ostatní elyty jsou jen ve zdrojích a ochranách. Především však kondy ve zdroji pro driver a phono měly ESR již příliš vysoko, i když kapacita byla OK. Mohl bych říct, že asi tak čtvrtina kondů již nebyla úplně košér, i když nebyly ani vysloveně KO. No ale...vzhledem k tomu, že poštovný jsem zaplatit musel a zbylé kondíky byly malé hodnoty za nízký ceny, nebylo efektivní nejdřív každý vypájet a proměřovat, naformovat a pak ho tam zase vracet. Jednodušší bylo vyházet to všechno ven a dát to tam nový.
Berme to tak, že už je to téměř veterán, navíc velmi povedený zesilovač (ve své třídě často hodnocen jako referenční) a jeho cena již dle mýho klesat nebude...teď už spíš naopak. A dělám si to pro sebe, tak proč bych těch pár kondů nevyměnil, že? :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od Petr.116 » úte 24. pro 2013 14:54:52

TheLastUnicorn píše:No když koukneš do schéma, tak je L-410 v podstatě stejnosměrně vázaný a na žádným vstupu vazební elyt nenajdeš. Jenom na výstupu phonoampu a ve ZV koncáku je osazen bipolár...to jsem vyměnil za svitek spíš kvůli lepšímu přenosu výšek. Ostatní elyty jsou jen ve zdrojích a ochranách. Především však kondy ve zdroji pro driver a phono měly ESR již příliš vysoko, i když kapacita byla OK. Mohl bych říct, že asi tak čtvrtina kondů již nebyla úplně košér, i když nebyly ani vysloveně KO. No ale...vzhledem k tomu, že poštovný jsem zaplatit musel a zbylé kondíky byly malé hodnoty za nízký ceny, nebylo efektivní nejdřív každý vypájet a proměřovat, naformovat a pak ho tam zase vracet. Jednodušší bylo vyházet to všechno ven a dát to tam nový.
Berme to tak, že už je to téměř veterán, navíc velmi povedený zesilovač (ve své třídě často hodnocen jako referenční) a jeho cena již dle mýho klesat nebude...teď už spíš naopak. A dělám si to pro sebe, tak proč bych těch pár kondů nevyměnil, že? :)
Dík za info :-) Upřímně přiznávám, že jsem se díky časovým dispozicím posledních dnů nestihl podívat analytickým pohledem do schéma L-410 (430), jinak bych se takhle blbě neptal :dash: Bylo toho docela dost: zvýšené pracovní tempo v konci roku, aby se to mé starostrojní nakupovací šílenství trochu zaplatilo (ten důchod to fakt nezachránil, jak si myslí Libor :lol: ) ... čas zabrala i narychlo realizovaná cesta pro B795 do Wroclawi atd.

Cos tam nacpal za typy kondů ? Myslím výrobce ... Aby to mělo aspoň trochu kvalitu ... do takové mašiny bych fakt "kondíky" z GME :shit: a podobných "zdrojů" necpal ...

Jinak ten postup bych jinak neřešil - hlavně pro sebe ... :good2: Rychlejší a efektivnější je vše vyházet (navíc můžeš v případě potřeby štípat a separátně vytahat vývody ... starému PCB ta minimalizovaná teplotní zátěž krátkého pájení jen prospěje ...).
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: LUXMAN L-410

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 24. pro 2013 15:31:40

Ne, objednával jsem přes rakouský Distrelec kondíky značek Nippon, Rubycon, Matsushita a Wima. Elyty jsou všechno na 105°C a některý i Low ESR.
A přesně, jak říkáš: "Rychlejší a efektivnější je vše vyházet (navíc můžeš v případě potřeby štípat a separátně vytahat vývody ... starému PCB ta minimalizovaná teplotní zátěž krátkého pájení jen prospěje ...)."
:ok:

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“