Preamp Luxman C02

Sekce, týkající se zesilovačů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preamp Luxman C02

Příspěvek od Petr.116 » ned 14. črc 2019 23:26:28

Ale to, že se Ti u MC (HO) vložky pokazí zvuk přepnutím na MM, nesouvisí s tou chybou. To je běžné. Podle typu MC musí být přizpůsobená mj. vstupní impedance.
Navíc to trochu motáš dohromady. Nemůžeš přece srovnávat MC vložku v režimu MM bez step-up trafa se 47 kiloohmy paralelně a v poloze MC-HI, kdy je trafo a paralelní odpor 470 ohm !!!
To opravdu hraje jinak. Japonci od Denona se zbláznili, když napsali v manuálu vložky, že se v nouzi dá vysoko úrovňová MC vložka DL-110 používat na MM vstupu :scare:
To nám s Jirkou při testech hrálo vždycky blbě. Prostě MC vložka, kterou zapojíš přes step-up trafo, hraje líp.

Ale pokud jde o diskutovaný nedokumentovaný filtr, jsem přesvědčen o tom, že do různých prostředí ten filtr používali záměrně. Často se to dělá kvůli rozhlasovému (a jinému) rušení. Takové silné VF rušení vleze na vstupních polovodičových přechody dotyčné první součástky v obvodu, tam se detekuje a demodulovaná obálka prochází v podobě NF signálu beztrestně zbytkem audio řetězce. S tím má celá řada nás dříve narozených osobní zkušenosti. Mí kamarádi a já například na Strahovských kolejích, které byly silně rušeny rušičkou na Malovance (pár set metrů dolů na Pohořelec). V částečné pohodě byli tehdy jen majitelé magnetofonů s Ge tranzistory. Těmi díky jejich nízkému fT ty rušivé frekvence prolézaly hůře ... Ale my "křemíci" jsme mohli jen kopnout do zdi, přerušit nahrávání a jet na pivo ... :good2:

BTW: u rozhlasových profi zařízení se filtry používaly taky, jen s vysokou strmostí, které odřízly vysoké frekvence nad 18 kHz. Ale to je jiná liga.

A tak výrobci, pokud exportují do takových lokalit, připraví na PCB různé varianty filtrů (nebo jen spoje pro ně) a součástky (volitelné - proto označené hvězdičkou) pak namontuje smluvní servis dle potřeby.
A tak tomu bylo asi i u těchto pár kusů zařízení. Jen tu kapacitu asi někdo spletl ... (její hodnotu).

Tak zase němečtí chlapci "od konce háje" zbytečně hledali neexistující problém. A ještě stylem: "nic objektivně měřit nebudeme, my to přece slyšíme ..." :lol:

Rozhodně je krávovina podezřívat renomovanou značku z likvidace sama sebe. A v oněch dobách to platilo ještě víc.

Ale už se tu začíná množit zmatek - zamykám toto vlákno!
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Zamčeno

Zpět na „Zesilovače“