AKAI GX-630DB

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od Petr.116 » stř 02. říj 2013 20:58:43

Později pane Balcare, zmije gabunská mnohem později :lol:

Jinak ono je to těžké a asi dost neobjektivní srovnávat mechanicky úspěšnou řadu přeloučských mechanik Bxx, Bxxx, CMxxx s nesrovnatelnou technologií se 3 motory. Sice se Přelouči dá vytknout mnohé, zejména časová nestabilita brzd apod., ale na svoji dobu tu byla velice slušná řada. Na rozdíl od děsu v podobě B5x :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 02. říj 2013 21:21:17

Chlapi...
Máte pravdu oba...ne nadarmo se říká "kolik máš motorů, tolikrát jsi magnetofonem". Moje B73 je slušná po stránce zesilovačů, ale s bídnou mechanikou - ta mechanika prostě na tu elektriku nemá. Ideální by byla kombinace těhle zesilovačů a nedokončenýho 3-motoráku.
Dobrý magnetofon je samosebou kombinace obojího. Dobrá mechanika, dobrá elektronika. Pokud jedno z toho pokulhává, už to dobrý magnetofon není. Jenže dobrou elektroniku si uděláš jednoduše...ale dobrou mechaniku jde udělat mnohem hůř. :yes:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od libor » stř 02. říj 2013 21:23:57

TLU: Přesně jak říkáš... tak jsem to myslel. A Petr asi nejspíš taky, akorát to řekl rozkošatěji a proto já jsem Hujer a on je profesionál ... :dash:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od Petr.116 » stř 02. říj 2013 21:24:36

TheLastUnicorn píše:Chlapi...
Ahoj :hi: Taky máš takovou chuť na pivo, jako já ? :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od Petr.116 » stř 02. říj 2013 23:09:46

Petr.116 píše:Ono by to mělo vypadat takto ...



Ale napadlo mne, že kdybych vyrobil z vhodně děrovaného plechu přiměřený kryt a černě ho nastříkal, že to funkci splní a ani to nebude blbě vypadat ... :music:
To je smůla: teď jsem našel case na GX-630D (což je s mým DB stejné ...) a on má omezení, kam ano a kam ne :shit:

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Akai-GX ... _38wt_1057
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od Petr.116 » stř 02. říj 2013 23:28:08

libor píše:TLU: Přesně jak říkáš... tak jsem to myslel. A Petr asi nejspíš taky, akorát to řekl rozkošatěji a proto já jsem Hujer a on je profesionál ... :dash:
Já nepsal, že jsi Hujer :lol: , jen že jsem si na něj vzpomněl ... a v tom to nebylo ... já Ti ten vtip v Brně u piva vysvětlím. To se líp vysvětluje s půllitrem dobrého piva v ruce :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od Petr.116 » čtv 03. říj 2013 5:51:13

To máš 100% pravdu - návštěvu toho buzeračního systému na P5 na Plzeňské, kde jsem byl naposled pro hlavy a oscilátorová trafa Nortronics, mám ještě bohužel v paměti. Nejvíc mne kromě toho neskutečného čekání nasr.alo, když mne zkasíroval ten špeditér prakticky jen za vyplnění deklarace (měli to za 5 minut a trvalo jim to 3 hodiny) a pak ještě celní divize pošty za to, že to prošlo jejich skladem a pár dní to tam leželo. Přitom já je nenutil, aby si to tam syslili. Zapřeli, že už to tam je, na 14 denní telefonické urgence nereagovali event. lhali, že tam nic není a nakonec mne zkásli za skladné. Dle možnosti již nikdy více :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od Petr.116 » čtv 03. říj 2013 8:38:18

Tak po odchodu GX-210D k novému majiteli a úpravě pravé bílé konzoly, co nese B116-HT nahoře (musela se dát víc doprava - 210 byla užší - 630DB má 44 cm - rack formát ...) zaujal GX-630DB její místo.



Tak když se tak dívám, tak nevím, jestli ti soňáci jsou nejkrásnější na planetě, jak tvrdí Libor ... :hahahihi:

BTW: Ty nevzhledně zakryté mašiny kolem jsou (vlevo B116-QT, nahoře B116-HT) ... těším se, až budou v té special vitríně ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od libor » čtv 03. říj 2013 8:51:17

Já jsem několikrát psal, že TC377 je nejhezčí magič v galaxii ve své třídě. Ve třídě dospělých mgf jsou hezčí stroje. Z pohledu mého oka jím ale 630D není :empathy:

Ty sis udělal na NABy vystlanou krabičku? :scare:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: AKAI GX-630DB

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 03. říj 2013 10:18:46

Prohlášení, co je a co není hezký, nebo nejhezčí je subjektivní. Pro mne je absolutně nejhezčí kotoučák AKAI GX-747 v budíkový verzi. Je to však jen muj názor a pokud se někomu zdá hezčí třeba TESLA B56, je to jeho osobní věc. Stejný je to i u aut. Mám v práci kolegu, který se taky zajímá o auta, je veteránista (vlastník starý Tatry 57 ve verzi cabrio), ale náš designový vkus se toálně rozchází. On má rád auta jako třeba Trimph, MG, Porsche atd., já mám rád klasický limuzíny, jako třeba FIAT 130, Mercedes W116, Maserati Quattroporte atd. Takže neexistuje nijaká absolutní pravda, které to auto je nejhezčí...stejně tak neexistuje pravda o absolutně nejhezčím magneťáku. :drinking:
P.S. Sorry za sklouznutí threadu mezi auta, pokud by někdo chtěl debatovat na téma starých čtyřkolových klasik, tak raději založit nový thread. :)

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“