Revox PR99 renovace

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
bcoufal
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 30. led 2014 12:56:49
Bydliště: Nová Bystřice

Revox PR99 renovace

Příspěvek od bcoufal » sob 19. zář 2020 6:52:04

Tak ni přibyl další kousek do sestavy - Revox PR99. Počáteční vadou přístroje byl nefunkční 1 kanál magnetofonu - při všech funkcí byl mrtvý. Chyba se nakonec ukázala na desce Reproduce Amplifier. Jeden kondenzátor 220/25 ve zkratu zablokoval funkci operačního zesilovače. Kupodivu první dvojice testovaných kondenzátorů v signálové cestě 22/50 také nebyla žádný zázrak - jeden z nich poloviční kapacita. To mě přimělo založit toto vlákno. Ani Revoxu se nevyhýbá stárnutí součástek a i tento stroj si zaslouží nějakou péči. Postupně začnu minimálně s výměnou všech elektrolytů.

Při hledání závady jsem se více ponořil do schémat a napadlo mne, zda by zvuková část nešla trochu vylepšit moderními součástkami. U Akai jsme si hráli s nízkošumivými tranzistory a zde se nachází relativně obyčejné tranzistory BC550C (u B77 asi o trošku horší B109C). Dále jsou v signálové cestě poměrně zastaralé operační zesilovače: LF353 a RC4559. Na svou dobu poměrně slušné kousky, ale v diskusích o kvalitě OZ jsou nyní tyto typy uváděny na samém chvostu zvukové kvality.

Jen co budu mít za dlouhých zimních večerů trochu času, tak se určitě pustím do pokusů. OZ mám doma docela slušnou sbírku různých typů, tak není problém vyzkoušet. Nejdřív bych to viděl na pokusy na jednom kanále, vzít mono nahrávku a hned by byl slyšet nějaký rozdíl v pojetí zvuku. Třeba je to slepá ulička. Proto se ptám, jestli už to někdo nezkoušel, nebo nemáte tip na web, kde se tím zabývali? Díky, Bohouš

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“