NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 06. zář 2013 19:56:15

Já používal NAB-y Revox a žádný problém jsem nezaznamenal...
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » sob 07. zář 2013 17:25:54

Ahoj lidi :hi:

Tak hlásím, že dorazily originální NABy AKAI RT-12 a to v perfektním mechanickém i vzhledovém stavu
a tak jsem udělal pár fotek a tomou oblíbenou galerií, abyste si mohli dolem pod obrázkem kliknout a zobrazit fotku ve velkém rozlišení.

Je tam tatiž zobrazena funkce kleštiny a to ve dvou polohách - otevřena (při nasouvání na Trident)
a pak zavřena (čelisti jsou krásně vidět, samozřejmě jsou "vyjeté" trošku každá jak chce, protože proti nim nestojí ta osa Tridentu).

klikněte zde: AKAI_RH-12

veliká spokojenost a radost :dance: :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » ned 08. zář 2013 17:22:03

Spíš mi nafoť, jak to aretuje cívky k NABu. U Revoxích NABů to na tridentu drží, že to za ty NABy mlůžeš zvednout, vůle žádná, ale to uchycení cívky má ještě malé rezervy.

U Revoxích NABů se vysunou takové tři placky a přes gumičku se rozepřou do cívky, a zároveň ty tři přečnívající packy při otočení NABu přitlačí cívku k unašeči. Jak je to tady?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » ned 08. zář 2013 18:37:46

libor píše:Spíš mi nafoť, jak to aretuje cívky k NABu. U Revoxích NABů to na tridentu drží, že to za ty NABy mlůžeš zvednout, vůle žádná, ale to uchycení cívky má ještě malé rezervy.

U Revoxích NABů se vysunou takové tři placky a přes gumičku se rozepřou do cívky, a zároveň ty tři přečnívající packy při otočení NABu přitlačí cívku k unašeči. Jak je to tady?
Jak Ti to může držet, že bys to mohl zvednout, když to tzam musí jít volně nasunout ? :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » ned 08. zář 2013 18:47:21

Chtěl jsem říct, že když nasunu a zajistím revoxí NABy na revoxe, tak s nima můžu cloumat, můžu ten magneťák za ty NABy zvednout, a ani se nehnou, čili nevidím problém v tom, že se to nearetuje kleštinama na trident. Zajímalo by mě, jak aretují akaí NABy cívku, to jsem na fotkách nevykoukal...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » ned 08. zář 2013 19:14:47

libor píše:Chtěl jsem říct, že když nasunu a zajistím revoxí NABy na revoxe, tak s nima můžu cloumat, můžu ten magneťák za ty NABy zvednout, a ani se nehnou, čili nevidím problém v tom, že se to nearetuje kleštinama na trident. Zajímalo by mě, jak aretují akaí NABy cívku, to jsem na fotkách nevykoukal...
Potočením tím vnějším kroužkem, čímž se to klasicky přitáhne ... Ale to tvpje nasunutí a zaaretování drží jen za tu pootočenou vrtulku NABu axiálně ... přece. A to moc sílu nemá, protože nevím, zda je tam šroubek jsko u TESLy, ale to bys asi vytrhl z díry ... ta kleština drží výrazně víc a teoreticky ani nemusím otočit vrtulku ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » ned 08. zář 2013 19:27:31

[quote="Petr.116"]
Potočením tím vnějším kroužkem, čímž se to klasicky přitáhne ...quote]

...jak klasicky přitáhne? Rozepřou se přes gumičku tři placky jako u revoxích NABů?

jojo
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. zář 2013 17:48:40

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od jojo » pon 09. zář 2013 22:32:52

Zdravím páni.

Akai NAB-y sú prepracovanejšie,majú vsebe mechanizmus akoby s upínacími klieštinami ,čiže nielen klasický trident ako Revox.
Taktiež nevŕzgajú,nie je tam obvodová guma ako na Revoxových adaptéroch ale tie šálky ktoré sa na ne predávajú...Revoxové sa mi páčia viac.(vŕzgajú keď používam plastové NAB kotúče)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. zář 2013 23:09:36

jojo píše:Zdravím páni.

Akai NAB-y sú prepracovanejšie,majú vsebe mechanizmus akoby s upínacími klieštinami ,čiže nielen klasický trident ako Revox.
Taktiež nevŕzgajú,nie je tam obvodová guma ako na Revoxových adaptéroch ale tie šálky ktoré sa na ne predávajú...Revoxové sa mi páčia viac.(vŕzgajú keď používam plastové NAB kotúče)
To, že jsou propracovanější, víme - ostatně je to tu o stránku zpět i s fotkami detailů těch kleštin :lol:
viz viewtopic.php?f=12&t=74&start=20#p414 a detaily zde ... AKAI_RH-12
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » úte 10. zář 2013 8:42:05

mne by pořád ještě zajímalo - jak jsem se na to už několikrát ptal - jak mají AkaiNABy vyřešené uchycení cívky na NAB. Kleštiny na trident se tu zmi%novaly několikrát, ale v tom problém nemám (Revox NABy na Revox unašečích drží skvěle) ale zajímá mě uchycení cívky. V tom mají zřejmě revoxí naby rezervy - nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“