NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » pon 26. srp 2013 22:15:39

Pár informací o originálních NAB adaptérech AKAI (určených do AKAI GX-630D, ale jsou pro celou novou řadu - upřesním řadu od /do později).

Tuhle sekci jsem sem přesunul z fóra "Koupím - prodám - vyměním", kde už je to neaktuální (díly jsou koupené), ale těch informací by asi bylo škoda, tak jsem to dal k obecné potřebě tématicky sem - kam to patří ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » pon 26. srp 2013 22:48:10

Domnívám se, že NABy od AKAIe budou jeden, maximálně dva typy. Takže nemusíš shánět pro AKAI GX630D ale prostě pro AKAI (mimochodem, moc pěkné nejsou).

Kdybys netrval na originálech, naše stará známá milá a laciná firma má tyhle nové: http://www.vintageaudio.cz/product/nab- ... klab-1176/ za cenu, která není úplně divoká. Tvarově jsou ty moje ReVoxy (jsou to kopie-já mám originály)...

A abys neměl pocit, žes je pořídil lacino, můžeš si k nim koupit kousek hliníku za opravdu lidovou cenu :totedane: :negative: http://www.vintageaudio.cz/product/al-n ... deni-1195/

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 7:39:03

S499.1023 píše:Sledujete ten obrat od "velké cívky nepotřebuji, kovové cívky jsou snobismus" k "NAB adaptéry jedině originál" :hahahihi: ? Myslím, že za chvilku začne Petr shánět doutníky a vizoura :byego: .
Takhle to není - já jsem si u pana Fice prohlížel adaptéry (když jsem kupoval pro Libora Revoxe) a on mi ukazoval detaily uchycení a rozdíly mezi nimi s výsledkem, že je NUTNÉ kupovat k určitému stroji typy, co k němu patří, protože jínak to není zcela funkční. A musel jsem mu dát za pravdu ... :jazycek2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 8:01:25

S499.1023 píše:To je sice zčásti pravda kvůli konstrukci unašečů ale třeba ty revoxácké (Darklab, BASF, UHER) jsou univerzální.
Já ovšem očekával, že jako správný antisnob pojedeš dál na plastových 18 cm cívkách a tudíž žádné NAB adaptéry potřebovat nebudeš :jazycek1:.
To máš možná pravdu, ale přece jen ten výběr pásků bych si asi trošku omezil ... Jinak k té konstrukci: já už si teď nepamatuju přesné detaily, kde byly ty nekompatibility, ověřím ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » úte 27. srp 2013 9:22:55

Petr.116 píše:To máš možná pravdu, ale přece jen ten výběr pásků bych si asi trošku omezil ...
No, jeslti budeš mít problém, že máš pásek na NAB cívce, já ti ji za tridenta rád vyměním :hahahihi:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » úte 27. srp 2013 12:44:40

Já taky :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 14:38:30

S499.1023 píše:To je sice zčásti pravda kvůli konstrukci unašečů ale třeba ty revoxácké (Darklab, BASF, UHER) jsou univerzální.
To není zcela pravda, protože existují konstrukční rozdíly:
Jediný AKAI používá dvě speciality navíc, které zajistí daleko lepší upevnění adaptéru k unašeči:

1) kleštinové sevření jádra tridentu (střed vrtulky), čím se vymezí vůle a nehrká to při převíjení těžkých cívek ve svislé poloze stroje
2) dole má adaptér AKAI 4 výřezy, co sedí na protikusech unašečů a umožnujá nastavit výšku pro různé tloušťky čel kovových a plastových cívek !

bod 1) má za následek, že cívky na těchto NABech AKAI jsou výrazně tišší, než jiné MGF a víc mechanicky vydrží.

No a pak že není pěknej :



Detail unašeče ...



... a pak jak na to pasuje NAB



... a vysvětlení, k čemu slouží ty výstupky ... tak to jsem se zmýlil, ono to za to nedrží, ale jako jediný výrobce řeší to, aby šla snadno nastavit výšky cívky nad šasi, protože se tloušťka kovovách a plastových cívek liší !!!

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 15:52:20

S499.1023 píše:Mmch., povšimli jste si, že máme nového avatara Starých strojů :hahahihi: ?
A líbí se Ti aspoň ? :potlesk:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od libor » úte 27. srp 2013 18:43:37

Určitě je hezčí, než ten GX210D. Ten mi přijde naopak celkem ošklivej. Líbí se mi hodně styl Akai GX747, Teac 2000 apod. Nelíbí se mi třeba Technicse, Pioneery... ale to hodnotím jen vzhled. Když přijde řeč na parametry, tak Revox že :jazycek1: :hahahihi:

Ale k NABům. Líbí se mi ty Revoxí s hliníkovýma nástavcema, nebo ty Tascamácké.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAB adaptery origo AKAI GX-630D

Příspěvek od Petr.116 » úte 27. srp 2013 19:10:13

K NAB - ty nástavce, to jen problém doutníků a vizoura, jak by řekl I. Optika lahodící oku pouze. Pokud jde o technickou stránku, již bylo vše řečeno.

A abych vyvrátil zase případné pomluvy a nedorozumnění: NABy ano (kompatibilní a kvalitní), ale nástavce NE. To raději dobrou večeři nebo nejaký ten pásek MAXELL navíc ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“