Cassette deck AIWA AD-F800E

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od Petr.116 » úte 15. dub 2014 15:19:08

Tak hlásím další funkční přírůstek do audiocentra : kazetový magnetofon AIWA AD-F800E.

Přece jen pověsti o kvalitě této řady nelhaly ... už jen pohled na konstrukci mechaniky říká, že to stavěli inženýři a ne lamy jako třeba můj bývalý Sony ... Odjakživa tvrdím a zastávám názor, že některým "konstruktérům" by velice prospělo, aby šli na rok dva opravovat do servisu to, co vymysleli. Ony by je pak ty šílené konstrukce, kdy si na výměnu čehokoli musí člověk vzít dovolenou ..., přešly ...

Tady bylo mj. potřeba vyměnit oba ploché řemínky (zajistila firma William Thakker - http://www.ps-service.cz/forum/viewtopi ... 2668#p2668). Bylo to dílem pár minut a to včetně odstranění zbytků maziva na patních količkách kol a promazání ... Klobouk dolů za takovou konstrukci. A ten čistý zvuk, bez jakéholiv tremola ...

Elektronika přehledná, dobře popsaná v manuálu, takže doladění BIASu a NF záznamového proudu bylo dílem 5 minut. Přepínače na PCB od firmy ALPS taky svědčí o profesionalitě výběru komponent. Po těch desítkách let stačilo prostříknutí chemií a pracují jako za mlada. Jediná poznámka - když už je na panelu doladění BIAS a NF-I, mohli tam osadit kalibrační generátor. Ale to mne netrápí ... externí generátor mám k dispozici :)

Tomuto stroji píšu za 1. :good2:

A je fešák :hahahihi:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od Petr.116 » úte 09. zář 2014 17:11:36

Výměna řemínků nestačila, ale paní Mulatzová opět nezklamala :







Jen zamontovat ...

BTW: vždycky pošle medvídky ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 10. zář 2014 10:58:36

Medvídky posílá i ten "páskař" co točí měřící pásky. :) Já se teď morduju s GX-77, který trpí velice zajímavou a asi velmi těžce odstranitelnou závadou, která už stihla odrovnat capstan motor i s řídícím transistorem. :shit:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od Petr.116 » stř 10. zář 2014 11:11:32

TheLastUnicorn píše:Medvídky posílá i ten "páskař" co točí měřící pásky. :) Já se teď morduju s GX-77, který trpí velice zajímavou a asi velmi těžce odstranitelnou závadou, která už stihla odrovnat capstan motor i s řídícím transistorem. :shit:
A jak se to projevuje (na co máš podezření) ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 12. zář 2014 18:44:28

No tady to zasírat nebudu..a je to na dlouho. :)

Petas
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 22. říj 2020 7:42:19
Bydliště: Jeseník

Re: Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od Petas » sob 24. říj 2020 8:49:37

Dobrý den,
taky jsem spokojeným uživatelem tohoto stroje, ale nastal čas na výměnu kladek a další drobnou údržbu. Nové kladky už jsou na cestě. S výměnou snad nebude problém, ale na jednu věc bych se přece chtěl zeptat. Ramínka s kladkami z mechaniky demontuju, to by mělo jít snadno. Ale jak dostáváte z ramínka ven tu osku, na které se otáčí kladka? Jde vyklepnout ven nějakým tenkým předmětem? Nebo používáte miniaturní stahovák? A druhá věc - chrastí přepínač tape-source. Dá se nějak prostříknout, aniž by byla potřebná jeho demontáž? Děkuji.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cassette deck AIWA AD-F800E

Příspěvek od Petr.116 » ned 25. říj 2020 17:44:57

Petas:
Bez externího přípravku. Přepínač - to se podívej - nepotřeboval jsem to zatím.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“