ReVox B77 - kolísá rychlost

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 21. říj 2013 10:28:30

Zdar chlapi.
Nevím, jestli je tu někddo v revoxech natolik zběhlý, že mi bude umět pomoct, ale zkusím nastínit problém. Při funkci PLAY magnetofon slyšitelně kolísá. Rychlost posuvu je při 9 i 19 v zásadě správná, ale to kolísání tam je. Co je ale zajímavý, při přibrždění Navíjecí! cívky rukou rychlost posuvu klesne...Capstan motor, regulace rychlosti, motory unašečů a jejich ovládání ale nemají společný zdroj. Každá tahle věc je napájena ze samostatnýho vinutí. Jediný spoločný je transformátor...
Kolísání by mohla způsobit i již poměrně měkká přítlačná kladka...ale proč se změní rychlost posuvu pásku při zvýšeným zatížení motorů unašečů, to nechápu. I při poklesu napětí na trafu by regulátor capstan motoru měl umět tuhle změnu dotáhnout. Od toho je přeci tam...Magnetofon je zvenku moc hezký, ale zevnitř vypadá dost utahaně. :negative:

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od mirek » pon 21. říj 2013 11:14:45

V žádném případě se nemohu považovat za zběhlého v revoxech ale prakticky se stejnou závadou jsem zápasil cca před měsícem. Indicie shodné, po výměně přítlačné kladky mgf. okamžitě pracoval bez závad.Původní orig. kladka byla z černé gumy a bez viditelných vad. Šířeji bych o tom na setkání při minerálce v Brně pojednal.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od libor » pon 21. říj 2013 11:58:16

Já si myslím, že to kolísá proto, že ten navíjecí motor ten pásek přetáhne přes odpor přítlačné kladky. Takže ta výměna kladky by měla pomoci. Zkus ještě přepnout přepínač na malé cívky (pod tím odklopným krytem) měl by se snížit tah navíjecího motoru. Volič napětí předpokládám máš přepnutý na 240V. Jinak já odborník na Revoxy nejsem vůbec, jsem jen spokojený uživatel tohoto (nejlepšího) mgf :jazycek2:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 21. říj 2013 15:09:53

Po výměně kladky a seřízení přítlaku naprosto v pořádku. :ok:
Libor: Nejlepší je C270. :jazycek2: Hele, to s tím přepínačem tahu snad nemyslíš vážně...máš mně za koho? :mad: :hahahihi:
Mirek: No mám teď doma 3ks mgf Revox (1xB77 MKII 2track, 1xB77 MKI 4track a 1xA77 4track), takže probereme nějaký další zkušenosti. :yes:

ALL: Jinak B77 mi tak trochu připomíná starý naftový mercedes...je to sice držák, pracant a téměř nezničitelná věc, ale většina z nich toho už má za sebou tolik, že zkrátka většina věcí je na výměnu. Tím pádem je to již jen vyžitá "jebka" a zbytky něčeho, co byl kdysi Revox B77.
U tohoto kusu je problém i se záznamem. Na rychlosti 19 to sice umím seřídit tak, aby to nahrávalo 1:1, na rychlosti 9 již bohužel krajní stopa utíká o -4dB. To ale evidentně dělá ojetá záznamová hlava a tam asi situace vyřeší jen nový kus. :shout:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od Petr.116 » pon 21. říj 2013 15:30:16

TheLastUnicorn píše:Zdar chlapi.
... regulátor capstan motoru měl umět tuhle změnu dotáhnout. Od toho je přeci tam...
On to asi reguluje přesně, ale díky hádání mezi málo táhnoucí vadnou kladkou a navíjecím motorem kolísá pohyb pásku, aniž by kolísal capstan ... Asi ty Revoxy stárnou rychleji :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 21. říj 2013 16:58:33

Obsluhovat jednoduchý stroj jako je B77, tak to ještě zvládnu. :jazycek2:
Ale dostala mě i výměna žárovek...teda, ono ta šedá objímka jde z těch VU za normálních okolností vycvaknout celkem dobře...trochu těžší je, pokud je VU metr už teplem trošinku zdeformován (pokud nějaký dobytek použije silnější lampu)...ale pokud někdo tu objímku zalepí do měřáku vteřinovým lepidlem, tak to už dá docela práce. V první chvíli jsem si ale myslel, že už jsem úplný deb1l, když jsem zapoměl, jak vyměnit žárovku v B77, a že bych se tedy měl na to asi nadobro vykašlat...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 21. říj 2013 18:03:43

Chlapi, nedávno jsem hledal telfon, který jsem držel v ruce...takže pohoda. :hahahihi: Jinak je pravda, že pokud nějaký ten rok nedržím něco v ruce, tak leccos zapomenu...zejména, pokud je to něco složitějšího. ReVox B77 je ale naštěstí jednoduchý magnetofon s intuitivním ovládáním - pokud někdo ví, co je kotoučák. :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. říj 2013 9:46:22

S499.1023 píše:A kde je to fórum s akailoverem? Chci se podívat a rozvrátit to tam :-D.
To není fórum, ale Rajče. Když jsem prodával AKAI GX-210D, jsem nechtěl dávat odkaz na fotky sem - to by lidi neviděli (nepřihlášení) a na Aukru chtějí za velké fotky velké prachy, tak jsem na fofr založil
účet na bláznivém Rajčeti. Furt mi to nadávalo,, že tenhle nick ne atd , až to skončilo tím zmíněným
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od Seiko » úte 22. říj 2013 10:02:40

Ty se nám teda vybarvuješ :hahahihi: Ne, nic ve zlém, mnohdy se spíše pousmívám nad tím, jak se absolutizují kvality jedné značky a haní značka druhá. Přitom si myslím, ať každý má to, co se mu líbí a názory druhých ať toleruje. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 22. říj 2013 11:50:29

Seiko, pokud narážíš na tvrzení o Revoxu jako o nejlepším magnetofonu, tak to tvrzení třeba brát s dávkou nadhledu, protože jako všechno, i Revox má svý mouchy. Ale co týče pečlivosti a čistoty vnitřního provedení, potažmo opravitelnosti...tak neznám nic z konkurence, co je provedeno stejně, nebo dokonce líp. A to mluvím z pozice majitele stroje Akai GX620. :music: Já osobně si myslím, že zatím se tu žádná značka vyloženě nehanila a ani se tu nic nějak nemístně neglorifikovalo. :)
Co se týče nicku Akailover...kdybych si dal nick třeba "Mercedesář", štěkali by ste po mně stejně? :lol:
:drinking:

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“