ReVox B77 - kolísá rychlost

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od mirek » úte 22. říj 2013 18:25:49

Chlapci,chlapci ,jak tato diskuse souvisí s kolísáním rychlosti Revoxe B 77 ?
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. říj 2013 19:34:52

mirek píše:Chlapci,chlapci ,jak tato diskuse souvisí s kolísáním rychlosti Revoxe B 77 ?
Mirku, máš samozřejmě pravdu, tak jsem ty moje nesmysly i související smazal, aby tu nedělaly ostudu ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 22. říj 2013 19:38:37

Dneska jsem po úmorným boji rozchodil B77 MKII halftrack (muselo to předtím opravovat nějaký prase, páč tam byla domrvena hromada věcí, např. trimr na nastavení pravýho VU meru byl nahrazen pevnýma odporama) a zase si připomenul zvukovou výhodu dvoustopáku. Hraje to super, není co dodat.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. říj 2013 20:17:46

Gratulace :good2:

proto já se těším, až se dopracuju k dodělání toho mého B116-HT s 1/2 stopými hlavami Nortronics - jen mít čas ... :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od mir47 » stř 16. bře 2016 9:30:03

Chlapci vím, že už toto téma je dlouhý čas "mrtvé" - máte vše vyřešeno - ale dovolím si přidat něco ze svého.
Taky jsem toto řešil hned u prvního Revoxe v roce 2010 a přesně jak psal Mirek kladka bez viditelných vad. Nová měla stát 31-36Eu plus pošta, bankovní poplatky. :dash:
V té době těsně po nákupu Revoxe to byla tak trochu rána.
Když jsem se podíval na hřídel tak byla viditelně vyleštěná v mistě kde je páska přitlačovaná kladkou. Ale - jak je vidět na fotce - původní povrch hřídelky je zmatovatělý čili jemně "drsný".
Jak to dělají nevím ale napadlo mne hřídelku opískovat. Malou pískovací pistolku doma mám, tak jsem to zkusil. Musím přiznat, že napoprvé jsem šťastnou ruku neměl bo jsem použil 90tku zrnitost písku (byl v sadě) a potom povrch byl hrubší než originál. Sice kolísání zmizelo ale ten pocit - co když to bude poškozovat magnetickou vrstvu. Nevydržel jsem to a koupil 220tku zrnitost a to je to pravé kokosové. Vytvoří krásný sametově matný povrch - čili spokojenost. Jelikož se mi toto osvědčilo na mých Revoxech tak jsem stejnou metodu aplikoval minulý týden na Akai GX77čce. Ne že by kolísaly otáčky na to mi připadají Akai stroje nenáchylné (pokud neblbne potenciometr na PITCH CONTROL) snad proto, že mají oproti Revoxum s 9,5-19 rychlostí silnější hřídel.
Ale u té GX 77 se mi stávalo, že při reverzaci na konci pásku v okamžiku kdy se mezi kladkou a hřídelí v rychlém sledu vystřídají různé povrchy (zaváděcí páska , kontaktní fólie, zaváděcí páska), tak se páska rozvlnila a při nájezdu na magnetiskou pásku tato sklouzla a začala se muchlat. Ne však pokud tento sled různých povrchů "ustála" to pak jela v pohodě až do konce. Záměna kladek mezi sebou také nepomáhala. Takže setrvačníky šly ven a na opískování - viz foto. No a od té doby jen spokojenost, záměrně si teď pouštím muziku jen z GX77 a dobrý.
Takže ještě to foto.

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od Petr.116 » stř 16. bře 2016 14:11:51

Werich by řekl: " ... Jsi génius a to z doby, kdy to slovo ještě nebylo obnošený ... "
Skvělý nápad a špičková realizace ...
:good2:
Příjemný poslech ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: ReVox B77 - kolísá rychlost

Příspěvek od mir47 » ned 20. bře 2016 8:08:29

Petře díky - to potěší.
Poslouchám, poslouchám a nahrávám ...bo jsem si byl v úterý v Berlíně pro Akai GX370Déčko a v tom bazaru měli kolekci 11ti nehraných LP s Elvisem - no nekupto, ještě když mi udělal "super price".
Volná maxellka se našla tak v rámci testování GX77 .....
GX 370tka mi taky udělala velikou radost neboť přední panel, knoflíky, tlačítka - tak tam by jsi musel lupou hledat škrábaneček :potlesk:
a to přitom case z překližky má odlepenou lamino dýhu kam se jen podíváš a i nějakou tu mordu musel obdržet jak o tom svědčí zadní minipanel s vylomenými konektory. Dá mi to práci ale už teď se těším na finále až se 44létý staroušek probudí k novému životu ve sbírce.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“