NABy REVOX

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NABy REVOX

Příspěvek od libor » stř 23. dub 2014 9:04:18

TheLastUnicorn píše:Je to tak...všechna zbytečná hmotnost navíc na ose je samozřejmě špatně...a čím je páka větší, tím si to ty motory odnášejí víc. Kovový cívky a šálky na NAB-ech jsou samozřejme moc hezké a efektní... Kdo naběhá na magnetofonu 2h měsíčně, tak ho to pochopitelně nějak zajímat nemusí. Kdo to chce ale drhnout denně, měl by se nad tím zamyslet. Ty motory levný nejsou...
Já v běžným provozu používám plast...takže bez nabů, bez šálků...
To je samozřejmě pravda, ale to namáhíní je fakt minimální... kdyby byl Petr takovej technik jak prohlašuje, tak tam kovovou cívku s nabem vůbec nedá. Jenže znáš ho, že :lol: Jinak v Revoxích motorech jsou vyměnitelná kuličková ložiska, která se dají koupit v prodejně ložisek za pár kaček, a pak je zas 30 let pokoj...
Petr.116 píše: Ale o těch vrtulkách je to fakt ... :hahahihi:
Neumím si představit, co by se muselo stát, aby ty železné vrtulky na unašečích někdo strhnul. Akaí naby sice mají kleštiny, které drží za hřídel unašeče, ale zase nemají kleštiny, které drží a středí cívku na nabu - to mají zase ty revoxí. Tak si vyber.

Moje nabídka, že ti za ty těžké nebezpečné nahovno kovové cívky dám lehké plastové s tridentem stále platí...
Petr.116 píše: Nezáviď ... AKAI NABy jsou stejně technicky nejlepší
Opravdu nezávidím. Mohl jsem je mít za osm stovek oba, ale nechtěl jsem je.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: NABy REVOX

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 23. dub 2014 10:29:55

No nevím...mě 300g rozdíl na 5-10cm páce až tak minimální nepřijde...že se se na revoxech dají měnit ložiska je pravda. Tady si ale stejně každej valí jenom to svý. Začínají mě chlapi ty vaše žabomyší války unavovat a musím říct, že tentokrát jsem to já, kdo nemá moc chuti na ten sraz jít. Nebýt několika věcí, co jsem slíbil a zaplacenýho hotelu, tak tentokrát nejedu.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » stř 23. dub 2014 15:34:00

TheLastUnicorn píše:Začínají mě chlapi ty vaše žabomyší války unavovat a musím říct, že tentokrát jsem to já, kdo nemá moc chuti na ten sraz jít. Nebýt několika věcí, co jsem slíbil a zaplacenýho hotelu, tak tentokrát nejedu.
Já si doposud myslel, že trident je na Revoxu plastovej - tím vysvětluju tu obavu z ulomení křidélek ... Omlouvám se Tobě i Liborovi. Byla to z velké části sranda (hlavně to závidění jsem vážně nemyslel ...), ale když se na to koukám teď, tak to fakt vypadá blbě. Nějak jsem to přepískl. :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » stř 23. dub 2014 16:53:56

S499.1023 píše:Já myslím, Petře, že problém nezačal tím záviděním lae tím, jak jsi bryskně odsoudil "šálky", které možná váží deset gramů. Ale já v tom nevidím problém, my jsme na to zvyklí a na srazu se to vyjasní.
Myslel jsem, že jsou těžší ... Ale máš samozřejmě pravdu.
Jinak bych byl rád, aby už nebylo potřeba toto psát - aby nemusel být někdo na něco zvyklý :-) Něco s tím udělám ... :hahahihi: :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Seiko » stř 23. dub 2014 20:53:59

Petr.116 píše: Já si doposud myslel, že trident je na Revoxu plastovej - tím vysvětluju tu obavu z ulomení křidélek ...
Na běžných Revoxech (myšleno A77, A700, B77) je obvykle trident plastový, pokud ho už někdo nevyměnil za kovovou verzi, kterou vídávám na PR99 a pak na Studerech. Kupodivu i ten plastový toho vydrží dost, pravda, kovový asi bude odolnější :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NABy REVOX

Příspěvek od libor » čtv 24. dub 2014 16:33:31

Seiko píše: Na běžných Revoxech (myšleno A77, A700, B77) je obvykle trident plastový, pokud ho už někdo nevyměnil za kovovou verzi, kterou vídávám na PR99 a pak na Studerech. Kupodivu i ten plastový toho vydrží dost, pravda, kovový asi bude odolnější :cool:
Opravdu? Viděl jsem několik B77 a vždy byl trident kovový... unašeč je hliníkový nastříkaný nextelem a trident ocelový, stříbrný... Plastový je jen ten otočný konec co zajišťuje cívku.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: NABy REVOX

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 24. dub 2014 19:28:28

A víte, že už si sám nepamatuju, z jakýho materiálu ten trident byl? A to jsem měl těch mašin doma několik... :hahahihi:

paulus
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. bře 2014 18:07:24
Bydliště: Piestany

Re: NABy REVOX

Příspěvek od paulus » čtv 24. dub 2014 20:14:04

Seiko to myslel zrejme takto vid obr.
Celoplastovy trident by bola blbost...

http://imgupload.sk/viewer.php?file=qnh ... lbk5z1.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=3fk ... 8xgkp5.jpg

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » čtv 24. dub 2014 20:31:53

paulus píše:Seiko to myslel zrejme takto vid obr.
Celoplastovy trident by bola blbost...

http://imgupload.sk/viewer.php?file=qnh ... lbk5z1.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=3fk ... 8xgkp5.jpg
Bohužel i tato blbost se vyráběla - viz unašeče strojů Tesla ... :yes:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

paulus
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. bře 2014 18:07:24
Bydliště: Piestany

Re: NABy REVOX

Příspěvek od paulus » čtv 24. dub 2014 21:08:34

Petr viem ze sa vyrabala...zopar tychto "blbosti" mam doma...B1xx az CM1xx... :)

Ja som myslel ze na Revoxe by to bola blbost....kedze unasac je kovovy...tak by bolo divne keby tam praskli plastovy trident...

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“