NABy REVOX

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Seiko » úte 22. dub 2014 16:14:23

paulus píše:Este su tu Turci ktori na ebay ponukaju toto

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.com/itm/BRONZE-COLORED-NAB-HUB-for-REVOX-TASCAM-TEAC-AKAI-TECHNICS-PIONEER-NEW-/271463064405?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3f3475a355
Hm... donedavna to bolo aj s napisom Revox....a na nerozoznanie od originalu(teda aspon na fotkach) zda sa ze uz predavaju len "no name"
Teraz babo rad... :)
NABy jsem kupoval od Turků, někde jsem slyšel nezaručenou informaci, že koupili vstřikovací formy, na kterých nechával NABy dělat Revox. Fungují dobře, jsem s nimi spokojený. :) Pak jsem s jedním Revoxem dostal i originální NABy Revox, ty už nejsou žádná výhra, plast je vevnitř opotřebený a k pootočení je potřeba nejen větší síly, ale i speciální grif. Vhodné na vystavení, na magnetofon nikoli :dash:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. dub 2014 17:44:17

paulus píše:
libor píše:
Jinak s nákupem NABů jsem nepospíchal, až se naskytla možnost mít dva originální Revoxy s cenou pod tři stovky (korun samozřejmě) za oba, tak to nešlo nevzít :-)
Ja tiez ako Libor "nepospicham" ale zohnat dnes Revox NABy za takuto cenu je priam nemozne.....
Co sledujem aukcie a inzeraty tak cena je cca 55-70Eur + naklady na dopravu...
Uvazoval som kupit NABy od Darklabu,vyzera to na kopiu Revoxu....par ludi na SK to ma a nestazuju si.
http://www.vintageaudio.cz/product/nab- ... klab-1176/
Asi by to bolo aj rozumnejsie kupit nove darklaby,ako za taku istu cenu pouzivane Revoxy na ktorych aj tak treba vo vacsine pripadou vymenit O-kruzky...
Problem je ze som pisal do vintageaudia a zistoval som nieco blizsie ohladom tychto NAB adapterov a nikto sa mi neozval (pisal som aj cez web-formular aj priamo na e-mail p.Smidovi a odpoved ziadna....)
Este su tu Turci ktori na ebay ponukaju toto
http://www.ebay.com/itm/BRONZE-COLORED- ... 3f3475a355
Hm... donedavna to bolo aj s napisom Revox....a na nerozoznanie od originalu(teda aspon na fotkach) zda sa ze uz predavaju len "no name"
Teraz babo rad... :)
Paulus: při vkládání linků WEB používej URL funkci a ne Code ! (Opravil jsem Ti to ...) ADMIN
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

paulus
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. bře 2014 18:07:24
Bydliště: Piestany

Re: NABy REVOX

Příspěvek od paulus » úte 22. dub 2014 20:58:01

OK...pardon dam si na to pozor...je to zvyk z ineho fora kde sa vyzaduju linky mimo forum do Code.

Libor s panom Miroslavom som uz par krat telefonoval :) Za tu cenu by som asi kupil radsej uz tie darklaby...
Na aukre som nedavno drazil NABy Teac dal som si strop 50E,cena sa nakoniec vysplhala viac...niekedy su tam sialene ceny...
Aby to nevyzeralo ze som skrblik...to nie len mi pride sialene ze kupim kotucak za cca 200E a potom NABy za 100E...troska nefer k magnetofonu :)

Seiko tie turecke revoxy uz ocumujem par mesiacov,hlavne tie komplety aj so "salkami" ....asi na to zacnem pripravovat manzelku :)
Teraz som ale investoval par Eur do "starych haraburd" volny preklad mojej zeny pre "vintage" tak to bude tazky boj... :hahahihi:

Popozeram sa aj po inych znackach,mozno sa zadari...pacia sa mi aj Philips,Uher....

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. dub 2014 22:07:44

paulus píše:OK...pardon dam si na to pozor...je to zvyk z ineho fora kde sa vyzaduju linky mimo forum do Code.

Libor s panom Miroslavom som uz par krat telefonoval :) Za tu cenu by som asi kupil radsej uz tie darklaby...
Na aukre som nedavno drazil NABy Teac dal som si strop 50E,cena sa nakoniec vysplhala viac...niekedy su tam sialene ceny...
Aby to nevyzeralo ze som skrblik...to nie len mi pride sialene ze kupim kotucak za cca 200E a potom NABy za 100E...troska nefer k magnetofonu :)

Seiko tie turecke revoxy uz ocumujem par mesiacov,hlavne tie komplety aj so "salkami" ....asi na to zacnem pripravovat manzelku :)
Teraz som ale investoval par Eur do "starych haraburd" volny preklad mojej zeny pre "vintage" tak to bude tazky boj... :hahahihi:

Popozeram sa aj po inych znackach,mozno sa zadari...pacia sa mi aj Philips,Uher....
Šálky jsou dobré na kafe nebo čaj ... u magnetofonu je to optická ptákovina na h.... :lol:
Nehledě na to, že zbytečně (a v tomto případě úplně zbytečně) zvyšovat setrvačnou hmotu na osách a zátež os unašečů je spíše ke škodě ... chudák brzdy a pokud jsou brzdy jen trošku blbě seřízené, chudák pásek ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NABy REVOX

Příspěvek od libor » úte 22. dub 2014 22:35:48

S499.1023 píše:Kristova noho, už je to tu zase. AKAI nemá šálky, Petr nemá šálky, tak je to pičovina nahovno.
Tak nějak :-) nehledě na to, že revoxí NAB i s lehoučkým šálkem určitě neváží víc, než ty železné potvory na Akai :-)

paulus
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. bře 2014 18:07:24
Bydliště: Piestany

Re: NABy REVOX

Příspěvek od paulus » úte 22. dub 2014 22:50:51

Petr v podstate sa da suhlasit....ale to by sme mohli napisat ze aj "kovove" cievky su zbytocne....stacia plastove tridenty :)
Netuzim po salkach za kazdu cenu,ale uznaj ze sa na to krajsie pozera...
Inak tato "moda" prisla zo studia kde to malo svoje "opodstatnenie",lepsie sa manipulovalo s cievkou pri rucnom vyhladavani miesta na strih...
Co sa tyka zataze,tak ak sa mi to podari najst mam niekde v PC (teraz neviem kde a v ktorom) diskusiu kde to priaznivci rozoberali,bol to taky klasicky suboj Akai,Sony....verzus Revox a vyjadroval sa tam aj clovek co servisuje Revox a tvrdil ze nevidi v tom problem ze celkova hmotnost je zanedbatelna....

Edit:Tak vidim ze medzitym nez som dopisal prispevok stihli sa vyjadrit aj ostatni,dufam ze som nvypustil nejakeho stareho demona :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. dub 2014 23:03:35

libor píše:
S499.1023 píše:Kristova noho, už je to tu zase. AKAI nemá šálky, Petr nemá šálky, tak je to pičovina nahovno.
Tak nějak :-) nehledě na to, že revoxí NAB i s lehoučkým šálkem určitě neváží víc, než ty železné potvory na Akai :-)
Nezáviď ... AKAI NABy jsou stejně technicky nejlepší - i když nemají šálky :hahahihi: (a tak nejsou nejhezčí ...).
Sevřou osu a tak nenamáhají tolik vrtulku tridentu.

Jj, hezké to je - to uznávám ...

BTW: kde jsi přišel na to, že naby na AKAI jsou železné ? Pro zajímavost: jeden váží 104 g ... :good:

Paulus: neboj se, žádný démon ... to je tady už probrané téma. Já jen testoval, jestli Libor nespí ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: NABy REVOX

Příspěvek od libor » stř 23. dub 2014 6:14:21

Petr.116 píše: BTW: kde jsi přišel na to, že naby na AKAI jsou železné ? Pro zajímavost: jeden váží 104 g ... :good:
Revoxí NAB váží 60 gr. Takže až ti upadnou unašeče, budeš vědět proč.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: NABy REVOX

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 23. dub 2014 7:54:59

Je to tak...všechna zbytečná hmotnost navíc na ose je samozřejmě špatně...a čím je páka větší, tím si to ty motory odnášejí víc. Kovový cívky a šálky na NAB-ech jsou samozřejme moc hezké a efektní... Kdo naběhá na magnetofonu 2h měsíčně, tak ho to pochopitelně nějak zajímat nemusí. Kdo to chce ale drhnout denně, měl by se nad tím zamyslet. Ty motory levný nejsou...
Já v běžným provozu používám plast...takže bez nabů, bez šálků...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NABy REVOX

Příspěvek od Petr.116 » stř 23. dub 2014 8:33:08

libor píše:
Petr.116 píše: BTW: kde jsi přišel na to, že naby na AKAI jsou železné ? Pro zajímavost: jeden váží 104 g ... :good:
Revoxí NAB váží 60 gr. Takže až ti upadnou unašeče, budeš vědět proč.
Unašeče neupadnou - a u AKAIe už vůbec ne. Ale o těch vrtulkách je to fakt ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“