Uher royal de luxe

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od Petr.116 » ned 29. zář 2013 22:58:10

TheLastUnicorn píše:Libor: Ani jedna B77 nebude na díly a ta půlstopá je zrovna ta, kterou si majitel chce nechat. 4-stopáků má hodně, ale půlstopu bude mít jen tu B77...a tu čtvrtstopou verzi chce prodat vcelku.
Nedorozumění vzniklo ohledně výběru. Ze tří kusů N4520 jsem měl vybrat ten nejlepší, který si nechá a dát ho do absolutního TOP stavu. Měl svýho favorita...ovšem to já taky. Problém byl v tom, že jsme se v názoru tak celkem neshodli, páč mám jiný kritéria a koukám na to jinak. Přiznávám, že na tom celým zčásti taky nesu nějakou vinu, ale prostě je hodně blbej výběr ze 3 magnetofonů, které jsou na tom v podstatě úplně stejně. :dash:

Jo a chlapi..nehádejte se tu...každý z nás má svý starosti, problémy...a sem by sme se měli spíš jít odreagovat, cítit se tu dobře...případně se zdůvěřit, poradit. Ne po sobě štěkat. :drinking: :mir: :drinking:
Jasně - to bylo jen žertem. Libor to určitě ví ... Já se tady cítím dobře - doufám, že i ostatní :) Už to chce ten sraz :drinking: pivo a pohodové pokecání léčí ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od libor » pon 30. zář 2013 8:09:03

TheLastUnicorn píše:Libor: Ani jedna B77 nebude na díly a ta půlstopá je zrovna ta, kterou si majitel chce nechat. 4-stopáků má hodně, ale půlstopu bude mít jen tu B77...a tu čtvrtstopou verzi chce prodat vcelku.
Nedorozumění vzniklo ohledně výběru. Ze tří kusů N4520 jsem měl vybrat ten nejlepší, který si nechá a dát ho do absolutního TOP stavu. Měl svýho favorita...ovšem to já taky. Problém byl v tom, že jsme se v názoru tak celkem neshodli, páč mám jiný kritéria a koukám na to jinak. Přiznávám, že na tom celým zčásti taky nesu nějakou vinu, ale prostě je hodně blbej výběr ze 3 magnetofonů, které jsou na tom v podstatě úplně stejně. :dash:

Jo a chlapi..nehádejte se tu...každý z nás má svý starosti, problémy...a sem by sme se měli spíš jít odreagovat, cítit se tu dobře...případně se zdůvěřit, poradit. Ne po sobě štěkat. :drinking: :mir: :drinking:
A to je škoda :-) Půlstopého Revoxe bych bral. Koneckonců, kdybych si vybíral mgf dnes znovu, tak bych opravdu hodně přemýšlel nad tou půlstopou, resp. koupil byc h půlstopu... A znovu bych si vybral Revoxe :-)

Jinak koukám, že makáš pořád. Chápu to správně, že ten kolega s tím nějak kšeftuje, nebo to vozí z venku? Nemá třeba i gramofony? Pokukuju po jednom, ale v CZ nejsou a fašisti z ebay to nechcou do CZ posílat... (a navíc se s nima nedomluvím, německy umím akorát hande hoch! :) )

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 30. zář 2013 9:48:15

Libor: Nekšeftuje. Prostě ho to chytlo a rozhod se, že si některé typy pořídí. Philips N4520, Pioneer RT707 a RT909, Akai GX-255, GX-77, GX-636 a 747, Teac X2000R a Revox B77. Krom GX-255, 636, 747 a X2000R si všechno pořídíl ve víc kusech, aby bylo z čeho vybrat to lepší. Co zbyde, prodává za stejnou cenu, jako koupil. Nemá zájem a ani potřebu na tom vydělávat. Jen aby se mu vrátilo to, co za to dal.

domica
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. zář 2013 5:12:39
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od domica » pon 30. zář 2013 10:13:48

fašisti z ebay to nechcou do CZ posílat... (a navíc se s nima nedomluvím, německy umím akorát hande hoch!....


Pokud něco potřebuješ z něměckého ebay, nemám problém, sám tam nakupuji, jejich řeč, pokud se nejedná o Gotheho verše v orinálu, ovládám mám tam přes 140 jenom kladných hodnocení (autodomica), takže u němčourů celkem slušný kredit. S dopravu se to většinou dá domluvit, jenom málokdy se mi stalo, že vysloveně odmítl poslat do Čech. Zatím se mi stalo jenom jednou, že něco rozbili, ovšem i když je to pojištěné, nemám zkušenost, jak se vymáhá škoda. Většinou mi to chodí přes DHL, od nich to dodá česká pošta, nebo Hermes a u nás pak IN TIME. (Ale i tak než to dojde, tak to bývá napínavé)S placením moc na výběr nemáme, klasický bankovní převod je nehorázně drahý, takže jedině Paypal.. ten používám již několik let a bez problémů, pokud ho ale Němec neakceptuje, tak pokud je to něco malého za pár euro, tak to dám do obálky, jinak do toho obchodu nejdu...

domica
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. zář 2013 5:12:39
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od domica » pon 30. zář 2013 17:22:20

Díky, určitě to vyzkouším...
Philips N4500,4511,4520, Uher royal de luxe(model 1968),Grundig TK 600, Grundig TS 600,Sony TC 377,378,399 ,Dual 1219,Dual 1229, atd... zeptejte se manželky, ta je má spočítané... :)

Uživatelský avatar
Visitor
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. lis 2013 15:41:24
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od Visitor » ned 03. lis 2013 18:27:49

Uherák je nadmíru složitý aparát, jenom autorizovaný servis...oprava samodomo má mizivou šanci na úspěch, vyžaduje fortel, praxi a znalosti...doporučuji jako teoretický základ Bozděch: Magnetofony II str.180 nebo Hofhans: Magnetofony, jejich údržba a měření str.266 to jen pro hrubou představu o jaký stroj jde.

domica
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. zář 2013 5:12:39
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od domica » pon 04. lis 2013 5:20:18

Díky za pomoc, mezitím je již uherák v servisu, zatím vyměněny výkonové transistory ve zdroji a čekám na AD 150 do konců. Všechny zkrat :scare: Ale chci ho mít v pořádku, protože je to ten první typ s kovovými bočnicemi víka a popisy na knoflíkách - tedy model 1968 a tomu odpovídá i měsíc výroby na krytu hlav - září 1968... (tenkrát jsme měli úplně jiné starosti, než nějaký Uher :) )Navíc je bez jediného škrábanečku , jak ho Helmut odpálil, tak ho odložil do depozitu...
Philips N4500,4511,4520, Uher royal de luxe(model 1968),Grundig TK 600, Grundig TS 600,Sony TC 377,378,399 ,Dual 1219,Dual 1229, atd... zeptejte se manželky, ta je má spočítané... :)

domica
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. zář 2013 5:12:39
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od domica » pát 15. lis 2013 20:35:06

Tak uher je konečně doma - hraje nádherně na těch neuvěřitelných 45 let, které má... Celková bilance - vyměněny 2 tranzistory ve zdroji a 3 v koncích.. Dostal asi pořádnou šlehu, ale na druhé straně byl ušetřen stop po "normálním požívání" - každý si pod tím představuje něco jiného, po někom to vypadá, jako kdyby na přístroji štípal dříví... :)
Philips N4500,4511,4520, Uher royal de luxe(model 1968),Grundig TK 600, Grundig TS 600,Sony TC 377,378,399 ,Dual 1219,Dual 1229, atd... zeptejte se manželky, ta je má spočítané... :)

ADUS46
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13. čer 2014 7:56:23

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od ADUS46 » čtv 05. bře 2015 10:16:16

Dobrý den, podařilo se mi získat civkový magnetofon Uher Royal de Lux, ležel cca 20 let ve skříni.K mému překvapení po vyčistění je funkční.Převijí a pásky nahrané na Akai magnetofonu přehrává perfektně, basy, výšky na rychlost 9,5 i 19.Potřebuji ještě vyzkoušet nahrávání, nemám návod k obsluze.Stačilo by mi poradit, která tlačítka a kdy stisknout při nahrávání.Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od Petr.116 » čtv 05. bře 2015 10:27:47

ADUS46 píše: ... civkový magnetofon Uher Royal de Lux ... nemám návod k obsluze ...
Jestli je to 9500 Royal de Luxe, tak zde (ale chce to zaregistrovat) http://www.hifiengine.com/manual_librar ... luxe.shtml

EDIT: přečti si mail - máš tam vše ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“