Uher royal de luxe

Sekce, týkající se magnetofonů všech typů a značek
Pravidla fóra
Do této sekce pište popisy zařízení, vlastnosti, zkušenosti atd. Nepište sem žádosti o radu s opravou a pod. To patří do skce OSTATNÍ - "Obecné technické dotazy, problémy, rady"
domica
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. zář 2013 5:12:39
Bydliště: Uherské Hradiště

Uher royal de luxe

Příspěvek od domica » pát 27. zář 2013 7:56:36

Dobrý den, mám pěkný UHER ROYAL de LUXE, (jinak sbírám Philips) bohužel je po elektrické stránce mrtvý, mechanika funguje. Můžete mi prosím pomoct?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od Petr.116 » pát 27. zář 2013 10:48:56

Když se podíváš na tyto stránky podrobněji, najdeš rubriku forum//viewtopic.php?f=9&t=54 , kde se máš různé zdroje na dokumentaci. Tím musíš začít. Bez dokumentace se žádná závada hledat nedá ... :fool:
Křišťálovou kouli bohužel nemáme :jazycek2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 27. zář 2013 12:03:32

domica: A jak je to s Tvou elektronickou zdatností? Umíš držet v ruce pájku, číst schémata, rozeznat součástky?

domica
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. zář 2013 5:12:39
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od domica » pát 27. zář 2013 13:57:03

No právě, že moc ne...u.těch několika philipsů, co mám (N4515, N4420, N4511, N 4510, N4500) mi drobnosti v elektronice opravil můj opravář, mechaniku si dělám sám, ale tento UHER když viděl, řekl, že na toto se nedá. On je skutečně dost jiný... Dokumentaci k němu mám, dokonce byla i v přístroji... Pokud znáte někoho, kdo se v nich vyzná, budu vděčný. Ještě na starém blogu se myslím někdo zmiňoval, že je má a opravoval je... Tyto staré stroje mě baví, kdysi jsem si je chodil prohlížet do Tuzexu, tak alespon ted na stará kolena si je užívám... Naštěstí po celou dobu jsem si odkládal staré nahrávky a byl jsem překvapený, že i po 40 letech (tenkrát nahrané na sony TC 377 agfa PE 41) znějí dobře... tož tak...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 27. zář 2013 22:17:02

No to já jsem přišel do stádia, že opravovat starý magneotofny mě již nebaví...ještě tak občas něco pro sebe...ale pro druhý, to už ne. Mám známýho, co mě již několik měsíců zaplavuje kotoučáky. Posledně jsem dělal tři Philipsy N4520 a te´d mám doma dva revoxy B77 a jeden A77. Již u těch philipsů došlo k nedorozumění a já mám sto chutí mu vrátit peníze, ty tři revoxy a nadobro s tím seknout. Dělat servis na těhle starých věcech je o držku, sežere to hodně času, transportem se tam posere zase něco jinýho a ve finále lidi jen s prominutím pičujou. Se nedivím, že profi firmy za tohle berou nekřesťanský peníze. Já to umím sice udělat levněji, ale prostě na to nemám už ani čas a ani chuť.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od Petr.116 » pát 27. zář 2013 23:26:21

TheLastUnicorn píše:No to já jsem přišel do stádia, že opravovat starý magneotofny mě již nebaví...ještě tak občas něco pro sebe...ale pro druhý, to už ne. Mám známýho, co mě již několik měsíců zaplavuje kotoučáky. Posledně jsem dělal tři Philipsy N4520 a te´d mám doma dva revoxy B77 a jeden A77. Již u těch philipsů došlo k nedorozumění a já mám sto chutí mu vrátit peníze, ty tři revoxy a nadobro s tím seknout. Dělat servis na těhle starých věcech je o držku, sežere to hodně času, transportem se tam posere zase něco jinýho a ve finále lidi jen s prominutím pičujou. Se nedivím, že profi firmy za tohle berou nekřesťanský peníze. Já to umím sice udělat levněji, ale prostě na to nemám už ani čas a ani chuť.
Svatá slova. A proto tady postupně naplníme tu připravenou rubriku /forum/viewforum.php?f=8 odbornými návody jak na to, aby to lidi nemuseli shánět po celé internetí planetě ... a ať si to dělají sami ... v případě potřeby můžeme poradit. Ale to učení se pájet, měřit, analyzovat závadu bez použití drastických metod POKUS/OMYL, trpělivě číst dokumentaci a rady zkušenějších - to už musí zvládnout sami ... :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od libor » sob 28. zář 2013 1:25:39

TheLastUnicorn píše:... te´d mám doma dva revoxy B77 a jeden A77. Již u těch philipsů došlo k nedorozumění a já mám sto chutí mu vrátit peníze, ty tři revoxy a nadobro s tím seknout.
... nezbude ti jedna půlstopá B77 (na ND) za levno? :jazycek2: bych jako jednu bral :hahahihi:

(btw co se stalo za nedorozumění?)
Petr.116 píše: A proto tady postupně naplníme tu připravenou rubriku /forum/viewforum.php?f=8 odbornými návody jak na to, aby to lidi nemuseli shánět po celé internetí planetě ...
O tom se mluví, co staré stroje (i ty původní) znám... :totedane:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od Petr.116 » sob 28. zář 2013 1:53:02

libor píše:O tom se mluví, co staré stroje (i ty původní) znám... :totedane:
Zase už máš rejpavou, co ? Určitě víš, že TLU i já máme teď šíleně práce a zmíněná rubrika bude asi muset počkat na nás ... Ale nic Ti nebrání nějaký jednoduchý systematický návod napsat a poslat mi ho ... Klasik by Ti řekl: "Nudíte se ? Kupte si medvídka mývala ..." :jazycek2: Já teď chodím už měsíc spát ve 3:00 - 4:00 a fakt mne baví tohle číst :fool3: ...
Já jsem to slíbil a taky to dodržím - že to bude nějakou chvíli trvat, než se k tomu prokopu, je jasné. Docela se na to těším, protože to, jak teď únavou sotva držím pohromadě, už je dost nelidské :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od libor » sob 28. zář 2013 6:12:35

Petr.116 píše:... Já teď chodím už měsíc spát ve 3:00 - 4:00 a fakt mne baví tohle číst :fool3: ...
Po mě neřvi, já tě neúkoluju. A taky nespím, jestli sis všimnul, ale zase z jiných důvodů. A vůbec, víš co...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Uher royal de luxe

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 29. zář 2013 22:38:28

Libor: Ani jedna B77 nebude na díly a ta půlstopá je zrovna ta, kterou si majitel chce nechat. 4-stopáků má hodně, ale půlstopu bude mít jen tu B77...a tu čtvrtstopou verzi chce prodat vcelku.
Nedorozumění vzniklo ohledně výběru. Ze tří kusů N4520 jsem měl vybrat ten nejlepší, který si nechá a dát ho do absolutního TOP stavu. Měl svýho favorita...ovšem to já taky. Problém byl v tom, že jsme se v názoru tak celkem neshodli, páč mám jiný kritéria a koukám na to jinak. Přiznávám, že na tom celým zčásti taky nesu nějakou vinu, ale prostě je hodně blbej výběr ze 3 magnetofonů, které jsou na tom v podstatě úplně stejně. :dash:

Jo a chlapi..nehádejte se tu...každý z nás má svý starosti, problémy...a sem by sme se měli spíš jít odreagovat, cítit se tu dobře...případně se zdůvěřit, poradit. Ne po sobě štěkat. :drinking: :mir: :drinking:

Odpovědět

Zpět na „Magnetofony“