Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 21. bře 2015 19:06:13

Pokud se na 4-stopu nahrává jen na jednu stranu, není ten rozdíl mezi půlstopou samozřejmě až tak propastný. Přiznám se, že jsem se přestal zaobírat zvukem toho kterého kotoučáku...oni ty stroje od střední třídy už hrajou slušně všechny a zbytek je už jen otázkou vkusu a osobních preferencí. Nejzásadnější vliv na zvuk mají stejně reprobedny. :playboy:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Seiko » sob 21. bře 2015 21:07:02

ransom píše: Feritový hlavy jsou na hovno. Nejlepší hlavy jsou AlNiCo. Samozřejmě ve flaškovým magnetofonu. To pak má mnohem analogovější zvuk.
Samozřejmě, po Revoxu G36 stále "šilhám". Akorát - nemám v okolí žádného odborníka na "flašky", a sám z nich mám trochu strach.
TheLastUnicorn píše: Pokud se na 4-stopu nahrává jen na jednu stranu, není ten rozdíl mezi půlstopou samozřejmě až tak propastný.
Souhlas s tím nahráváním na jednu stranu - pak nejsou přeslechy z protistop. Ale pořád - z půlstopy "leze" větší dynamika. Samozřejmě - je potřeba mít aparaturu, na které je to už slyšet.
Petr.116 píše: No můžu Ti u lahvinky ukázat můj ... to nemáš daleko ... ale na kvalitu půlstopy s AKAI_GX-630DB nedosáhnu - přece jen je pouze čtvrtstopá ...
Proti GX hlavám nemám sebemenší námitku. To, že vypadají pořád "jako nové" je moc hezké, s tím, že hlavy na Revoxu vydrží 5000 provozních hodin jsem smířen taky. Jedny nové mám v šuplíku a nepředpokládám, že bych do konce života na kotoučáku nahrál tolik hodin, abych je musel měnit. Ale, jak jsem psal - srovnávejme srovnatelné - zajímají mne půlstopé přístroje. Čtvrtstopé mám na digitalizaci záznamů od známých, z nich doma neposlouchám. :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. bře 2015 22:04:57

Seiko píše:Souhlas s tím nahráváním na jednu stranu - pak nejsou přeslechy z protistop. Ale pořád - z půlstopy "leze" větší dynamika.
... jasnė a je třeba nezapomenout na vėc dnes důležitou (zejména při nedostatku nových pásků) , že se tak neprojeví vydřené kraje ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 22. bře 2015 10:12:14

Jo ta absence tremola u vytahaných pásků a problémy s vydřenými okraji jsou z mýho pohledu v současnosti asi největší devizou půlstopy. Je tam samořejmě i ta větší dynamika...ale to už není zdaleka tak fatální. Zase na druhé straně čím širší stopa, tím větší háklivost na přesný nastavení kolmosti hlav.
Když tak na to ale koukám....já vlastně ani nevím, zda mý kotoučáky vůbec ještě fungují. Akaie jsem měl puštěnýho naposled snad někdy přes Vánoce...kdyby nebyl tak pěkný, už ho asi dávno prodám. A na tesle mi už asi stekl i setrvačník. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » ned 22. bře 2015 12:37:08

TheLastUnicorn píše:Akaie jsem měl puštěnýho naposled snad někdy přes Vánoce...kdyby nebyl tak pěkný, už ho asi dávno prodám.
Tak až to budeš chtít udělat a nebude to za nějaký moc divoký prachy, tak se hlásím ... Ale to bych musel poslat do světa tu 630 ku. Dva top level AKAIe si z rozpočtu nemůžu dovolit...

Nicméně s tím využitím souhlas. Je to sice možná trochu dáno tím, že na polici leží nedotříděná hromádka tranzistorů 2SC1815GR a Y na repasi AKAIe, na což teď nemám už dost dlouho čas.
A chci ho provozovat až po repasi ... Ale je pravda, že se v hudebním centru provozuju FM tuner skoro denně (Oldies Radio a tak ... jako kulisa k práci, neruší-li to ...), sem tam vinyl a tu a tam CD.
Magič už ani nepamatuju, kdy běžel na poslech naposledy ... s výjimkou testů přepínače BAXI2.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 22. bře 2015 13:46:16

Posílat do světa ho asi nebudu...to bych musel být v nějaký finanční tísni, což zatím nejsem. :) Ale jako TOP Level bych 630 a 620 asi nehodnotil. Nad tím jsou ještě 635, 636, 646 a 747...ale je fakt, že to hraje všechno v podstatě stejně a ty nejvyšší modely jsou vlastně už jen o tý výbavě...full revers a u 747 digitální počitadlo s několika automatickými funkcemi (které stejně nikdo nepoužívá a většina to ani neumí ovládat). Praktická využitelnost akaiů končí asi u modelu 635/636. Výš nemá cenu jít, protože platí to, co už psal Jirka - je to pořád jen čtvrtstopa.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » ned 22. bře 2015 14:37:58

TheLastUnicorn píše:Posílat do světa ho asi nebudu...to bych musel být v nějaký finanční tísni, což zatím nejsem. :) Ale jako TOP Level bych 630 a 620 asi nehodnotil. Nad tím jsou ještě 635, 636, 646 a 747...ale je fakt, že to hraje všechno v podstatě stejně a ty nejvyšší modely jsou vlastně už jen o tý výbavě...full revers a u 747 digitální počitadlo s několika automatickými funkcemi (které stejně nikdo nepoužívá a většina to ani neumí ovládat). Praktická využitelnost akaiů končí asi u modelu 635/636. Výš nemá cenu jít, protože platí to, co už psal Jirka - je to pořád jen čtvrtstopa.
Samozřejmě jsou vyšší modely, vím o tom, ale psal jsem to z pohledu mého praktického. V podstatě to píšeš podobně. Já se klidně obejdu i bez autoreverzu a to elektronické počitadlo už vůbec nemusím mít. Jediné, co bych asi mít mohl, ale ne za každou cenu, to je ten druhý malý magnet pro elektronickou PAUZU. Ale jak často budu nahrávat s remotem ?
To je důležité jen kvůli malému odskoku kladky ... Mně úplně stačí, když 630 má elektromagnety na obvyklé funkce a hlavně bytelnou 3 motorovou mechaniku. Dokonce jsem někde četl, že 630 byly ve své době nejprodávanější ...[/quote]

Zajímavé čtení o 6-kové řadě je tuhle (už jsem ty stránky obecně zmiňoval): http://slbender.exactpages.com/akai6.html
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » ned 12. dub 2015 20:36:07

No jak může někdo koupit pro firmu (nebo nedej bože pro státní správu) na požární smyčku hoří 2 ks Revoxů
http://aukro.cz/revox-studer-b77-mk-ii- ... 24763.html ?
To teda nechápu - jestli to bylo pro státní instituci, pak už se nedivím, že nikde nejsou prachy ... :dash:

Na to by tehdy stačila Echolana ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Seiko » ned 12. dub 2015 23:45:01

No, "olítaně" nevypadají. A - ostatně - rychlosti 4,75 a 9,5 cm/s ve čtvrtstopě jsou přece snem každého hifisty :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » úte 28. dub 2015 17:09:51

Zajímavé, ale divné je, že ten samý člověk prodával před 2 lety kromě jiných věcí mj. totéž ... http://hifi.slovanet.sk/bb/search.php?s ... e8bc289099
Že by to tehdy z nějakých důvodů neprodal ? Trochu podezřelé ... Jinak bych bral tu C02 :yes:

Ale je-li ta cena jen za L530 (za všechno to určitě není ... :hahahihi: ), tak je blázen ... i když na eBay jsou od 28000 až do 45000 :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“