Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » ned 15. bře 2015 16:50:22

tak tohle bych chtěl vidět - jako chytrá horákyně (ani nahá, ani oblečená).
Přístroj nikdy nerozebíral ... leč přesto je natřen černou barvou ... to musí vypadat ...
http://aukro.cz/sony-tc-377-vintage-kot ... 78993.html
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Seiko » ned 15. bře 2015 20:07:36

Petr.116 píše: Tak tohle bych chtěl vidět - jako chytrá horákyně (ani nahá, ani oblečená).
Přístroj nikdy nerozebíral ... leč přesto je natřen černou barvou ... to musí vypadat ...
Nátěr černou barvou = přístroj byl podřený. A do magnetofonu, který má feritové hlavy bych nešel, drsnější pásek a vylámaná štěrbina je na světě :dash: Ale - nechť si ho koupí, kdo chce :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » ned 15. bře 2015 20:48:22

Seiko píše:Nátěr černou barvou = přístroj byl podřený. A do magnetofonu, který má feritové hlavy bych nešel, drsnější pásek a vylámaná štěrbina je na světě :dash: Ale - nechť si ho koupí, kdo chce :cool:
Ale stejně ... Normální lidi to rozeberou, vyjmou z bedny, bednu odmastí, obrousí, nastříkají atd. Představa, jak štětcem patlá ty vnější hrany a kape to pod lišty mne pobavila. Má kliku, že ta černá tam není moc vidět.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » pon 16. bře 2015 11:02:50

S499.1023 píše:Seiko: Ty ses s těmi vylámanými štěrbinami někdy setkal osobně? Já že přístrojů s F&F heads mám 3P, o vylámaných štěrbinách jsem hodně četl a nikdy se s nimi nesetkal. A co se černé barvy týče, znám jednoho, co černé mastodonty výrazně favorizuje.
Petr.116: Ty taky čteš jen to, co se ti hodí, že? Třeba, že přístroje dával pravidelně do servisu, to ti uniklo?
V globále jsem nepobral, co vám právě tento prodejce provedl, že jste se do něj tak pustili.
Myslím, že jak za sebe, tak i za Jirku můžu říct, že jsme se do něj nepustili - jen každý z nás vyjádřil údiv nad něčím jiným.
Za mne: Prolítl jsem to ve fofru očima : .... rozhodně ne tak, co se mi hodí (nedělám), jako spíš to důležité. Neudělal mi nic, jen jsem vyjádřil údiv na tím, jak na jedné straně tvrdí, že se o to dobře stará a pak aniž to rozebere, to napatlá nějakou barvou. Sice to mohl nějak složitě vymaskovat, ale i tak je to prasárna. Je to názor ... Nic víc, nic míň.
Ale chápu - myslíš to dobře ... Zase na druhou stranu: v tomto vláknu už bylo příspěvků, kde kdokoliv z nás vyšťoural na eBay nebo Aukru něco zajímavého (+ i -) a vyjádřil se ...
Myslím, že to není nic proti ničemu ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Seiko » úte 17. bře 2015 0:17:06

S499.1023 píše: Seiko: Ty ses s těmi vylámanými štěrbinami někdy setkal osobně? Já že přístrojů s F&F heads mám 3P, o vylámaných štěrbinách jsem hodně četl a nikdy se s nimi nesetkal.
Igore, abych se přiznal, tak díky fyzice ferritových hlav jsem přístroje s nimi nikdy nevyhledával. Mám pocit, že výrobci moc dobře věděli, proč je do poloprofesionálních a profesionálních přístrojů nedávali. Kdybych chtěl někdy "orloj s řemínky a mezikoly", tak Sony TC-366, ten má hlavy "normální". Vzhledem k tomu, že nemám jediný pásek o rozměru menším, než na cívce 26,5 cm, takový magnetofon mi nehrozí. A - s Petrem jsme psali svoje postřehy, nezávisle na majiteli přístroje. Nic nám neudělal, ale popis nás udivil. Kdybychom chtěli "prudit", napíšem jemu. Takhle to ber jen jako "nezávaznou" diskuzi nad inzerátem, od toho máme toto vlákno. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

postcard1
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11. zář 2013 20:21:19

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od postcard1 » úte 17. bře 2015 22:32:16

Dobrý den. Jen malá poznámka. Od toho pána s černým Sony jsem minulý měsíc koupil čtyři kotoučáky. Excelentní stav, panely nepoškrábané, dýha v perfektním stavu, naprosto funkční (tři kusy reverzní). A o ceně mohu jen použít slogan "za hubičku". Já si nemohu stěžovat. Hlavně doporučuji osobní návštěvu. Regály plné HiFi ze sedmdesátých let. Pastva pro oči.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 20. bře 2015 11:41:25

Mockrát jsem o tomhle problému s F&F slyšel, nicméně nikdy jsem se ničím takovým nesetkal. Taky jsem už slyšel o "rozbitých" Glass&XTal hlavách u akaiů...což považuji za úplný nesmysl, protože to by na ty hlavy musel jít někdo asi dlátem a kladivem.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Seiko » sob 21. bře 2015 0:45:58

S499.1023 píše: Seiko: Takže ani AKAIe Tě neoslovily?
Netvrdím, že to třeba není tak, že některé série F&F hlav měly problémy s vylamováním štěrbin, a jiné vydržely všechno. Jen se mi to nechce zkoušet na domácích přístrojích. Z kotoučáků mne nejvíc oslovují Tandberg/Teac a Studer/Revox. Samozřejmě se nebráním poslechu kvalitního půlstopého AKAIe, jen mi to zatím nikdo nenabídnul. Rád bych ho srovnal se svojí PR 99. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. bře 2015 2:06:49

Seiko píše:
S499.1023 píše: Seiko: Takže ani AKAIe Tě neoslovily?
Netvrdím, že to třeba není tak, že některé série F&F hlav měly problémy s vylamováním štěrbin, a jiné vydržely všechno. Jen se mi to nechce zkoušet na domácích přístrojích. Z kotoučáků mne nejvíc oslovují Tandberg/Teac a Studer/Revox. Samozřejmě se nebráním poslechu kvalitního půlstopého AKAIe, jen mi to zatím nikdo nenabídnul. Rád bych ho srovnal se svojí PR 99. :cool:
No můžu Ti u lahvinky ukázat můj ... to nemáš daleko ... ale na kvalitu půlstopy s AKAI_GX-630DB nedosáhnu - přece jen je pouze čtvrtstopá ... :hahahihi:
Ale jak vypadají GX hlavy, se můžeš juknout tuhle: http://slbender.exactpages.com/akai8.html
Ony ty stránky jsou zajímavé celé ... http://slbender.exactpages.com/akai.html (občas si s panem Benderem píšu a ví o tom dost ...) ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. bře 2015 12:55:49

ransom píše:Feritový hlavy jsou na hovno. Nejlepší hlavy jsou AlNiCo. Samozřejmě ve flaškovým magnetofonu. To pak má mnohem analogovější zvuk.
Ha ha ha ... doufám, že sis ten linkovanej článek o GX hlavách aspoň přečetl. On není ferit jako ferit. Tak jednoduchý to zase není. :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“