Zajímavosti z Aukra, Ebay, atd.

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od Petr.116 » ned 08. zář 2013 17:29:25

libor píše:Každej toho Luxmana nemá pane :dash: Jinak samozřejmě to tyhle přechodový odpory mít může, ale pořád myslím, že to je lepší, než když tam syčí 10 operáků. Pokud už bych chtěl zasahovat korekcemi do nahrávky, mám tu 2x10 pásmový equalizér s destipásmovým spektrálním analyzérem.

Mimochodem, podobná krabička od Sonyho se vydražila za 3600,- :fool: což mi zase přijde šílený :-)
Jak říkám, tři kila bych za to dal, neříkám, že to zrovna potřebuju, ale občas by se to hodilo...
BTW: Kde skončila ta tvá krabička? Doufám že ne jako ta třímotorová B116, to ti pořád nemůžu zapomenout... :brek: :drinking:
Zkus si někdy něco postavit s kvalitním operákem ... nevím, co to máš furt s tím syčením ? :lol: jak může šikovnej kluk jako Ty napsat takovou ... :dash:
Asi někdy vezmeme na sraz nějakou techniku a uděláme pár jednoduchých poslechových testů s následným změřením ... Kolik si myslíš, že rozpoznáš S/N ? To si myslím, že starej SWITCH z kategorie :shit: , který
bude fungovat stylem MOŽNÁ PŘEPNU a JEŠTĚ SE ROZMYSLÍM, JESTLI VŠECHO NEBO JEN NĚCO ... bude větší pohroma :scare:

Nicméně z výsledku Aukra plyne, že laiků je mraky ... asi by měli vidět, jak "fungují" kvalitní přepínače z AKAI, REVOX apod. po 30 letech před prostříknutím (jde-li to) ... natož :shit: od té šílené firmy :fool3:

Jinak koukám, že si na konci příspěvku brečíš do piva :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od libor » ned 08. zář 2013 17:39:31

Petře, uděláme na sraze jednoduchý test. Já tak testuju různé RIAA, aktivní korekce apod.

Na té tvojí krabici vyzkratujeme vstup. Pak zapnem zesilovač a ohulíme ho naplno. A pak zapnem tu krabici. Jestli bude stejné ticho jako s vypnutou, smeknu a hluboce se pokloním :yes:

Druhý test můžeme udělat potom ten, že do jednoho kanálu pustíme nějakou modulaci, druhý kanál necháme vyzkratovaný. Balance na zesilovači dáme na ten tichý kanál, případně odpojíme druhou reprobednu. Jestli bude absolutní ticho, žádný přeslech, smeknu podruhé. :yes:

Proč mám ale pocit, že mou pleš neuvidíš :lol:

Do piva brečím, páč je mi líto toho prototypu. Co nadělám, asi to jinak nešlo... A to pivo bych si rád dal s váma všema!

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 08. zář 2013 19:11:48

Libor: Tyhle krabičky jsem měl dvě...jednu na takový přepínání vstupů a jednu s velkými relátky na přepínání dvou párů beden k jednomu výstupu zesilovače i s ručkovými měřiči výkonu. Obě krabičky skončili v popelnici, páč jsem je už nepotřeboval a asi ani potřebovat nebudu. :) A těch mi líto ani není...byl to je přepínač, pár relátek, krabička a trafko (trafa jsem si nechal)...no u tý druhý ještě dva ručkový měřáky z B100. Třímotorová B115 mi samozřejmě chybí doteď. Byl to projekt, na kterým jsme pracovali 3 lidi...bylo v tom dost hodin přemýšlení, práce a materiálu. :brek:
Co se týče těch OZ...pokud nepracují s extrémně velkým zesílením, jejich odstup se pohybuje kolem 100dB, takže zanášení šumu bych se u kvalitních OZ jako jsou OPA2134 rozhodně nebál (výstup ze slušnýho CD přehrávače osazenýho byť jen značkovými NE5532 neslyšíš, co se šumu týče)...co ale OZ vždycky zanáší do zvuku je určitý druh zabarvení. každý typ OZ hraje jinak a každý si tím pádem do tý muziky přimyslí něco navíc...proto mnoho lidí i předzsesilovače a korekce preferuje s tranzistorama, páč nazanášejí do zvuku zabarvení. Když už, je potřeba používat kvalitní OZ, ne nějaký NJM4556, M5218L atd.
:drinking:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od libor » ned 08. zář 2013 19:37:29

Ty taky všechno vyhodíš... příště než něco elektronickýho vyhodíš, raději mi napiš :yes: třeba ti za to dám i nějaký to :drinking: na sraze :yes:

Jinak zkušenosti s operáky OPA apod nemám, ale to co píšeš, že každej operák nějak przní zvuk, jsem už několikrát slyšel. A taky nemám důvěru k operákům, které obsluhují oba kanály zároveň... si představ, že špičkové zesilovače se staví jako monobloky i s vlastním napájením (byť třeba v jedné škatuli) a pak si na vstup dáš nějakej takovej dvoukanálovej operák :dash:

Ono to asi v Petrově případě a s jeho technikou bude vyhovovat bez problémů (neříkám že v mém případě by to bylo teď jiný) ale když už něco dělat (nebo pořizovat) tak proč ne lépe... (třeba s těmi tranzistory).

Každopádně jsem z toho všeho teď doma nějakej nešťastnej. Dříve mi stačilo CMko s nějakým obyč. zesákem a tesláckýma dvoupásmama. Jenže pak přišel Revox :dash: a Mirek se svým hifi :dash: a já teď furt lovím kilohercy a decibely a furt to stojí za prd. Dobře mi to hraje akorát na sluchátka.

Asi si postavím DPAčko, 222 nebo 223 (prosím neplést s AZS :lol: ). A pak nějaký ty bedny... rád bych někdy slyšel ty tvoje nové sloupky třeba...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od libor » ned 08. zář 2013 19:45:05

Právě koukám, že OPA134 je jednokanál a OPA2134 dvoukanál, Petr tam má tuším ty jednokanály...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 08. zář 2013 19:49:55

Já stavěl B73 s operákama. :) A udělal jsem to záměrně, páč se mi zvuk OPA2134 líbí. Obrázek A rozhodně nemám pocit, že bych to líp udělal s tranzistorama...někdy je potřeba zahodit předsudky. Fakt existují OZ, které hrají skvěle. A když si vezmeš takový Actidamp ke gramofonu...ten taky obsahuje OZ a jsou to jen 5534..a je vychválen až do nebe. :) Máš pravdu s těma dvojitýma OZ při použití jako dvojkanál. Ten přeslech tam je. Já ty dvojitý OZ využíval třeba tak, že u snímacího zesilovače jsem zesílení rozdělil na dva stupně...a takhle využil dvojitý OZ. Nebo u korekcí využívám první jako impedanční převodník a druhý pak jako samotný korektor. Rozhodně ale ne tak, že bych jeden OZ použil pro dva kanály...pro dvě funkce ano, ale pro dva kanály ne.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. zář 2013 0:20:23

TheLastUnicorn píše:Já stavěl B73 s operákama. :) A udělal jsem to záměrně, páč se mi zvuk OPA2134 líbí. Obrázek A rozhodně nemám pocit, že bych to líp udělal s tranzistorama...někdy je potřeba zahodit předsudky. Fakt existují OZ, které hrají skvěle. A když si vezmeš takový Actidamp ke gramofonu...ten taky obsahuje OZ a jsou to jen 5534..a je vychválen až do nebe. :) Máš pravdu s těma dvojitýma OZ při použití jako dvojkanál. Ten přeslech tam je. Já ty dvojitý OZ využíval třeba tak, že u snímacího zesilovače jsem zesílení rozdělil na dva stupně...a takhle využil dvojitý OZ. Nebo u korekcí využívám první jako impedanční převodník a druhý pak jako samotný korektor. Rozhodně ale ne tak, že bych jeden OZ použil pro dva kanály...pro dvě funkce ano, ale pro dva kanály ne.
Souhlas - já v tom ´korektoru mám taky singl OPAMPy ... kdyby to bylo z tranzistorů, tak by to bylo jako gramofon veliké ... :good:
Jsou tam OPA134PA - viz BAXI a jestli ten rejpal z Hranic řekne, že to šumí, tak uvidí :tytyty:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od libor » pon 09. zář 2013 5:45:27

ok ok ok :mir: :mir: :mir:

Jinak krabice, kvůli které to všechno vzniklo, už je pasé. Momentální cena je 848,- což je pro mně nepochopitelný... :fool3:

btw: a jak jsi na tom s brumem? :lol:

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od mirek » pon 09. zář 2013 6:07:18

Tak toho jsem se obával, už jsou tady-trpaslíci. Ty potvory všude vlezou a pak to tam šumí a brumí......
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zajímavosti z Aukra, Ebay, inzerce...

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 09. zář 2013 8:08:31

Tam, kde se pracuje se signálem na linkový úrovni, s impedancí menší, než 50kOhm a nekecají nám tam zemní smyčky (který se obvykle stejně projevují jen u výkonových zařízení, kde už je podstatný úbytek na napájecích drátech), tak tam by snad nic brumět nemělo...nebo jo?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“