Nahrávky...?

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávky...?

Příspěvek od Petr.116 » sob 07. bře 2015 0:19:24

ransom píše:Sál Josefa Čapka v Hronově je akusticky velmi dobrý a dá se nazvučit skvěle. Kdyby zvukař chtěl a uměl. A nehnal všecko skrz kompresor nadoraz.
Jeden z nejlepších koncertů co jsem kdy slyšel, byl v českoskalické Sokolovně. Což je sál horší než bunkr nebo tělocvična. Šestihlasý vokál s bytelným hudebním základem jsem tam slyšel nazvučený jak v obýváku z CD.
Zatím co vzpomínám, tak nejlepší byli Queeni v Budapešti - Népstadion http://en.wikipedia.org/wiki/Ferenc_Pusk%C3%A1s_Stadium
Špičkově ozvučeno. A jako koncert to mělo i historický podtext ... v roce 1986. Byla to jejich největší (Magic tour) tour, a zároveň poslední. O rok později FM našli AIDS a kapela s ohledm na něj skončila s koncerty.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: Nahrávky...?

Příspěvek od Dalibor » pon 09. bře 2015 7:28:05

Myslím, že http://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb ... litu-hudby má k tomu taky co říct.
.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávky...?

Příspěvek od Petr.116 » pon 09. bře 2015 10:59:04

No tohle je známý článek, ale není od věci ho připomenout pro ty mladé, případně ty, co jim tento problém moc (nebo nic) neříká. Je to tak.
O to víc si člověk vychutná muziku, kde se tyhle "úpravy" nekonaly a proto často sháníme i s jistou mírou riskování raději originály z eBay apod., než kupovat
dnes remasterované staré tituly. Takhle jsem já nasranej na Jandu a nově dokurvenou Želvu ...
Holt ne každej umí jako Bob Ludwig ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“