Legato Link Conversion

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Petr.116 » čtv 10. črc 2014 22:26:46

Pokud jde o pochvalná slova k fóru - díky za pochvalu - snažíme se (všichni). :good:

Pokud jde o LLC: samozřejmě jako u všeho, pokud jde o práci s audiem, je na konci řetězce člověk. Když pominu hluché nebo (třeba i zdravotně) neschopné vnímat dostatečně selektivně detaily, tak si myslím, že posluchači jsou v zásadě v těchto kategoriích:

a) posluchači, kteří preferují přirozený zvuk bez příkras, filtrů, šidítek a udělátek. Na zesilovači mají při běžné hlasitosti korektory na středu nebo úplně bypasované ... Tito posluchači většinou vyhledávají i kvalitní zdroj nahrávky a neskutečně klejí, když nějaký zvukový "mistr" totálně domrší kdysi krásnou hudební kompozici a nazve to remasteringem :scare: (často jde o přeprasení ...)

b) posluchači, kteří mají rádi zvuk určitého charakteru - někdo si třeba libuje ve zvednutých basech, jiný dokonce zdůrazní oba okraje akustického pásma, jen když to basuje a cinká. Ty nějaký remastering obvykle nevzrušuje ...

c) pak je podivná skupina lidí, kteří slyší to, co vidí nebo o tom čtou či slyší od známých (a často o tom nepřemýšlejí). Mezi ty patří hájendisti (čím nesmyslně dražší, tím přece to MUSÍ být dokonalejší) a lidé, kteří když se dočtou o nějakém novém technologickém udělátku, tak si ho musí pořídit taky. A pak věří, že mají to nejlepší. A podle zákonů psychoakustiky tu kvalitu často i slyší.
Když mluvím o úrovni ceny, nemyslím "běžně drahé" zařízení poctivé kvality od renomovaného výrobce, ale produkty 10x nebo i 100x cenově přestřelené, než je standard.

Je to opravdu každého věc, co chce slyšet a co považuje za "příjemné". Já ale za sebe mám rád techniku přirozenou, která se co nejvíce blíží původnímu dobře vyrobenému originálu. Navíc jsem přesvědčen, že obnovování něčeho, co už není (bylo odříznuto či potlačeno), je voodoo a technická kravina a jako taková mne nikterak neoslovuje. Prostě marketing.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Seiko » pát 11. črc 2014 9:09:23

Lad2000 píše: Osobně si myslím, že celý humbuk kolem zahořování komponentů je spíše o zvyknutí si na nový projev nového stroje, ucho se přizpůsobí a zahoření je hotovo :)
Skoro by to mohla být přesná definice :) Osobně bych nějaký smysl "zahoření" viděl u věcí, které v akustickém řetězci kmitají - jehla přenosky, respektive její uložení (tam se říká, že je potřeba odehrát cca 30 hodin, pak už je poddajnost správná), zda to má smysl i u reprobeden (závěsy reproduktorů), to se mi už posuzuje hůře. Obvykle člověk nemá k dispozici přenosku novou "nezahořenou" a současně stejný typ již "zahořené" pro porovnání. U beden rozměru almary je společný výskyt "zahořených" a "nezahořených" ještě řidší. :dash: A psychoakustika dělá divy! :hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Seiko » stř 06. srp 2014 18:30:40

Seiko píše: Co se týče Legato Link - na svojem přehrávači SACD/CD si ho zapnout můžu, zkusil jsem to párkrát a hned vypnul. Nevylučuji, že se to někomu může líbit, mne to neoslovilo. :cool:
Sypu si popel na hlavu a vyvracím vlastní názor. :dash: Koupil jsem si poslední album Suzanne Vega "Takes From the Realm of the Queen of Pentacles" nejdříve na CD, a protože se mi líbilo, tak i na LP. Dal jsem si srovnávací poslech, kdy na gramofonu i v CD přehrávači hrály synchronně písničky, a jen jsem si přepínal zdroj zvuku. Z CD se mi zdál zvuk trochu "matný", z LP příjemný a živý. Pak jsem na CD zapnul Legato Link - a nebyl jsem schopen poznat rozdíl mezi CD a LP. Začínám mít podezření, že Legato Link dělá se zvukem přesně to, co udělá zodpovědný mastering na LP. Přiznám se, že jsem tím velice překvapený, jak jsem byl k Legato Link skeptický, tak si pustím více titulů, co mám dvojmo na CD/LP, zda se zjištěná skutečnost potvrdí. Holt, vyvrátit vlastní názor... Ale co s tím mám dělat, když mi to tvrdí moje slechy :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

monte22
Příspěvky: 87
Registrován: stř 07. kvě 2014 10:18:22

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od monte22 » stř 06. srp 2014 19:46:13

Seiko :yes: pincka provozuji mnoho let a vždy to tak bylo. V prospektech bylo vše popsáno, nazývají Legato speciální obvod, který z digitálu vytváří analogový zvuk. U prvních přístrojů šel vypnout a znova zapnout. Co mám dnes, tam je zapnutý neustále, chybí čudl ...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Petr.116 » stř 06. srp 2014 19:50:07

Seiko píše:
Seiko píše: Co se týče Legato Link - na svojem přehrávači SACD/CD si ho zapnout můžu, zkusil jsem to párkrát a hned vypnul. Nevylučuji, že se to někomu může líbit, mne to neoslovilo. :cool:
Sypu si popel na hlavu a vyvracím vlastní názor. :dash: Koupil jsem si poslední album Suzanne Vega "Takes From the Realm of the Queen of Pentacles" nejdříve na CD, a protože se mi líbilo, tak i na LP. Dal jsem si srovnávací poslech, kdy na gramofonu i v CD přehrávači hrály synchronně písničky, a jen jsem si přepínal zdroj zvuku. Z CD se mi zdál zvuk trochu "matný", z LP příjemný a živý. Pak jsem na CD zapnul Legato Link - a nebyl jsem schopen poznat rozdíl mezi CD a LP. Začínám mít podezření, že Legato Link dělá se zvukem přesně to, co udělá zodpovědný mastering na LP. Přiznám se, že jsem tím velice překvapený, jak jsem byl k Legato Link skeptický, tak si pustím více titulů, co mám dvojmo na CD/LP, zda se zjištěná skutečnost potvrdí. Holt, vyvrátit vlastní názor... Ale co s tím mám dělat, když mi to tvrdí moje slechy :music:
A co udělat poslechový test na srazu v 10/22014, aby slechů bylo víc ? :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Seiko » stř 06. srp 2014 20:13:36

Petr.116 píše: A co udělat poslechový test na srazu v 10/22014, aby slechů bylo víc ? :music:
Člověče, dívaje se na datum, který jsi uvedl, nevím, jestli dožiju :nuda: Ale letos v říjnu to vidím reálně :playboy:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Seiko » stř 06. srp 2014 20:16:49

monte22 píše:Seiko :yes: pincka provozuji mnoho let a vždy to tak bylo. V prospektech bylo vše popsáno, nazývají Legato speciální obvod, který z digitálu vytváří analogový zvuk. U prvních přístrojů šel vypnout a znova zapnout. Co mám dnes, tam je zapnutý neustále, chybí čudl ...
Mám obavu, že vědí, proč to tak je... :music:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Seiko » stř 06. srp 2014 21:06:09

S499.1023 píše:Kua jen abychom nezjistili poslechem pozitivní vliv pozlacených pojistek na zvuk:-). LLC si prostě do signálu dovymyslí vyšší harmonické, tak to asi bude líbivější.
Igore, až do dneška jsem si myslel to, co jsi napsal. :yes:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Petr.116 » stř 06. srp 2014 21:20:40

Seiko píše:
Petr.116 píše: A co udělat poslechový test na srazu v 10/22014, aby slechů bylo víc ? :music:
Člověče, dívaje se na datum, který jsi uvedl, nevím, jestli dožiju :nuda: Ale letos v říjnu to vidím reálně :playboy:
Samozřejmě 10/2014 ... já vždycky přijdu z aktuálně pobíhající práce večer taková mrtvola, že se divím, že jsem to nenapsal hůř ...
Doma mám spousta rozdělaného bastlení, a ne a ne to dodělat. Jsem tak utahanej, že jsem přehlídl i prošlou technickou na autě a včera mi to na Karláku spočítali pomahači a chrániči :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Legato Link Conversion

Příspěvek od Seiko » stř 06. srp 2014 21:31:05

Petr.116 píše: Samozřejmě 10/2014 ... já vždycky přijdu z aktuálně pobíhající práce večer taková mrtvola, že se divím, že jsem to nenapsal hůř ...
Doma mám spousta rozdělaného bastlení, a ne a ne to dodělat. Jsem tak utahanej, že jsem přehlídl i prošlou technickou na autě, a včera mi to na Karláku spočítali pomahači a chrániči.
Lumpové jedni! Ke slušnému člověku se neumějí chovat slušně! :dash: O jejich práci "rád", tedy nerad, na srazu popovídám. Jejich nechuť k práci mne už stála přes půl milionu Kč :bomba:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“