Zvuková karta

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Zvuková karta

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 28. úno 2014 13:05:20

V půlce týdne jsem si nedopatřením popravil vstupy u zvukový karty Soundblaster X-FI HD THX Pro. Tak jsem si rovnou objednal druhou...myslel jsem si, že tu samou...jenom prohodím konektroy a frčím dál. Bohužel to, co mi přišlo nemělo v suffixu THX, ale SBX... v čem je problém? Tahle zvukovka mi už pod XP nejede, i když se tváří stejně, jako ta předchozí. Typ je stejný - SB1240. Ovladače nefungují korektně, nové ( i když pro Win XP) fungují stejně na hovno...vstupy mi prostě na mixeru nepovolí. Jsem nasranej, mám už těch vypíčených počítačů a celý IT techniky akorát tak po krk a nejradši bych něčím praštil o zem. Pokud to nerozchodím, tak na srazu rozhodně žádné měření nečekejte, nebude totiž čím měřit...
Seru na všechno!

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Petr.116 » pát 28. úno 2014 17:13:09

TheLastUnicorn píše:V půlce týdne jsem si nedopatřením popravil vstupy u zvukový karty Soundblaster X-FI HD THX Pro. Tak jsem si rovnou objednal druhou...myslel jsem si, že tu samou...jenom prohodím konektroy a frčím dál. Bohužel to, co mi přišlo nemělo v suffixu THX, ale SBX... v čem je problém? Tahle zvukovka mi už pod XP nejede, i když se tváří stejně, jako ta předchozí. Typ je stejný - SB1240. Ovladače nefungují korektně, nové ( i když pro Win XP) fungují stejně na hovno...vstupy mi prostě na mixeru nepovolí. Jsem nasranej, mám už těch vypíčených počítačů a celý IT techniky akorát tak po krk a nejradši bych něčím praštil o zem. Pokud to nerozchodím, tak na srazu rozhodně žádné měření nečekejte, nebude totiž čím měřit...
Seru na všechno!
Ahoj, v klidu Majo - nějak to pořešíme ...

BTW: ony ty XP stojí stejně za prd a od 8.4.2014 na ně oficiálně sere i Microsoft, takže kdo rozumně nepřejde na Windows 7 (proboha jen ne Windows 8 ...), čekají ho pod XP jen průsery. Nebudou fungovat aktualizace těch jejich děr v systému a hackeři a další sráči budou mít ulehčenou práci.

Takže zcela vážně doporučuju vrazit prachy do legalizační verze Windows 7 ... je to stabilní systém, jaký tu už dlouho nebyl ... a ta cena sice úplně slušná není ...
http://operacni-systemy.heureka.cz/oem- ... 0018/#!o=2 ..., ale co naděláme, že ? :scare:

Jestli chceš, koupím a pošlu Ti je za můj nákup ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Zvuková karta

Příspěvek od kemo87 » úte 11. bře 2014 21:56:18

Je tu jedna krkolomná možnost. Před Vánoci jsem si taky koupil X-FI HD, ale nevim jak poznat jaká verze to je. Pokud by to byla ta THX tak jí klidně můžem vyměnit. Jedinej problém by pak mohl nastat když by to jeden z nás chtěl reklamovat.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Petr.116 » stř 26. bře 2014 10:06:15

TheLastUnicorn píše:... vstupy u zvukový karty Soundblaster X-FI HD THX Pro. ... ale SBX... v čem je problém? Tahle zvukovka mi už pod XP nejede, i když se tváří stejně, jako ta předchozí. Typ je stejný - SB1240. Ovladače nefungují korektně, nové ( i když pro Win XP) fungují stejně na hovno...vstupy mi prostě na mixeru nepovolí. ...
Koukal jsem na CREATIVE server a cosi tu píšou :

a) podle tohoto http://support.creative.com/kb/ShowArti ... ?sid=87127 se zdá, že mixerové vstupy u HD USB modelu by měly jet ...

b) takže bych zkusil tenhle únorovej ovladač : http://support.creative.com/Downloads/s ... 2_0021.exe

Co jsem v IT světě, Creative labs měli vždycky v driverech bordel, člověk musel projet všechny jejich servery po světě, někde to bylo, někde ne ... proto je nemám rád ... kvůli té podpoře.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Zvuková karta

Příspěvek od kemo87 » stř 26. bře 2014 10:56:17

Co vím, tak jak an Creativy tak na Xonarky se právě z těhle dlůvodů vyvýjeli komunitní ovladače. Uživateli jsou hodnocené mnohem lépe než ofiko a mnohdy údajně došlo i k opravě bugů z ofiko ovladačů. Osobně s tím ale nemám zkušenost.

http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Petr.116 » stř 26. bře 2014 11:29:09

Petr.116 píše:
TheLastUnicorn píše:... vstupy u zvukový karty Soundblaster X-FI HD THX Pro. ... ale SBX... v čem je problém? Tahle zvukovka mi už pod XP nejede, i když se tváří stejně, jako ta předchozí. Typ je stejný - SB1240. Ovladače nefungují korektně, nové ( i když pro Win XP) fungují stejně na hovno...vstupy mi prostě na mixeru nepovolí. ...
Koukal jsem na CREATIVE server a cosi tu píšou :

a) podle tohoto http://support.creative.com/kb/ShowArti ... ?sid=87127 se zdá, že mixerové vstupy u HD USB modelu by měly jet ...

b) takže bych zkusil tenhle únorovej ovladač : http://support.creative.com/Downloads/s ... 2_0021.exe

Co jsem v IT světě, Creative labs měli vždycky v driverech bordel, člověk musel projet všechny jejich servery po světě, někde to bylo, někde ne ... proto je nemám rád ... kvůli té podpoře.
Sice tu mám do neděle fofr s daněma ... ale nedalo mi to a stáhl jsem ten únorovej ovladač ... Po rozbalení jsem mj. našel v sekci manual dva manuály:
jeden pro THX, druhej pro SBX. Z toho plyne toto: ovladače by měly fungovat pro obě verze. Asi to bude chtít vypucovat Wokna od starejch driverů a nainstalovat to pořádně ...

Ty dva manuály jsem Ti nahrál sem k nám :

Majo/SB1240_man.zip Schválně si je porovnej ...

Ale protože jsou to .CHM soubory (kompilovaná nápověda), neotvírej ten ZIP rovnou z WEBu, ale ulož si to lokálně a po rozbalení je to OK. :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Zvuková karta

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 26. bře 2014 17:54:48

Petře, zkoušel jsem tu SBX nainstalovat i na úplně čistej WIN XP...nefungovalo to ani tak. Ona hrát hraje, ale vstupy nejedou. Jinak tedy nejsou absolutně stejný...už při změření frekvenční charakteristiky loopbackem přes ARTA. Stará THX začínala od 12kHz pozvolna padat, na 20kHz byl útlum už kolem -6dB. SBX se stejným nastavení je rovná, jak když střelí. Nemusím kalibrovat...
A taky píšou, že má možnost swapování výstupních OPAMP (nevím, jaká je skutečnost, neotevíral jsem jí, ale THX tu možnost nemá)...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Petr.116 » stř 26. bře 2014 18:56:52

TheLastUnicorn píše:Petře, zkoušel jsem tu SBX nainstalovat i na úplně čistej WIN XP...nefungovalo to ani tak. Ona hrát hraje, ale vstupy nejedou. Jinak tedy nejsou absolutně stejný...už při změření frekvenční charakteristiky loopbackem přes ARTA. Stará THX začínala od 12kHz pozvolna padat, na 20kHz byl útlum už kolem -6dB. SBX se stejným nastavení je rovná, jak když střelí. Nemusím kalibrovat...
A taky píšou, že má možnost swapování výstupních OPAMP (nevím, jaká je skutečnost, neotevíral jsem jí, ale THX tu možnost nemá)...
A zkoušel jsi tenhle poslední ovladač z února 2014 (viz link výše) ? Tam píšou, že by měl jet mixer ... Ten bych nahrál do čistých XP ... no uvidíme, co nám odpovědí z Creative Labs ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Petr.116 » stř 26. bře 2014 19:11:40

Jinak se ta ojebávka od Creative labs jeví jako "vyřešení" licenčního průseru : http://www.techpowerup.com/185395/creat ... tudio.html
... cituji " ... THX is an audio certification/standard and it was founded by George Lucas at LucasFilms LTD, LLC.

After George sold that part of the business to Didney World, Creative most likely came across a few hurdles that couldnt be jumped when it came to licensing as THX is a division of LucasFillms and hense the removal of THX logo and any references to it. ..."

Zajímavé - co ? Ale kvůli tomu to ještě nemuseli podělat ... dát pryč logo je něco jiného ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Zvuková karta

Příspěvek od kemo87 » stř 26. bře 2014 20:10:06

Jak už jsem psal tady na fóru, tak není problém abych na sraz vzal svojí THX pokud se to nepovede. Mariane, mám to chápat tak, že u SBX jdou měnit operáky? To je dost zajímavý, a šlo by to pak různě ladit ne? Tu rovnou charakteristiku to má na vstupu?

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“