Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 10. pro 2013 16:36:26

Zdravím všechny po lehké pauze ... konec týdne byl ve znamení stávkujícího přetíženého organismu - žaludek, záda a celková slabost.
... a aby toho nebylo málo, tak mne k tomu ještě začal zlobit počítač. Můj organismus a PC na tom byly dost podobně ... pouze to PC bylo mladší :hahahihi: Oba v téměř nepřetržitém provozu bez přiměřeného odpočinku ... to sice na rozdíl od lidí tolik nevadí IT technologiím (těm to spíše vyhovuje), ale jednoho dne stejně něco skončí ... že :brek:

Počítač jsem na rychlo přes víkend postavil nový, u mne to tak jednoduché není ... i když by si člověk tu a tam nějakou součístku taky vyměnil, že ? :dash: Naštěstí zálohy všeho byly a nespadlo to skokem, tak je to pouze o spoustě práce s postupně instalovanými desítkami programů ... napřed ty klíčové a pak ty další ...

Odměnou je mi moderní rychlá sestava (MB Gigabyte GA-Z77-D3H, CPU Intel Core i5-3330 3 GHz 6 MB cache, 8 GB MEM Kingston HyperX 1600 MHz, serverové disky WD RE-4 stavěné pro provoz 24/7, zdroj Seasonic M12II-620). Celé to běží na Windows 7 64bit ...

Tak snad zase bude nějakých 5-6 let klídek :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od libor » úte 10. pro 2013 17:53:15

Možná kdybys vzal PC sebou, když se ajťák válel u moře ve Francii, tak by si taky odpočinulo, a nepadlo by teď vysílením :lol: Nicméně jsem skeptik s těmi W7 64bit. Mě pod tím nic nejelo a rychle jsem se vracel k 32 bit...

Taky mě to čeká. Chtěl jsem měnit desku, ale udělám asi upgrade jako ty...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 10. pro 2013 18:14:00

libor píše:Možná kdybys vzal PC sebou, když se ajťák válel u moře ve Francii, tak by si taky odpočinulo, a nepadlo by teď vysílením :lol: Nicméně jsem skeptik s těmi W7 64bit. Mě pod tím nic nejelo a rychle jsem se vracel k 32 bit...

Taky mě to čeká. Chtěl jsem měnit desku, ale udělám asi upgrade jako ty...
Těch 64 bit se neboj - většina aplikací už dnes pod 64bit jede a nebo se standardně instalují jako 32 bit, kde je zpětná kompatibilita. V tom se mýlíš. Dokonce i Photoshop CS5 si nainstaloval obě verze a jde pustit, co je třeba. S tím, že 64 bit je v praxi výrazně rychlejší (dle aplikace a její práce s pamětí). Přece by ses nedegradoval na použití paměti do cca 3,25 GB ? Navíc 64bit s pamětí pracuje daleko líp ...
Budeš-li chtít, dej vědět a udělám Ti špičková stroj (mám teď vyladěnou novou konfiguraci spolehlivých komponent, která jede jako brus u několika zákazníků) :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od libor » úte 10. pro 2013 18:30:35

Bohužel používám softwéry, které mi s 64bit nechodily :-( Jsou to různé atypy, pro ovládání gravírky, plotterů, SDR přijmačů apod... Taky mě to mrzí.

A nebo tu reklamku zavřít, tím by se vyřešilo 80% těchhle problémů. Stejně mě to víc sere než vydělá...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 10. pro 2013 18:34:28

libor píše:Bohužel používám softwéry, které mi s 64bit nechodily :-( Jsou to různé atypy, pro ovládání gravírky, plotterů, SDR přijmačů apod... Taky mě to mrzí.
Dnes už je situace dost jiná a navíc to jde obvykle řešit ... V nejhorším případě pomocí MS Virtual XP Mode pouze pro "zlobivou" aplikaci ... já takhle skoro 1 rok používal Profibanku, než těm blbům z KB došlo, že by mohli updatovat instalační SW.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 10. pro 2013 19:38:36

S499.1023 píše:Nějaký počítače...
Já mám zdechlý tři kolomotývy, to je snad schválnost přírody...
Flek, Re, tutti, boty, kalhoty ... vyhráls :hahahihi: :mir: Ale já si z toho nedělám sr.andu, ale je to pech ... :brek:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Standoch
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. srp 2013 19:32:13

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od Standoch » stř 11. pro 2013 15:02:14

Tak to ti Petře věřím že to bylo na prd.
Já teď prodělal společně s prckama dětský neštovice.Holt jsem je jako malej nedostal tak jsem si je ted užil v plný parádě.
Naštěstí jsem asi ještě dítě protože mi trvaly přesně týden což je u dospělého vyjímka protože to většinou trvá 3-4 týdny.
Do toho zánět rohovky v pravým oku.No hnus někdy se to sejde pěkně dohromady.
A navíc se mi odmlčela CM130 nic hroznýho jen řemínek předloha-setrvák.
Už to jede v plný parádě a tady bych ti chtěl Petře poděkovat za tip na tu firmu Hennlich.Byl ksem si tam osobně pro ty shodující O kroužky.
Sídlejí v Litoměřicích a to já mám z Lovosic vlastně za barákem.

Takže ted mě napadlo že kdyby někdo chtěl až bude sraz tak bych mohl nějaké ty O kroužky dovalit nemusel by tak platit poštovné při objednávání z netu.
Magneťák jede parádně nemá to chybu :)

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od libor » stř 11. pro 2013 15:18:31

A má i příposlech, viď :lol: :lol:

Jinak mě zklátila jakási zlá angína nebo co, od pátku jsem doma, včera jsem odhodlaně vyrazil do práce a to jsem neměl dělat... dnes zase teploty, všechno bolí, prostě naprd. Nejhorší je, že není ani nálada poslouchat nebo bastlit... :brek:

Standoch
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. srp 2013 19:32:13

Re: Když se něco se.re, tak obvykle ve špatnou dobu ...

Příspěvek od Standoch » stř 11. pro 2013 19:37:58

libor píše:A má i příposlech, viď :lol: :lol:

Jinak mě zklátila jakási zlá angína nebo co, od pátku jsem doma, včera jsem odhodlaně vyrazil do práce a to jsem neměl dělat... dnes zase teploty, všechno bolí, prostě naprd. Nejhorší je, že není ani nálada poslouchat nebo bastlit... :brek:
Ta moje nemá příposlech je to speciální verze :good: :lol: :lol: :lol:

Jo jo angína je svině to nemá cenu přecházet a ani to nejde ta se musí vyantibiotikovat :yes:
Nějaký nachlazení vyženeš paralenem,ale angínu ne s tím si nezahrávej.V dnešní době je sice mít neschopenku na prd ale co se dá dělat.Já marodím poprvé co je to s tou neschopenkou zavedený.
Kdybych měl aspoň dovolenou tak si jí vezmu ale zbývá mi tuším půl dne :dash:

Tak to vylež ať jsi fit. :good: :good2:

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“