Libor-audiotechnika aktuality :-)

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od libor » sob 05. dub 2014 9:45:45

Dnešní úlovky (pokud to někoho zajímá):

Pamatujete na parádní JVC kazeťáček, ze kterého se dal vyloupnout walkman? Nevzpomene si někdo, co to tehdy stálo? Kdysi jsem to viděl v Tuzexu. je to pěkné, mechanicky a technicky zajímavě řešené (např, připojení beden, baterky, vyndávací walkman, který má mimochodem všechny možné funkce, vč. nahrávání, počitadla, vyhledávače písniček, dolby B, přepínaní cro2-metal atd). Koukal jsem na ceny na ebay a má radost je ještě větší :hahahihi: Akorát je neskutečně špinavý, takže budu rozebírat a čistit...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A taky jsem ještě dostal sluchátka "S2" ve stavu nových, vypadají že je nidko snad ani nepoužíval...

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od Petr.116 » sob 05. dub 2014 10:09:38

libor píše:...A taky jsem ještě dostal sluchátka "S2" ve stavu nových, vypadají že je nidko snad ani nepoužíval...
Jo - ty hrály na svoji dobu dobře ... taky jsem je měl !
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od libor » sob 05. dub 2014 11:06:47

S499.1023 píše:JVC PC-1 (myslím, že se to tak jmenovalo) stálo rovných 15.000,- Kčs. Pracoval jsem tenkrát zrovna v elektře, když to přišlo. Neprodal se ani kus, po roce to zlevnili o 50 % na 7.500,- a ještě ten samý den to bylo pryč. Neprodávalo se to v Tuzexu ale v normální elektře.
Petr.116: Tak už začínám chápat, proč se Ti nelíbil zvuk Made in Japan - máme evidentně zcela odlišné uši. Sluchátka S2 z Kovopodniku města Brno jsem totiž odjakživa považoval za neposlouchatelný krám (na rozdíl od ARF 300/310).
Dík za infio, je to typ PC-100, pamatováka máš. A je to fakt zajímavý a precizně provedený strojek (třeba připojování bedýnek přes kontakty na bocích, kablík vytahuješ jedině když je chceš mít od přístroje oddělané apod).

S2 jsem používal zamlada, ty sluchátka dokážou udělat neuvěřitelný akustický tlak bez zkreslení. Taky jsou pěkně těžké a potí se v nich hlava :hahahihi: Kvalitu zvuku neposuzuji, není to žádný hajend, ARF310 mám taky a taky z nich ale na prdel nepadám. Obyčejné Shurky za 2500,- co používám jsou zvukem i pohodlím o kilometry dál...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od Petr.116 » sob 05. dub 2014 11:30:45

S499.1023 píše:JVC PC-1 (myslím, že se to tak jmenovalo) stálo rovných 15.000,- Kčs. Pracoval jsem tenkrát zrovna v elektře, když to přišlo. Neprodal se ani kus, po roce to zlevnili o 50 % na 7.500,- a ještě ten samý den to bylo pryč. Neprodávalo se to v Tuzexu ale v normální elektře.
Petr.116: Tak už začínám chápat, proč se Ti nelíbil zvuk Made in Japan - máme evidentně zcela odlišné uši. Sluchátka S2 z Kovopodniku města Brno jsem totiž odjakživa považoval za neposlouchatelný krám (na rozdíl od ARF 300/310).
No nezapomeň, že tenkrát jsme nikdo neměl moc srovnání - dnes už bych je taky nebral ... pokud si pamatuju, byly mj. dost těžké ...

BTW: Made in Japan ... jak se to vypralo v Okki Nokki ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od libor » pát 18. dub 2014 19:43:19

Tak jsem zase dovezl kufr krámů (namátkou B90 (!!!zas!!!), tapedeck Aiwa, Didaktik Gama a spoustu dalších krámů, ale dovezl jsem i jeden hodně zajímavý kazeťák, ke kterému bych rád získal nějaké podrobnější informace - třeba jste to někde viděli nebo měli apod...

Jmenuje se to Combomaster 2, jiné označení to nemá. Takže by člověk řekl, nějaký noname... ale na to je to zas příliš dobře zpracované. Namátkou - motoricky podporovaná mechanika, dolby B, přepínání normal/cro2/metal, vyhledávač na 3 písničky, možnost automatické i ruční regulace zíznamu, dva parádní VUmetry, dále velmi citlivý tuner s podsvětlenou stupnicí, při ladění tuneru lze tlačítkem přepnout VUmetry tak, že levý ukazuje sílu signálu a pravý napětí baterií, má to vstup na napájení z autobaterie, má to vstup aux i vstup phono pro MM přenosku, má to vstupy na dva mikrofony s dálkovám ovládáním pomocí 2,5mm jacku, má to vzadu prostor pro baterie i prostor pro síťovou šňůru... uvnitř je to velice precizně provedené, kabelové propoje s konektory, velký hliníkový chladič konců, konce made in japan atd... prostě na noname je to hodně dobré. Hraje to velmi slušně, má to sice plastové bedýnky, ale poctivé dvoupásmo a poctivě vycpané takovým bílým vatelínem nebo čím... Znáte nebo tušíte někdo, co to je za kazeťák nebo odkud se dovážel apod? Hodně by mě to zajímalo.... Na zadku to má napsáno Made in R.O.C. Díky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od libor » sob 19. dub 2014 13:16:06

S499.1023 píše:Fakt málo informací na webu. Našel jsem akorát, že je to Tajwanec značky TEC a že je dost chválen.
Díky. Náhodou si nevzpomínáš, jestli se to u nás neprodávalo v 80tých... asi ne, že.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od libor » úte 03. čer 2014 15:50:29

Copak nám to používají GZ Loděnice ve výstupní kontrole za gramofony? :-)
lodenice.JPG
http://www.gzvinyl.com/Manufacturing/Pr ... ty-control

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 03. čer 2014 18:00:50

To potvrzuje, že s Revoxem může dělat i úplný pako....když tam vidím ženskou (i když nic proti, možná to s gramofonem umí líp, než já)... :hahahihi:

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od kemo87 » úte 03. čer 2014 18:50:00

Souhlas Igore. Taky mám raději klasickou konstrukci i když to dejme tomu má svý nevýhody.

Mimochodem co to maj proboha za sluchátka. Ty jsou teda super hnusný.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libor-audiotechnika aktuality :-)

Příspěvek od Petr.116 » úte 03. čer 2014 22:29:24

TheLastUnicorn píše:To potvrzuje, že s Revoxem může dělat i úplný pako....když tam vidím ženskou (i když nic proti, možná to s gramofonem umí líp, než já)... :hahahihi:
Zas na druhou stranu z toho plyne, že když u Revoxu poučíš rodinné příslušníky, jak setřít desku karbon kartáčkem a že na ni nemají šahat rukama od nádobí ... atd. tak máš školení rychle OK a celkem klid, že nic neposerou.

Zkus si představit, žes odjel na tejden pryč a ženská bude obsluhovat raménko SME ... :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“