Srazové dozvuky

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Dalibor » ned 24. lis 2013 19:04:15

Petr.116 píše:Ahoj kluci :hi:
taky máte ten pocit, že po tomto srazu jsme v nějaké spirále, ze které se dostaneme všichni jen tak, že postupně provedeme velký upgrade všeho, co máme doma ?
Laťka je vysoko :hahahihi: :music: :drinking:
Nemám tuto potřebu,
to, co mám doma mi pro mé potřeby a účely dostačuje.
Nehoním se za přesnou lokalizací činele a čtvrté flétny v druhé řadě symfonického orchestru, je určitě příjemné mít co nejčistější a nejkvalitnější poslech, ale u hudby vnímám nejprve výkony hudebníků a až pak zvukaře a další produkce. Možná mi to zůstalo z dob, kdy kolikrát nebyl lepší zdroj než několikrát překopírovaný záznam v lepším případě na klasický pásek, v tom horším na kazetě. :-)
Navíc vnímání kvality zvuku je docela individuální záležitost, podobně jako vnímání chutí piva, vína, v neposlední řadě i žen... :)

Takže se zájmem jsem si na srazu vyslechl různé gramofony a přenosky a zasvěcené diskuse o kvalitě (a v neposlední řadě i ceně) toho či onoho a přiznám se, že chvílemi jsem si připadal spíše jako na high-endovém srazu.

Místo nějakých zásadních upgradů mého reprodukčního řetězce si chci spíše dát pořádně dohromady ten stávající a především zbavit se přístrojů, které jen skladuji a nijak nevyužívám a nechat si jen ty, se kterými si aspoň jednou za čas skutečně pohraji a užiji si jich.

A na závěr se přiznám, že jsem měl trochu jinou představu o průběhu srazu, myslel jsem, že kapacity, jaké se tam sešly, třeba budou mít i nějaké povídání/přednášku/prezentaci, protože jak jsem tak kočoval od jedné skupinky ke druhé, tak byste rozhodně měli co říci. I třeba o té lokalizaci činele a čtvrté flétny v druhé řadě symfonického orchestru... :-) Ale dost možná jste si to už řekli na minulých srazech a teď už je to opravdu spíše jen volná zábava "tak jaksi dle vkusu každého soudruha, žejo" :-)

Dalibor.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Petr.116 » ned 24. lis 2013 19:32:51

Dalibor píše:
Petr.116 píše:Ahoj kluci :hi:
taky máte ten pocit, že po tomto srazu jsme v nějaké spirále, ze které se dostaneme všichni jen tak, že postupně provedeme velký upgrade všeho, co máme doma ?
Laťka je vysoko :hahahihi: :music: :drinking:
Nemám tuto potřebu,
to, co mám doma mi pro mé potřeby a účely dostačuje.
Nehoním se za přesnou lokalizací činele a čtvrté flétny v druhé řadě symfonického orchestru, je určitě příjemné mít co nejčistější a nejkvalitnější poslech, ale u hudby vnímám nejprve výkony hudebníků a až pak zvukaře a další produkce. Možná mi to zůstalo z dob, kdy kolikrát nebyl lepší zdroj než několikrát překopírovaný záznam v lepším případě na klasický pásek, v tom horším na kazetě. :-)
Navíc vnímání kvality zvuku je docela individuální záležitost, podobně jako vnímání chutí piva, vína, v neposlední řadě i žen... :)

Takže se zájmem jsem si na srazu vyslechl různé gramofony a přenosky a zasvěcené diskuse o kvalitě (a v neposlední řadě i ceně) toho či onoho a přiznám se, že chvílemi jsem si připadal spíše jako na high-endovém srazu.

Místo nějakých zásadních upgradů mého reprodukčního řetězce si chci spíše dát pořádně dohromady ten stávající a především zbavit se přístrojů, které jen skladuji a nijak nevyužívám a nechat si jen ty, se kterými si aspoň jednou za čas skutečně pohraji a užiji si jich.

A na závěr se přiznám, že jsem měl trochu jinou představu o průběhu srazu, myslel jsem, že kapacity, jaké se tam sešly, třeba budou mít i nějaké povídání/přednášku/prezentaci, protože jak jsem tak kočoval od jedné skupinky ke druhé, tak byste rozhodně měli co říci. I třeba o té lokalizaci činele a čtvrté flétny v druhé řadě symfonického orchestru... :-) Ale dost možná jste si to už řekli na minulých srazech a teď už je to opravdu spíše jen volná zábava "tak jaksi dle vkusu každého soudruha, žejo" :-)

Dalibor.
Ahoj :hi: , ono se všechno mění, je ale fakt, že my ledacos probereme i zde na fóru, a pak v tom relativně malém časové prostoru se spíše jen bavíme v tom pravém slova smyslu. Ten poslední sraz byl dost specifický tím, že jsme kromě slíbeného drobného servisu Vildovi na jeho B73 (hlavně TLU) měli v plánu si poslechnout zajímavé 2-pásmovky TLU a poslechnout si pár gramofonů - včetně mé DIY konstrukce. Že nás tak ohromí Seikova MC vložka Denon D-110 ve špičkovém Revoxu s tangenciálním raménkem, jsme netušili. Není se pak co divit, že to ovlivnilo večer ... a nejen ten. Asi sis všiml, jak to s námi zacvičilo a nastartovalo snahy kdekoho z nás si vylepšit svůj stávající hardware.

... proto jsem napsal i tento vstup, zda jsou i ostatní takto v dobrém slova smyslu rozhozeni ... Je fakt, že srazy jsou spontánní a nemají žádný program. Vždycky pak zjistíme, že byl príma a že by to chtělo víc času ...

Mně se sraz líbil moc ... a ani mi nevadí, co všechno se tím u mne teď spustilo :hahahihi: Naopak - člověk zjistí i zajímavé možné kombinace řetězců, které se dají ekonomicky pořídit nebo upravit ze stávajícího stavu. Viz třeba diskutovaný předzesilovač Cambridge Audio ... stojí málo a umí moc ... Samozřejmě není problém vymyslet i určitou formu "přednášky" někoho s následnou nebo i simultánní diskusí ostatních. Ale když to tak vezmeš, tak tyto mikro diskuse tam probíhají průběžně v hloučcích ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 26. lis 2013 12:18:25

No...především jsem zjistil, jakou přenosku mám koupit místo mojí stávající a již opotřebené OM10 - nebo spíš kerým směrem se ubírat. No a nebylo by odvěci si konečně dokončit signálový kabely z RG62. Jinak nic v řetězci měnit nebudu...GX-620 mi jako magnetofon postačuje, DCD-1500II jako CD player taky, Luxman L-410 taky...monacory dostanou lepší budky a výhybku. Sraz mě akorát přesvědčil o kvalitách MC přenosky DL110 a Luxmanu C02...a zároveň pomohl v rozhodování, kterou přenosku koupit. Všechno ostatní bylo v plánu již dávněji, ale zkrátka není času...
Phonostage...pokud shledám kvality phonostage u L-410 nedostatečné a pro mě nevyhovující, vydám se směrem jinýho phonoampu. Pokud to bude OK, nebudu to dál řešit. :)
Takový malý rýpnutí...zvukový rozdíl mezi těmi bílými sloupky, co byly na srazu a monacory je asi jako mezi těma MM přenoskama a denonkou...samozřejmě ve prospěch monacoru. Kombinace SPH-102KEP a RBT-95 opravdu umí dynamiku a detaily...no a basák SPH-200KE zase pořádně kopnout. :)
Dalibor:
Ano, taky mi to chvílemi přišlo jako hifi sraz a tím ostatním hodnotám starý techniky se věnovala jen minimální pozornost. Bohužel to tentokrát tak vypálilo a je možný, že se to někomu nemusí líbit, nebo dokonce na tyhle srazy zanevře. Pokud ano, mrzí mě to, ale chápu to. Problém je s nedostatkem času a nedá se stihnout všechno.
Co se těch přednášek týče - tak na to již nezbývá čas absolutně. A třeba já vlastně ani nemám co přednášet. O nějaký ryze odborný plky asi nikdo nestojí...takže tak. :)

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Dalibor » stř 27. lis 2013 16:44:19

TheLastUnicorn píše: Dalibor:
Ano, taky mi to chvílemi přišlo jako hifi sraz a tím ostatním hodnotám starý techniky se věnovala jen minimální pozornost. Bohužel to tentokrát tak vypálilo a je možný, že se to někomu nemusí líbit, nebo dokonce na tyhle srazy zanevře. Pokud ano, mrzí mě to, ale chápu to. Problém je s nedostatkem času a nedá se stihnout všechno.
Co se těch přednášek týče - tak na to již nezbývá čas absolutně. A třeba já vlastně ani nemám co přednášet. O nějaký ryze odborný plky asi nikdo nestojí...takže tak. :)
Ačkoli mé představy byly mírně odlišné, nehodlám na srazy zanevřít a bude-li možnost, rád se zúčastním dalšího. Ničím podstatným jsem tam sice nepřispěl a spíš se jen rozkoukával, ale i tak to bylo velice podnětné a svým způsobem to byl i skvělý relax mezi starými stroji, které jsou mi velmi blízké a mezi lidmi, kteří o nich smýšlejí podobně jako já.
A pokud tam budu příště chtít nějaký odbornější výklad, už vím, na koho se obrátit :-) A tím bych to už z mé strany uzavřel.
.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Petr.116 » stř 27. lis 2013 16:48:01

Dalibor píše:
TheLastUnicorn píše: Dalibor:
Ano, taky mi to chvílemi přišlo jako hifi sraz a tím ostatním hodnotám starý techniky se věnovala jen minimální pozornost. Bohužel to tentokrát tak vypálilo a je možný, že se to někomu nemusí líbit, nebo dokonce na tyhle srazy zanevře. Pokud ano, mrzí mě to, ale chápu to. Problém je s nedostatkem času a nedá se stihnout všechno.
Co se těch přednášek týče - tak na to již nezbývá čas absolutně. A třeba já vlastně ani nemám co přednášet. O nějaký ryze odborný plky asi nikdo nestojí...takže tak. :)
Ačkoli mé představy byly mírně odlišné, nehodlám na srazy zanevřít a bude-li možnost, rád se zúčastním dalšího. Ničím podstatným jsem tam sice nepřispěl a spíš se jen rozkoukával, ale i tak to bylo velice podnětné a svým způsobem to byl i skvělý relax mezi starými stroji, které jsou mi velmi blízké a mezi lidmi, kteří o nich smýšlejí podobně jako já.
A pokud tam budu příště chtít nějaký odbornější výklad, už vím, na koho se obrátit :-) A tím bych to už z mé strany uzavřel.
.
Rádi jsme Tě poznali ... :) A budeš-li potřebovat cokoliv vysvětlit a budeme to vědět, stačí říct ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Seiko » pát 29. lis 2013 11:19:44

Dalibor píše: Takže se zájmem jsem si na srazu vyslechl různé gramofony a přenosky a zasvěcené diskuse o kvalitě (a v neposlední řadě i ceně) toho či onoho a přiznám se, že chvílemi jsem si připadal spíše jako na high-endovém srazu. Dalibor.
Je to trochu o tom, jak si člověk definuje pojem "Staré stroje". Vidím dva základní pohledy - buď doopravdy staré mašinky - mimo jiné třeba MGK 10 nebo Supraphon MF2. U nich je kouzelné vidět, že po těch letech ještě hrají, a kvalita zvuku se moc neřeší. Byly vymyšleny v jiné době, tehdy stály nemalé peníze a nemyslím si, že by jich bylo moc mezi lidmi, ještě k tomu funkčních. Nebýt srazů, znal bych je jen z obrázků a asi bych je nikdy neuviděl "live" :)

Druhý pohled na Staré stroje je z hlediska člověka, který rád poslouchá hudbu, rád by ji slyšel kvalitně, a psychoakustika mnohdy používaná jako argument pro High-endová řešení mu spíše vyloudí úsměv na tváři. Jednak si dokáže technicky zdůvodnit, co má a co nemá smysl, druhak obvykle nemá strýce Rotschilda, aby dával neskutečné sumy za přístroje, které jsou zřejmě dobré, ale poměr cena/zvuk rodinný rozpočet bezpečně zruinuje. Navíc se mnohdy rozhovory o High-endu vedou na úrovni, že tyhle kabely, protože jsou zhotovené z kosmických materiálů, mají "výrazně" lepší zvuk (byť to mnohdy hraje úplně stejně, nebo je rozdíl minimální, zato nuly, kterými končí cena, těch tam je...). A pokud k reprobednám nevede kabel o průměru nožky překrmeného dítěte, tak to nikdy pořádně hrát nebude :lol:

Přiznám se, že mi je vlastní spíše ten druhý pohled, a mezi starými stroji hledám přístroje, které hrají pěkně nejen objektivně (to lze změřit), ale i subjektivně (to lze sice změřit taky, ale musejí být daná jasná kritéria, která se při komplexním hudebním signálu hůře definují). Protože jsem na minulé srazy vozil jen přenosky - na ty se šlo dívat, ale nebylo je na čem pustit, tentokrát jsem dovezl svoji představu, jak taky můžou "staré stroje" hrát. A díky vysoce nadprůměrným (abych příliš nechválil) reprosoustavám byl slyšet rozdíl ve zvuku. Kdybychom poslouchali přes koncový zesilovač z B100 na nějaké průměrné bedničky, tak by hrálo všechno tak nějak stejně a nebylo by se o čem bavit. Neb i staré stroje můžou splňovat kritéria kvalitního poslechu, tak si myslím, že Hi-Fi diskuze v rozumných mezích na sraz patří. Bavíme se o věcech, které slyšíme, dá se i technicky zdůvodnit, proč to tak hraje. Na High-endovou psychoakustiku kašleme :playboy:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Seiko » pát 29. lis 2013 14:35:02

S499.1023 píše: Jakožto zatíženec na Dual teď zoufale sháním CS 731 Q s přenoskou Dual MCC 110 (LO) nebo MCC 120 (HO) (původem od Audio Technicy), které Dual dodával rovnou včetně step-up trafa a které jako jedny z velmi mála MC přenosek na světě mají výměnné chvějky a dokonce se ještě dají sehnat.
To jsem netušil, že byly i MC přenosky s výměnnou chvějkou. Přemýšlel jsem, jak to technicky vyřešit - jo, jde to :)
Obrázek napoví: http://dual.pytalhost.eu/systeme/mcc120-002.jpg
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Seiko » pát 29. lis 2013 19:39:57

S499.1023 píše:Jj, mění se "generátor", neboli chvějka i s cívkama. Vedlejším efektem je, že výměnou generátoru můžeme volit, zda chceme LO nebo HO přenosku.
Ten "vedlejší efekt" se mi moc líbí. Bohužel se mi přestává líbit pořizovací cena přenosky a cena výměnného hrotu, jak jsem je hledal na internetu :brek: Tím neříkám, že by ta přenoska nemohla výborně hrát :)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Srazové dozvuky

Příspěvek od Seiko » pát 29. lis 2013 20:29:50

S499.1023 píše:Vložka by byla samozřejmě ojetina a hrot stojí stále o něco méně než celá DL 110, kterou musím koupit buďto celou nebo ji poslat na retipping a být měsíc-dva bez vložky.
Na vložku to bude chtít mít docela štěstí, držím palce. Co jsem zatím našel, bohužel oceňuje kvalitu zboží http://www.ebay.de/itm/DUAL-TKS-MCC-120 ... 3f2bb9ad6f. A hrot by chtěl taky EU dotaci http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-Audio-T ... 51a132085b. Snad se po vánocích ceny vrátí na snesitelnou (aspoň pro mne) úroveň :)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“