Kde jste všichni ?

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. lis 2013 12:08:04

Petr.116 píše:Step-up trafo je NUTNOST. Jak jinak bez nárůstu šumu naženeš 20 dB ...
Tohle jsem napsal možná ukvapeně - možná chtělo napsat (budoucnost ukáže), že některé vložky to chtějí pro svou optimalizaci.
Jak jinak si vysvětlit to, že třeba Mirkovy SUMIKO šlapou s Cambridge jak víno a detaily už pak ovlivňuje pouze kvalita koncáku.
Možná by sem teď Mirek mohl napsat své pokusy (zejména s tím elektronkovým testem). :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 16. lis 2013 12:41:12

Tak možná by šlo poprosit Igora, aby to vydražil a nechal poslat ke svýmu známýmu DE...stejně, jako můj kazeťák. To si pak myslím, že by to do těch 350€ mohlo být průchodný. :)
Add step-up...právě proto, že i Mirkovi hraje MC líp, než MM i bez těch traf, tak nechci dělat žádný přímý závěr. Jediný, co je jistý, že jsem na srazu slyšel úžasný rozdíl...který samozřejmě slyšeli všichni a rozběhla se debata o tom, čím to je. Imho je zbytečný se tady natahovat, nebo dokonce hádat a nimrat se v tom 100x jinak. 0no to určitě má logický vysvětlení, ale tohle nejde tak lehce změřit...vždyť nemáme ani měřicí desku s nahranými kmitočty, abychom mohli udělat jaký-taký závěr. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. lis 2013 13:12:24

TheLastUnicorn píše:Tak možná by šlo poprosit Igora, aby to vydražil a nechal poslat ke svýmu známýmu DE...stejně, jako můj kazeťák. To si pak myslím, že by to do těch 350€ mohlo být průchodný. :)
Add step-up...právě proto, že i Mirkovi hraje MC líp, než MM i bez těch traf, tak nechci dělat žádný přímý závěr. Jediný, co je jistý, že jsem na srazu slyšel úžasný rozdíl...který samozřejmě slyšeli všichni a rozběhla se debata o tom, čím to je. Imho je zbytečný se tady natahovat, nebo dokonce hádat a nimrat se v tom 100x jinak. 0no to určitě má logický vysvětlení, ale tohle nejde tak lehce změřit...vždyť nemáme ani měřicí desku s nahranými kmitočty, abychom mohli udělat jaký-taký závěr. :hahahihi:
Rozumný názor - držím palce při testech a těším se na výsledky. Já se v mezidobí pokusím taky něco otestovat. U toho Cambridge jsem koukal, že na vstupu MC je pouze jediná hodnota vstupní impedance (100 ohm), ale podle akustických testů Mirka to jeho SUMIKO vložky nijak nerozčílilo ... takže je šance skoncovat s duchařinou. Ale přesnost RIAA +- 0,3 dB v pásmu 20 Hz až 50 kHz zaslouží uznání.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 16. lis 2013 13:23:02

Ono ale tyhle statický údaje asi až tak moc neznamenají...
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. lis 2013 13:32:06

tady je Cambridge :

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. lis 2013 13:39:02

A Luxman C02:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 16. lis 2013 13:41:20

Tak statický parametry jsou defacto u MC stejný...lepší odstup u Cambridge může způsobit jiná metodika měření - pokud u Cambridge měřili při jmenovitých 500uV a L-410/430 při 250uV, tak je tam automaticky rozdíl 6dB ve prospěch Cambridge. Ale přes to všechno si myslím, že ten cambridge bude hrát lépe. No a C02...zase jiné podmínky...tady máme dokonce zkratovaný MC vstup...takže tam nám to číslo půjde zase nahoru...
A teď jsem si vlastně všiml, že cambridge měřili taky se vstupy nakrátko...

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od mirek » sob 16. lis 2013 14:47:56

Tak jsem rozhodl věnovat našemu společenství nadšenců pro oživování a repasi pravěkých strojů z minulého století dvě měřicí gramofonové desky Supraphon, pečlivě ošetřované a hýčkané a to zcela zadarmo. Jedna je monofonní KV 11/67 a druhá je stereofonní KV 12/68.Převzít by je mohl nejspíše administrátor Petr a při srazech by nám tyto kultovní relikvie mohly dopomoci dosáhnout vrcholného uspokojení ba přímo HiFi orgasmu.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. lis 2013 15:30:42

mirek píše:Tak jsem rozhodl věnovat našemu společenství nadšenců pro oživování a repasi pravěkých strojů z minulého století dvě měřicí gramofonové desky Supraphon, pečlivě ošetřované a hýčkané a to zcela zadarmo. Jedna je monofonní KV 11/67 a druhá je stereofonní KV 12/68.Převzít by je mohl nejspíše administrátor Petr a při srazech by nám tyto kultovní relikvie mohly dopomoci dosáhnout vrcholného uspokojení ba přímo HiFi orgasmu.
Tak to dostaneš řád zlatého elpíčka (jako kuchař ve slavné pohádce dostal řád zlaté vařečky). A samozřejmě Ti najdeme z nápojového lístku Myslivny hóoodně dobré vínečko :good2: :music: :drinking:
A ten HiFi orgasmus nahlásíme MUDr. Uzlovi a on ho zařadí do oblíbeného DVD seriálu Škola sexu :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 16. lis 2013 16:16:17

mirek píše: a při srazech by nám tyto kultovní relikvie mohly dopomoci dosáhnout vrcholného uspokojení ba přímo HiFi orgasmu.
:lol:
Mirku, ten člověk mi ohledně těch modulů pro ten Studer ješt furt neodepsal...nevím, co je s ním,ale snad se ozve a hned Ti pak dám vědět. :)

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“