Kde jste všichni ?

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 14:01:26

mirek píše:Kombinace vložky Sumiko BPč.2 a preampu Cambridge Audio 651P-není problém, funguje to !
Konečně něco rozumného ...
Pokud jde o vložku, je to ta z tohoto článku ?
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 71&p=63087

tahle ? http://www.needledoctor.com/Sumiko-Blue-Point-No-2 Ale ta teda moc levná není ... :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od mirek » pát 15. lis 2013 14:05:17

Blue Pointy jsou MC-HO a Sumiko Pearl je MM.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od mirek » pát 15. lis 2013 14:06:20

Levná není ale hraje.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 14:25:21

A tahle je i pastva pro oči...
(a separace kanálů 35dB)

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 15. lis 2013 14:59:09

Actidamp jen přepíná zesílení ve ZV...žádný trafa tam samozřejmě nejsou a mám za to, že něco to trafko se zvukem udělá. Slyšel jsem, co jsem slyšel, ale taky nevěřím, že pokud tu denonku připojím k mýmu Luxmanu, že to bude až takový rozdíl. Rád bych to zkusil, ale já bohužel takovou možnost nemám...musel bych jí prostě koupit na blink. Půjčit mi jí tady nemá kdo. To tajmeství bude imho celkově v kombinaci toho C02 + MC Denon....abychom na xy stránkách tohoto threadu nehonili nějaký duchy. :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 15:27:09

TheLastUnicorn píše:Actidamp jen přepíná zesílení ve ZV...žádný trafa tam samozřejmě nejsou a mám za to, že něco to trafko se zvukem udělá. Slyšel jsem, co jsem slyšel, ale taky nevěřím, že pokud tu denonku připojím k mýmu Luxmanu, že to bude až takový rozdíl. Rád bych to zkusil, ale já bohužel takovou možnost nemám...musel bych jí prostě koupit na blink. Půjčit mi jí tady nemá kdo. To tajmeství bude imho celkově v kombinaci toho C02 + MC Denon....abychom na xy stránkách tohoto threadu nehonili nějaký duchy. :hahahihi:
BTW - když už je řeč o Luxmanu ... co si myslíš o koncáku M02 ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 15:34:20

ALL:

Když to tu tak po sobě i ostatních čtu, tak si myslím, že začnu vybírat na doutníky ... hromadně by vyšly asi levněji :lol:
My se totiž (aniž si to uvědomujeme) pozvolna blížíme ke konci háje :drinking:

Jenže kdo by nechtěl mít vše co nejlepší, že ... my se od zmíněných HE šílenců lišíme pouze snahou o smysluplnost počínání a investic ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 16:14:42

No jestli je pro tebe konec háje Denon DL110, Luxman C02 a bedny od Jednorožce, tak to je pak s tebou těžký... :scare: :lol:

Každopádně jsem rozhodnut pro tu Denonku. Až ji budu mít, bafnu ji a zajedu do Opavy otravovat Mirka, ať mi ji pustí přes ten Cambridge. (Nejlepší by bylo vzít ten Cambridge na jarní sraz a porovnat přímo s Luxmanem C02) Pokud to bude ono, tak si toho Cambridge koupím - čtyři litry mi přijde rozumná cena. Uvidíme.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 16:34:04

libor píše:No jestli je pro tebe konec háje Denon DL110, Luxman C02 a bedny od Jednorožce, tak to je pak s tebou těžký... :scare: :lol:
Ale není - ale to víš, ty živíš jen sebe a regál v garáži ... Já financuju kromě manželky i mama hotel ... Ale asi sis všiml, že smysluplné investice provádím bez keců - viz nástroje, nářadí atd.
Ostatně až uvidíš (a uslyšís) na dalším srazu bedny, pochopíš ... na vypracování jsem se dost vyblbnul - to by bez vybavení nešlo.

Nicméně jsi to špatně pochopil. Denon DL110, Luxman C02 a skvělé bedny TLU jsou všechno skvělé a smysluplné věci ... HE už pro mne je vložka za 10kkč a víc. A ten zesilovač bych taky s chutí stavěl, ale vzalo mi chuť, když jsem zjistil, že Jensen transformátory se v sadě 2ks v krásné krabičce z odlitku se 4 blbými RCA konektory prodává za 500 USD. Já mít ty trafa, tak se do toho pustím doma ...

Takhle asi půjdu koupit toho Cambridge a k němu asi ne SUMIKO BP2 (http://www.audiofriend.cz/analog/prenos ... nt-n2.html), ale Denon vložku DL-110. ale ještě si to moc rozmyslím, protože jestli máme s TLU pravdu a celý efekt DL-110 je pouze ve spolupráci se STEP-UP trafy a následným dobrým PREAMPEM a po připojení ke vstupu MC slušného preampu bude hrát POUZE dobře ... tak pak babo raď ... ale nějak si nejsem jistej, jestli ještě (jako včera) chci C02 s těmi supertrafy. Tak či onak je to balík peněz. Z toho ale plyne, že až budu se Seikem u mne zkoušet tu Denonku, už bych měl mít doma ten preamp od Cambridge ... (nebo C02 - ale tam nevím ... zda do toho půjdu).

ale tohle by se mi líbilo ... http://auctions.findtarget.com/detail_p ... c_step_up/
nebo tohle - z fabriky ... http://www.jensen-transformers.com/mc.html - jenže ta cena : MC-2RR (L/H) Stereo Moving Coil Step-up Transformer Box (RCA/RCA only) $499.95
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 15. lis 2013 17:14:57

Tak já slintal po Luxu C02 již delší dobu...a jeho zvuk ve spolupráci s MC přenoskou mě jen utvrdil, že slintám na správný místo. :hahahihi: Přenosku jsem chtěl stejně vyměnit (ta moje už má dost najeto), akorát favorit byl Ortofon 2M Red...DL110 je o něco dražší, ale ten rozdíl není zase tolik...
Add...M02...nikdy jsem ho doma neměl, ale předpokládám medově teplý, analogový zvuk jako všechny starý Luxmany, co znám.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“