Kde jste všichni ?

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Odpovědět
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 11:38:14

Takže si tu Denonku mám sehnat sám? Ok. I ti možná za pravdu dá, ale Seiko, TLU a já ti za pravdu nedáme :) Náskok té MC ve zvuku byl obrovský. Všechny ostatní vložky hrály s menší dynamikou a zvuk jakoby za dekou, možná až za rohem :yes:

Co se týče přítlaku - to je taky na zvážení. Příliš malý přítlak, v kombinaci s ne špičkovým ramenem, desky poškozuje víc než přítlak větší. A zrovna u tvého ramene jsem přemýšlel, jestli není moc tuhé na svislý pohyb - na té zvlněné desce se to chovalo vskutku divně, a podle mého větší přítlak by to srovnal. Ale to je jen moje přemýšlení, proč se to tak chovalo...

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 11:39:21

Petr.116 píše:A i když nejsme od konce háje, přece jen červíček tu a tam hlodne :lol:
Mám tomu rozumět tak, že vše co hraje líp než tvoje zařízení je konec háje a je to špatně? :lol: Někdy toho dojmu nabývám :scare: :lol:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 12:23:17

S499.1023 píše:libor: Jak by asi rameno v hrotech bylo tuhe? To pumpovani v bednách je problém tlumení nějaké rezonance, ne tuhosti.
Dík za vysvětlení, asi jsem to odhadl špatně. Četl jsem, že hifisti dříve konkrétně tyhle ramena omotávali nějakou páskou proti rezonanci, třeba by to pomohlo.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 12:39:17

libor píše:Takže si tu Denonku mám sehnat sám? Ok. I ti možná za pravdu dá, ale Seiko, TLU a já ti za pravdu nedáme :) Náskok té MC ve zvuku byl obrovský. Všechny ostatní vložky hrály s menší dynamikou a zvuk jakoby za dekou, možná až za rohem :yes:

Co se týče přítlaku - to je taky na zvážení. Příliš malý přítlak, v kombinaci s ne špičkovým ramenem, desky poškozuje víc než přítlak větší. A zrovna u tvého ramene jsem přemýšlel, jestli není moc tuhé na svislý pohyb - na té zvlněné desce se to chovalo vskutku divně, a podle mého větší přítlak by to srovnal. Ale to je jen moje přemýšlení, proč se to tak chovalo...
Na zvlněné desce byl u mne vypnutej ten SUBSONIC filtr - to, že to bere i ty "podzvuky" můžeš brát i tak, že tu nízkou frekvenci vložka sejme - to je plus ne ? A navíc tam bylo víc faktorů ... to je na delší povídání. Nicméně to raménko není nekvalitní, aby svou rezonancí vyrábělo takovéto "signály". Je potřeba zkontrolovat závěsy kardanu a jeho vůli - na to se podívám, ale doma s tím problém nemám. Taky ale nemám tak zvlněné desky ...
Navíc, kdyby sis nevšiml pohyby membrány, na zvuku bys nic nepoznal. Jinak pojmy trochu přeháníš:
Dynamika menší nebyla - jen zvuk byl jiný - lepší, ale do toho kecá spousta věcí - od kmitočtové charky vložky a korekčáku po kde co.
Navíc na C02 bylo jednu chvíli (zrovna, když tam byl připojenej PS4500 - je to vidět z fotky) zapnuté zvednutí basů ... tak to už vůbec nevím ... jak porovnávat ...

Jinak neříkám, že si nekoupíme vložku spolu - bude-li šance ji sehnat levněji koupením 2 ks ... S tou variantou počítám. Ale teď budu muset po dokončení beden s Jirkou vyzkoušet tu Denonku. Pak se uvidí ... To už by pak ale chtělo i předzesík s trafy, protože jinak to nic nepřinese.

Tady se zdá, že to, co jsme slyšeli, nebyla jen Denonka, ale taky C02 se step-up trafy a ZEJMÉNA frekvenční a dynamické vlastnosti toho zesilovače v C02. Protože ten i tak (u této HO Denonky) dost silný signál byl 10x zesílen bez přidání šumu trafem a vložky pracovala dost proudově, což jí dobře tlumilo a rovnalo charku. To je důvod, proč pracuje líp v tomto režimu, než v MM režimu, zatížená pouze 47kohmy a příslušnou kapacitou.

Takže, když HO MC, tak včetně kvalitních STEP-UP trafáků a dobrého PREAMPU. Jinak bude ta dobrá vložka degfradovaná. A to je hóooodně o penězích. :music: :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 12:53:00

Jenže ten špičkový Luxman byl připojenej i na tvůj gramec, takže vlastnosti předzesáku do toho testu nemůžeš promítnout - ten Luxman je špičkovej na MM i na MC. Takže vlastně doma ti to může hrát už jedině hůř :hahahihi: Taky ten tvůj gramec hrál vícekrát, ne jen jednou na začátku - a jeho zvuk byl takovej jakej byl. Dynamika (všech přítomných MM) byla teda podstatně menší proti Denonce.

Co se preampu týče - proč hned step-up trafa? Udělej si Actidamp, II Mk2 nebo IV - deska se dá koupit na netu, osadíš si ji sám, a za pár peněz máš špičkovej preamp. Nebo pak koupit něco jako Cambridge apod. Ten preamp v Technicsi je jen taková berlička, na externí to mít nikdy nebude.

Já si chci napřed pořídit tu Denonku, protože vím že je výborná, a pak začnu laborovat s preampy - začnu Actidampem, mám ho už skoro hotový. Když to nebude ono, půjdeme dál. Řešením by byl i ten Luxman a za něj dát 2xDPA223, to by byl zvuk naprosto bez chyby. Ale to je hudba budoucnosti...
Petr.116 píše:můžeš brát i tak, že tu nízkou frekvenci vložka sejme - to je plus ne ? A
Je plus, když vložka sejme nízkou frekvenci. Mínusem ovšem je, že hraje i frekvenci, ketrá na desce NENÍ! :scare: a jak psal I., věřil bych, že to někde rezonuje. Můžeš namítat, že takhle křivou desku nemáš, na druhou stranu, ostatní gramce tohle nedělaly.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 13:21:58

libor píše:Co se preampu týče - proč hned step-up trafa? Udělej si Actidamp, II Mk2 nebo IV - deska se dá koupit na netu, osadíš si ji sám, a za pár peněz máš špičkovej preamp. Nebo pak koupit něco jako Cambridge apod. Ten preamp v Technicsi je jen taková berlička, na externí to mít
Step-up trafo je NUTNOST. Jak jinak bez nárůstu šumu naženeš 20 dB ... to snad chápeš ne ? U vložek MC-LO a MC-MID nezbytnost ...
Tady u DL-110 je to na hranici, protože má relativně dost velké výstupní napětí ... 1,6 mB/1 kHz oproti 4mV (Shure). Protože ale když to zatlučeš zátěží, klesne napětí a zesilovat se stejně musí ...
Mně se ta Denon vložka líbí, ale na rozdíl od Tebe vím, že bez toho trafa to tak super nebude. To Ti ostatně potvrdil i Seiko, když jsme polemizovali o zapojení na MM polohu přepínače, kdy je ST vypnuté ...

Co se týče preampu v Technicsu, s TLU jsme to probírali podle schema a žádnej šunt to není. Ale netvrdím, že neexistujou lepší - doba se změnila a dobré součástky existují.

Rezonance není vyloučena - to prověřím, ale může to být i něco jiného ...

Nicméně příště při testech bychom měli ohlídat, aby se porovnávalo v identických režimech PREAMPU (ne mít jednou zapnutý SUBSONIC, jednou vypnutý, to samé ten BASS BOOST).
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 13:30:29

No dobře, ale i blbej Actidamp má přepínání MM/MC a step-up trafa nemá. Snad nechceš říct, že to bude hrát stejně jako by to bylo jen MM... ten přepínač tam pro prdel není. každopádně si o tom musím ještě něco naštudovat, nicméně časem třeba nějaký ten Cambridge nebo Clearaudio nebo něco podobného - třeba i se step-up trafy - pořídím...

Co se týče předzesilovače v Technicsu - slušnej výrobce - a navíc na tom nejcitlivějším vstupu - nezesiluje oba kanály v jednom operáku :) nehledě na to, že to dalším integráčem přepíná a dalším zesiluje :dash: :lol: :mir:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. lis 2013 13:34:49

libor píše:Co se týče předzesilovače v Technicsu - slušnej výrobce - a navíc na tom nejcitlivějším vstupu - nezesiluje oba kanály v jednom operáku :) nehledě na to, že to dalším integráčem přepíná a dalším zesiluje :dash: :lol: :mir:
A to je zase co za dogma ? To snad závisí na kvalitě toho OPAMPu, ne ? :scare:

Teda pokud Ti jde o dosažený zisk, dosažitelnou zpětnou vazbu, fázovou charku atd. včetně rychlosti přeběhu a další ....
Budeme-li se bavit o separace kanálů, je věc trochu jiná - já mám taky raději jednoduché, než dvojité ... Jenže když má vložka (a to i ten Denon) pouze 25 dB separaci kanálů, jde o h... Pak už dost záleží na návrhu PCB. S jednoduchými obvody nemáš ty starosti s designem PCB.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od mirek » pát 15. lis 2013 13:44:13

Kombinace vložky Sumiko BPč.2 a preampu Cambridge Audio 651P-není problém, funguje to !
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Kde jste všichni ?

Příspěvek od libor » pát 15. lis 2013 13:45:55

mirek píše:Kombinace vložky Sumiko BPč.2 a preampu Cambridge Audio 651P-není problém, funguje to !
A skvělě! :good:

... a koukám - ani není moc drahej....

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“