Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Volná debata na určité téma (obvykle spojené se starou technikou - není ale podmínkou). Hlavně je třeba zachovat lidskou úroveň ... legrace a přiměřená míra ironie není na závadu, ale nesmí dojít k urážení nebo zesměšňování jiných osob ... Diskuse o politice na toto fórum nepatří !
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od Petr.116 » pon 30. zář 2013 19:16:52

Tak jsem tady z úplně jiných důvodů prohrabával přehledy bankovních účtů, které by si člověk dokázal pořídit jako další bank. účet za předpokladu, že je jeho vedení zdarma a je i jinak zajímavý ...
... a narazil jsem na FIO banku. Tam je mj. převod mezi CZ a SK zdarma ... takže by odpadly potíže s penězi posílanými mezi CZ a SK při nákupu a prodeji dílů strojů apod. apod.

Koukněte sem (předvybral jsem 4 nejzajímavější ...) : http://www.mesec.cz/produkty/osobni-uct ... 16%5D=2617

a pak sem: http://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf

Je to blbina ? Myslel jsem to tak, že když si na obou stranách třeba dva lidi pořídí takové konto, že při potřebě poslat finance do druhé republiky si přesype (zdarma) potřebné finance na daný účet a z něj pak ten grátis převod udělá ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od libor » pon 30. zář 2013 19:49:22

Posílat peníze na SK a opačně lze i přes ČSOB... mám a používám...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od Petr.116 » pon 30. zář 2013 20:28:41

libor píše:Posílat peníze na SK a opačně lze i přes ČSOB... mám a používám...
To jo, ale mít ČSOB je drahá sranda. Odjakživa nevědí, co si za své služby říct ... Ale já měl na mysli zcela jinou situaci ... Obě dvě strany mohou mít zcela různé, jakékoliv účty. A oba si pořídí navíc FIO - tím, že je to ZCELA bez poplatků, není s tím žádný problém. A prachy mohou posílat mezi sebou přes FIO - ZDARMA.

A ještě jsem to napsal nepřesně - varianty jsou takhle: http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-styk/cr-sr

Ale je to jen takovej nápad ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 01. říj 2013 8:28:04

Jo, je to v pohodě. Kamarád z Kolína , co vrakuje auta si tam udělal účet taky, páč často posílá na Slovensko. A žádnej problém. :good2: ČSOB je fakt drahá.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od libor » úte 01. říj 2013 18:40:04

ČSOB, resp. její odnož Poštovní spořitelna (nyní Era) není nijak drahá... jasně, že FIO je levnější, resp. zdarma, ale pobočku mám nejblíž 25km a to směrem, kterým téměř nejezdím... u Poštovky mám pobočku na každé poště...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od Petr.116 » úte 01. říj 2013 20:25:49

A na co kromě založení (a to jenom u podnikatelského účtu) potřebuješ pobočku ? Internet a hotovo ... :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od libor » úte 01. říj 2013 20:36:32

Petr.116 píše:A na co kromě založení (a to jenom u podnikatelského účtu) potřebuješ pobočku ? Internet a hotovo ... :lol:
Nosím si tam prachy - hotovost...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od Petr.116 » úte 01. říj 2013 21:09:42

To jsme si nerozuměli ... já nemluvil o hlavním firemním (nebo soukr.) účtu. To pak jo. Já myslel, že máš něco na běžný provoz a na zadara převody SK/CZ a zpět FIO. Tam Ti pak stačí poslat tam prachy webem ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od libor » úte 01. říj 2013 21:24:15

No tak to pak jo... stejně přemýšlím nad nějakým dalším účtem, páč v tom ERA totálně překopali internetbanking k horšímu... bába na přepážce si stěžovala, že jí za to spousta lidí nadává, tak jsem jí vynadal taky :hahahihi: Budu to muset prozkoumat, chtěl bych, aby to mělo např. i nějak slušně úročenej spořící účet, ERA měla 2%, teď to zkrouhli na 1,6... :scare: uvidím, budu při chvilkách studovat nabídky. Taky by to chtělo mít pobočku v našem prdelákově...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody peněz CZ / SK a SK /CZ zdarma

Příspěvek od Petr.116 » úte 01. říj 2013 23:05:36

Libor:

Dej si http://www.mesec.cz/produkty/osobni-ucty/porovnani

a pak zaškrtej pro porovnání (vybral jsem z těch bez poplatků za vedení účtu ty nejzajímavější - můžeš si pořídit i 2 - proč ne, když je účet i karta zadara) :

Fio banka (Běžný účet bez poplatků)
mBank (mKonto)

ZUNO BANK AG (myMONEY)
Air Bank (Běžný účet s Malým tarifem)
J & T BANKA (Běžný účet)

Mně ty první dvě přišly nejlepší ... třeba mBank má v cizině výběr z bankomatu do hodnoty ekvivalentu 2.500,- Kč za 35,- Kč (!) a nad to už zadara ... atd.

Je čas těm nenažrancům přestat platit ty poplatky. Mně vždycky při uzávěrce, když sečtu ty položky v analytice účtu, je nanic - kolik jsem jim já vůl za rok dal ... to by bylo PIV ! :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“